1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Safir Koleji çocukları hayata hazırlıyor
Safir Koleji çocukları hayata hazırlıyor

Safir Koleji çocukları hayata hazırlıyor

Safir Kolejleri Genel Müdürü Cemil Keskin, Safir Koleji’nin sadece eğitim veren bir kurum olmadığını, çocukları geleceğe hazırlayan bir eğitim yuvası olduğunu belirtti

A+A-

Körfez’de 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında eğitime başlayan Safir Kolejleri yönetimi okullarının tanıtımı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Safir Kolejleri Genel Müdür Cemil Keskin, Kurumsal İletişim Direktörü Gürkan Kuşçu, Kampüs, Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Çuhadar, Kampüs Müdür yardımcısı, İlk ve Ortaokulu Müdürü Mehmet Özcan katıldı.

7 ŞUBE VAR

Safir Kolejleri Genel Müdür Cemil Keskin ''25 yıldır özel eğitim ile ilgileniyorum. 2 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra hep idarecilik yaptım. 2015 yılında 5 ortakla Safir Okullarını kurduk. İlk okulumuz İnternational Schools oldu. Uluslararası alanda bize bu okul çok ciddi bir tecrübe sağladı. 30 ülkeden öğrencilerimiz var. Türk okullarına da gitmek istedik. 7 Türk şubemiz ve bir international okulumuz var. Türkiye’nin en zengin hattında okullarımız bulunuyor. Edirne ile Düzce arasında faaliyette bulunuyoruz.

KOCAELİ’Yİ SEVİYORUZ

Kocaeli’de açıldığımız yıl 350 öğrenci ile eğitim ve öğretime başladık. Binanın planı, eğitim konsepti ile halkımız çok güzel bütünleşti. Kocaeli bildiğimiz, sevdiğimiz bir yerdi. Bu cesaretle geldik. Ulusal bir markayız. Dünyanın çeşitli başkentlerinde milletler arası okulumuzu açma planımız var.

İSTİHDAMIMIZ YEREL

Açtığımız şubelerde yerel istihdama önem veriyoruz. Eğitim sektöründe insanlar güvene önem veriyor. Yereli bilmek, insanı tanımak çok önemli. Yerel dinamikleri bilen, genel kültüre sahip insanlarla okulumuzu açıyoruz. İstanbul dünyanın başkenti ve finans merkezi. Eğitim ve öğretimde yenilikler hep İstanbul’da başlıyor ve diğer yerellere yayılıyor. Safir kültürü ve ufkunu Kocaeli’ye taşımak açısından Mehmet Bey bizim için önemli isim oldu.

dsc00850.jpg

14 YILLIK BİR İLİŞKİ KURUYORUZ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından özel okul sektörü büyük sıkıntı yaşadı. Dershanelerin kapanması ile birlikte okulların önemi daha da büyüyecektir. Bir çocuğu 14 yıl eğitiyorsunuz. Para alma ve para verme gibi bir ilişki olarak görülüyor. Biz kurum ilişkimizi uzun yıllar sürecek şekilde kurduk. Velimiz 14 yıl sonra bizimle helalleşecek ve çocuğunu üniversiteye gönderecek duruma gelmesini istiyoruz. Hayata bırakacağımız eseri etkili bir şekilde bırakmalıyız. Mükemmel bir eser ortaya koyduğumuzu görmek isteriz.

3 ÖNEMLİ KURALLA BAŞLADIK

Biz buraya başlarken 3 önemli kural koyduk. Öğrenci ve velilerimizin mutluluğunu sağlayacaksınız. Çalışanlarımızın huzur ve mutluluğunu sağlayacaklar. Karlı bir sistem kuracaksınız kuralları ile başladı. Birinci yıl kar etmeyebilir ama ikinci yıl kara geçmesi gerekiyor. Kaliteli eğitim yapmak, uzun vadeli ilişkiler kurarak Türkiye’ye kaliteli eğitim vermek istiyoruz. Ben hem mektepli hem de alaylı bir kurum yöneticisiyim. Güçlü bir sermaye yapımız var.

KİTLESEL BAŞARIYI HEDEFLİYORUZ

Türkiye'nin geleceğini göz önünde bulundurarak etkili bir şekilde sınavlara hazırlamak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl yüzde 100 yerleştirme başarımız var. Biz kitlesel başarıyı hedefliyoruz. Başarı herkesin hakkıdır. Zeki ve zenginlere değil tüm topluma hizmet etme hayali içindeyiz. Dile önem veriyoruz. İngilizce konuşulmuyorsa yazılması ve okunması önemli değildir. Biz çocuklarımızı İngilizce konuşturacağız dedik ve bunu yapıyoruz.

KODLAMAYA ÖNEM VERİYORUZ

Kodlama eğitimini çok önemsiyoruz. Oyunları oynamayalım, onları biz yapalım dedik. Yazılım ve kodlama öğretiyoruz. Büyük ve güçlü Türkiye’yi oluştururken milli duyarlılıkları olan bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Matematik bizim için önemli. Ülkemizde matematik ve fizik en fazla nete sahip olan dersler. Matematik bilmiyorsanız adil olamazsınız. Bu nedenle fizik ve matematiğe önem veriyoruz.

SPOR VE SANAT VAR

Okullarımızda spor salonu, yüzme havuzumuz var. Beden ve ruhu en sağlıklı geliştiren sporlardan biridir. 3 seansta öğrencilerimize yüzme öğretebiliyoruz. Biz tüm varlıklarımızı dışa açıyoruz. Okulumuz sanat ve sporla iç içedir. Çocuklarımızın hayatta hiçbir şeyi kaçırmadan eğitimlerini almalarını istiyoruz. Bizim tüm ortaklarımız Türk vatandaşı. Biz Türkiye’nin hayallerini biliyoruz ve o hayallere göre çalışıyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.