1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Saldırıya uğrayan Yusuf Bayraktar ipleri kopardı
Saldırıya uğrayan Yusuf Bayraktar ipleri kopardı

Saldırıya uğrayan Yusuf Bayraktar ipleri kopardı

Kendisine yapılan saldırı karşısında susmayacağını söyleyen Lastik-İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, “Emniyetteki çalışmalar bittikten sonra şarlatanların maskesi düşecektir ve gerçekler ortaya çıkacaktır” dedi.

A+A-

TEŞEKKÜR ETTİ

Lastik-İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, geçtiğimiz gün Kocaeli Devlet Hastanesi’nde uğradığı saldırı ile ilgili basın açıklaması yaptı. İşçilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Bayraktar, kendisine yönelik saldırının ayrıntılarını anlattı. Saldırıdan sonra sendikaya gelemediğini ve adli süreci başlattığını söyleyen Bayraktar, olayla ilgili farklı yorumları ortaya çıkması nedeniyle basın açıklaması yaptığını belirtti. Yaşadığı sıkıntılı süreçte yanında duran herkese teşekkür eden Bayraktar, yaşadığı saldırıdan önce defalarca tehdit edildiğini ve sözlü saldırıya uğradığını kaydetti.

SENDİKAYA ZARAR VERMEDİM

Lastik-İş Sendikası’nın gücünün Onursal Genel Başkanımız Abdullah Karacan ve sendikamızın kuruluşundan bugüne kadarki süreçte emeği geçen binlerce üyelerinin eseri olduğunu söyleyen Bayraktar, “Rahmetli Onursal Genel Başkanımızın vefatından bugüne kadarki süreçte sendikal mücadelemizi zedeleyecek, zarar verecek ifadem ve açıklamam olmamıştır. Çünkü ben sendika içi meselelerin kamuoyu önünde tartışılmasını doğru bulmuyorum. Sendikaların kendi iç meselelerini kendi iç bünyelerinde çözmesi gerektiğini düşünüyorum.

_mg_6008.jpg

HESAP YERİ GENEL KURULDUR

Bugün Lastik-iş sendikası, başındaki yöneticiler yüzünden, bir emek örgütü olarak değil, iç çekişmelerin yaşandığı bir sendika görünümüne bürünmüştür. Sendikaların tartışma ve hesap yeri genel kurullarıdır. Sendikamızla alakalı bu görüntüyü oluşturanlar genel kurulumuzda elbet bunun hesabını vereceklerdir.23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılan olağan genel kurulumuzda tek genel başkan adayı olarak çıkardığımız Alaaddin Sarı genel kurul delegelerimizin desteği ile genel başkan olarak seçilmiştir. Diğer yöneticilerimizde delegasyonun desteğini alarak görevlerine gelmişlerdir.

HEDEF GÖSTERDİ

Genel kurul öncesinde yaşanan tartışmaların genel kurulumuz sonrasında sonlandığını düşünüyordum. Kocaeli şube başkanı olarak defalarca yeni yönetime desteğimi açıklamama rağmen, genel başkanımız Alaaddin Sarı’nın gazete gazete gezerek 30.06.2018 tarihinde yapılan Kocaeli şubemizin 10.olağan genel kurulunda 200 delegenin 190’ının desteğini alarak göreve geldiğim halde beni kaale almaz, aşağılayıcı, rencide edici ve hedef gösterir tarzdaki açıklamalarına rağmen, sendikal ahlakım gereği ve bu onurlu mücadeleye zarar vermemek adına sabrettim, cevap dahi vermedim.

HEDEF GÖSTERİLDİM

Sendikamızı karanlık emellerine alet etmek isteyenler asayiş dışı olayların önünü açtı. Şahsım ile alakalı yapılan yersiz, haksız ve gerçek dışı suçlamalardan sonra benim için sıkıntılı bir süreç başladı. Defalarca tehdit edildim, hakarete uğradım, hedef haline getirildim. Bu yapılanlar neticesinde pazartesi günü alçakça bir saldırıya uğradım. Ben koruma ile gezmiyorum, yanımda adamda taşımıyorum, yalnız başıma bir hasta ziyaretine gittiğim sırada organize bir çetenin saldırısıyla karşı karşıya kalıp, ne olduğunu anlamadan yumrukların hedefi oldum ve yere yığıldım.

_mg_6014.jpg

AÇIKLAMA BİLE YAPILMADI

Saldırının sonrasında Genel Başkan Alaaddin Sarı ve bazı çevreler benimle ilgili çeşitli ithamlar odağında kaldım. Bir anlamda sendikamızın kurumsal kimliğine de yapılan bu saldırı sonrasında üzülerek söylüyorum ki genel merkezimizden tek bir geçmiş olsun telefonu dahi almadım. Her ne olursa olsun sendikamızda görev yapan kim olursa olsun bir saldırıya uğradığında ben sendikal ahlakım gereği Rahmetli onursal genel başkanımız Abdullah Karacan’dan öğrendiğim değerler doğrultusunda gövdemi öne koyardım. Aynı onurlu davranışı Rahmetli genel başkanımızın adının gölgesine sığınarak sendikacılık yapmaya çalışan korkaklardan elbette ki beklemiyordum. Ancak kısa bir açıklama en azından sendikamızın şerefini ayaklar altına almamak için gerekliydi.

SALDIRGANLARI KİM GETİRDİ

Bana saldıran şahıslar ilk olarak hastanede inceleme yapıyor, 7-8 kişi bölgede inceleme yaptıktan sonra 2 kişi beni bekliyor ve saldırıyor. Saldırganlar Eskişehir’den kentimize getiriliyor, 2 gün bir otelde ağırlanıyor, o otelin parasını kim ödedi? Bu saldırganları kim azmettirdi? Emniyetimiz hepsini inceliyor. Adli soruşturma sonrasında her şey ortaya çıkacaktır. Ben bugün burada çok daha fazla kişiyi toplayarak açıklama yapmasını da bilirdim gövde gösterisine ihtiyaç duymuyorum. Gövde gösterisi basın önünde, Kamuoyu karşısında yapılmaz.

BENİ SUSTURAMAZLAR

Sendikamız işçilerin gücü ile ayaktadır. Bende işçi kardeşlerimizin ve delegelerimizin takdiri ile bu görevde bulunuyorum. Benim arkamda mafya babaları, benim arkamda karanlık güçlere kapılmış kimseler yok. Benim hiç bir çıkar beklentim de yok. Ben bu koltukta emekçi kardeşlerimin haklarını savunmak için bulunuyorum. Benim bütün gücüm emekçilerden geliyor. Lastik işçilerinin son yaşanan olaylarla ilgili neler düşündüğünü çok iyi biliyorum. Şahsıma yönelik saldırı ile ilgili azmettiriciler ortaya çıktığında şarlatanların maskeleri de düşecektir, o zaman lastik işçisi hesabını sorar. Beni kimse ayak oyunları ile susturamazlar” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum