Ruhun ne renk?

Ruhun ne renk?

Renklerle insan duyguları arasında görünmez bir bağın olduğu kanısındayım. Mutsuzken, neşeliyken, hüzünlüyken giydiğimiz kıyafetlerdeki renkler tamamen o anki psikolojimizle alakalı olabilir mi?

A+A-

Tabi bazılarımız farklı kıyafetlerin aynı tonunu giymeyi çok severler. Çizgisinden asla çıkmazlar. Bazılarımız ise ne bulduysa giyen gruptadır rengin önemi onlar için yoktur. Ama bilinçli olarak, isteyerek rengini seçip giyen kişilerin, giysilerine bakarak o anki ruh halini anlayabilirsiniz.

Belki renginiz de sizi ele veriyordur.

MAVİ

Özgürlüğe düşkündürler, bu yüzden sınırlandırılmaktan hoşlanmazlar. Yaratıcı,mantıklı,sezgileri güçlü ve olumlu kişilerdir. Bir işe başlarken isteklidirler,fakat işi bitirmek konusunda istekli olmayabilirler.

renkler-2.jpg

KIRMIZI

Güçlü özgüvenleri vardır.Liderlerin rengi olarak anılır. Bu rengi sevenler karizmatik,sorumluluk sahibi, hırslı, kararlı ve başarılı kişilerdir. İlişkileri sevgi üzerine kuruludur. Bu kişiler aşksız yapamazlar.Olumsuz yanları ise sinirli ya da bencil olabilmeleridir.

TURUNCU

Uyumlu, sosyal, ayakları yere basan, kibar, sevgi dolu, cesur ve merhametli kişilerdir. Olumsuzlukları ise tembellik ve bazen karşısındaki kişilerin önemsiz olduğunu düşünmeleridir.

SARI

Sezgileri ve düşünce gücü yüksek insanlardır. Azimli, pratik zekalı, meraklı, iyimser ve duyarlı kişilerdir. Kişinin en çok sevdiği renk sarı ise o kişinin entellektüelliğini ifade eder.Olumsuz yönleri ise utangaçlık ve başı sıkıştığında yalana başvurabilmesidir.

YEŞİL

İyimser, özgüveni olan, kendi kontrollerini kaybetmeyen, dayanaklı kişilerdir. Çok dost canlısıdırlar, çevrelerindeki insanlara yardım etmekten hoşlanırlar. Olumsuz yönleri ise olaylara esnek bakamamalarıdır.

renkler.jpg

MOR

Sezgileri güçlü,hassas ve duyarlı insanlardır. Cazibelidirler. İnsanlar üzerinde etki kurmaktan hoşlanan ve bunu başaran fakat bencil olmayan kişilerdir. Psikolojileri gün içinde çok değişken olabilir. Olumsuz özelliği ise bazen kendini beğenmişlik yapmalarıdır.

SİYAH

Güçlü, hırslı, otoriter olanların rengidir. Eğer kişi tamamen siyah giyinmekten hoşlanıyorsa kin ve nefret duyguları yoğun anlamını taşır.

BEYAZ

Dürüst, saf, sezgileri yoğun, alçakgönüllü insanlardır.Olumsuz yanları yok denecek kadar azdır.

PEMBE

Sevgi dolu, alçakgönüllü, utangaç yapıdadırlar. Kararlarını sonuna kadar sürdürürler. Risk almaktan korkmazlar. Olumsuz yanları da kimseye yok diyememeleridir.

GRİ

Olumsuz duyguların, korku, hayal gücü yoksunluğunun simgesidir. Bu rengi sevenlerin temkinli,meraklı ve araştırmacı olmayan kişiliğe sahip olduğu söyleniyor.

renklerr.jpg

KAHVERENGİ

Bu rengi tercih edenlerin kendisine yakın insanların arkadaşlığına, kendisini güvende hissedeceği ortamlara ve rahatlamaya ihtiyacı vardır.

LACİVERT-ÇİVİT MAVİSİ

Merhametli, mükemmelliyetçi, sorumluluk sahibi insanlardır. Bu rengi sevenlerde hayır diyemeyen kişilerdendir.

ALTIN

Sabırlı, idealist, becerikli olan insanların rengidir. Büyük ideallere sahiptirler. Er ya da geç bu ideallere ulaşırlar. Genel olarak pozitif insanlardır.

GÜMÜŞ

Becerikli, aynı anda pek çok işle uğraşabilen, enerjik insanlardır. Altıncı hisleri yoğundur.

BRONZ

Şefkatli, sevgi dolu, duyarlı insanların rengidir. Bu rengi sevenlerinde bir bölümü hayır diyemeyen gruptadır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.