1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Saral, kendi borcunu sıfırladı
Saral, kendi borcunu sıfırladı

Saral, kendi borcunu sıfırladı

Kocaelispor eski başkanı İbrahim Saral, kendi dönemine ait gözüken 270 bin TL SSK borcunu kapamak için harekete geçtiğini belirterek, “Aslında bu borç bizim değil eski döneme aittir. Çünkü

A+A-

Kocaelispor eski başkanı İbrahim Saral, kendi dönemine ait gözüken 270 bin TL SSK borcunu kapamak için harekete geçtiğini belirterek, “Aslında bu borç bizim değil eski döneme aittir. Çünkü bizim yaptığımız 1 milyon TL’lik SSK ödemesi Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya dönemlerinden silinmiştir. Sistem gereği bu böyle olmuştur. Buna rağmen yönetici arkadaşlarımızla bu borcu da kapatıyoruz. Artık kağıt üzerinde de olsa borcumuz gözükmeyecek kalmayacak” dedi. Saral, Kocaelispor’un kapatılması ve yeniden başkanlık düşünüp düşünmediği yönündeki sorulara da net yanıtlar verdi.

Sirmen ve Erenkaya’nın SSK borcunu ödedi

Açıklanan borç dağılımında Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya dönemlerine ait SSK borcu gözükmüyor. Ancak bu borçlar o dönemlerde değil, sonrasında gelen İbrahim Saral tarafından ödendi. Saral bu konuda şunları söyledi: “Biz geldiğimizde transfer yasağı vardı, takımın 6 puanı silinmişti. 20’nin üzerinde FIFA dosyası önümüze geldi. FIFA dosyalarını temizledik. Bizden önceki Sefa Sirmen ve Hikmet Erenkaya dönemlerine ait 1 milyon TL dolayında SSK borcunu ödedik. Dönemimizde yaklaşık 6. 5 milyon eski borç ödemesi yaptık”.

Kalan borcu da kapadı, hesap sıfırlandı

Saral, Sirmen ve Erenkaya dönemlerine ait SSK borçlarını kapatırken kendi döneminde 270 bin TL borç bırakmıştı. Eski başkan İbrahim Saral gazetemize yaptığı açıklamada, bu borcu da kapadığını ve artık kendi dönemine ait hiç borç kalmadığını bildirdi: “31. 12. 2010 tarihi itibariyle böyle bir tablo vardı. Biz o dönemin yönetimi olarak toplanıp SSK borcumuzu yapılandırdık. 270 bin olarak gözüken borç, torba yasa kapsamında 107 bine düştü. Bu parayı ödüyoruz. Dolayısıyla bizim döneme ait ne vergi, ne SSK borcu kalmamıştır”.

“Siyasi bir beklenti bence yok”

İbrahim Saral, Kocaelispor’un kapatılıp yeni bir isimle faaliyetlerin devam etmesi yönündeki girişim ve düşüncelerle ilgili görüşlerini belirtirken, “Bence iyi olur. Kocaelispor bir şekilde varlığını sürdürür. Hepimizin isteği de bu değil mi?” dedi. Saral, Kocaelispor’un kapanıp, yeni bir isimle yola devam etmesinin altında siyasi bir düşünce olduğu yönündeki düşüncelere katılmadığını söyledi, “Kuşkusuz bu gelişme bazı çevrelerde rahatsızlık yarattı. Sonuçta yüklü bir faturanın ödenmesi söz konusu. Bu yüzden de tepkiler olması çok doğaldır” dedi.

“Üzüntü ve sevinç birlikte yaşıyorum”

Kocaelispor eski başkanı İbrahim Saral, üzüntü ve sevinci birlikte yaşadığını belirterek, “Kocaelispor’un kapanmasına bir taraftan üzülüyorum, bir taraftan da birileri hak etmedikleri paraları alamayacakları için seviniyorum” dedi. Saral, kurulacak olası borçsuz kulübe başkan adayı olup olmayacağıyla ilgili soruya, “Yurt dışında önemli işler aldım. İşimin başında olmak zorundayım. Hiç zamanım yok. Kocaelispor’da görev alabilmem mümkün değil” yanıtı verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.