1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. Sanatçı Yavuz Bingöl’e yapılmak istenen linç ve çifte standartlık
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Sanatçı Yavuz Bingöl’e yapılmak istenen linç ve çifte standartlık

A+A-
Sanatçı Yavuz Bingöl’e olan kin ve nefret ifrazatının nedenini anlamak için kâhin olmaya gerek yok sanırım. Yavuz Bingöl, Alevi bir Kürt olup; bu güne kadar sol yelpazede durduğunu, dolayısıyla mütedeyyin bir siyasetçi ile insani ilişkiler çerçevesinde dahi olsa ayaküstü bir kuple şarkı dahi söyleyemeyeceğini tıpkı dün Ahmet Kaya’nın maruz kaldığı saldırıya bu gün de kendisinin maruz kalarak mahalle arkadaşları tarafından linç edilmeye çalışılıyor olmasını görmek; ait olduğu mahallenin ne derece insafsız davrandığını gözler önüne seriyor.
Şu çifte standartlık hastalığı ne kötü bir hastalıktır değil mi arkadaşlar? Sanatçı Yavuz Bingöl'ün sözlerini saptırarak yerden yere vuran güruh; Berkin Elvan'ın annesinin acısını CHP kulislerinde kendisine ve tüm halkımıza TV'den göstere göstere siyasi rant devşirme çabalarını görmezden gelebiliyorlar. 
Aslında Yavuz Bingöl’ün vurgulamak istediği şey, “kin ve nefret ortaya koyduğunuzda; karşınıza yeni kin ve nefretler doğar. Dolayısıyla kışkırtmalardan uzak durulması gerekir” tarzında bir yaklaşım ortaya koymaya çalıştı. Bunun böyle olduğu, bal gibi biliniyor. 
Lakin,anlaşılmak istediği ifadeyi ortaya koymak için ağdalı cümleler kurmayı beceremedi. Lastik gibi sağa-sola çekilmeye müsait belirsiz cümleler kurunca, pusuda bekleyen mebzul miktarda istismarcı, sazan gibi üstüne atlayarak istismarlarına istismar katarak linç girişiminde bulundular. Bu koroya katılan ve bunu fırsata devşirmeye çalışan CHP’li dostlar da, hemen TV kanallarını çağırıp Berkin Elvan’ın acılı annesine evladının vurulma anını kendisine ve tüm ülkeye gösterip acısını tazeletme vicdansızlığından hiç rahatsızlık duymadılar.
Aziz okurlar, çifte standart hastalığı öyle menem bir hastalıktır ki, anında istismarcısını ele veriyor. Şu Yavuz Bingöl’ün çarpıtılarak verilen ifadelerine rahmet okutacak tarzda kamuoyuna yansıtılan Berkin Elvan’ın annesinin ruhunu muazzep eden ve onun acısını katmerleştiren yaygara iki yönü ile tel’in edilmesi gerekir. Biri, bazı medya mensuplarının Berkin’in vurulma anını üzerine ok işareti ile göstererek: “İşte Tayyib’in polisinin Berkin’i vurduğu an” diye kışkırtan, muhatabının ruhunu muazzep eden, saptıran, hedef şaşırtan veayaklandırmayı tetikleyen yayını; diğeri de, bu yayından medet umarak ve acılı annenin acısından siyasi rant devşirme gayretkeşliği içerisine giren CHP yöneticilerinin canhıraş bir şekilde bu yayına pişkince dört elle sarılması hadisesi…Nereden bakarsanız bakın, bu iki paydaşın suçüstü yakalandığı durum, sorunsal bir durum ve çifte standardın tescilidir. 
Evet, bu millet her şeyi görüyor. Kimin ne yapıp ettiğini, ne yapmaya çalıştığını, kimin neyi, nasıl istismar ettiğini biliyor. Aslında gereğini de yapıyor, dersler de veriyor. Ama muhatapları suçu hep vatandaşta görüyor. Kendisini hesaba çekmiyor; milleti hesaba çektiği kadar. 
Eeee, kardeşlerim millet daha ne yapsın? Millet sandıklarda ders vermeye devam edecek. Ne zamana kadar? Adam akıllı anlayıncaya kadar…
Ne yapalım, milletin de bir tek sopası var, o da sandık. Dolayısıyla sandıkta atacağı kadar sopasını atıyor. Atıyor da, anlayan kim? Demek ki, anlayana kadar bu sopa atılmaya devam edecektir. 
Bu yazı toplam 533 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.