1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Savdes- Sen'de değişiklik var
Savdes- Sen'de değişiklik var

Savdes- Sen'de değişiklik var

SAVDES-SEN(Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası) Kocaeli Şubesi yönetiminde değişiklik yapıldı.

A+A-

Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı askeri hastanelerinin devri ile yasal zorunluluk gereği Kurucu Başkan Murat Mısır’ın Sağlık Bakanlığı’na geçmesi sebebiyle sendika üyeliği ve başkanlığı düşmüş oldu. Mısır’dan boşalan başkanlık görevine Özhan İmre getirilirken, 7 kişilik yönetimin de 4 ismi değişmişti.

SAVDES-SEN Sendikası Kocaeli Bölge Şubesi’nde faaliyet göstermeye başlayan Yalova, Sakarya, Düzce, Bolu ve Zonguldak Ereğli'nin de bağlı olduğu 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 600 üyesi bulunan SAVDES-SEN Kocaeli Şubesi’nde yönetimdeki değişiklik, Özhan İmre tarafından tanıtıldı.

YÖNETİMDEN 4 KİŞİ AYRILDI 
Bu sebeple Mısır’dan boşalan Savdes-Sen Sendikası (Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası) Kocaeli Bölge Şubesine 2 ay önce Özhan İmre getirilmişti. İmre bugün yeni oluşturulan yönetim kurulunu tanıttı. Mevcut yönetimde bulunan ve sendika yönetiminden ayrılan Başkan Murat Mısır (Sağlık Bakanlığı), Başkan Yardımcısı Sedef Biçer (Sağlık Bakanlığı) , Başkan Vekili Burak Karip (Kocaeli Askerlik Şube Başkanlığı)  ve Başkan Yardımcısı Erdinç Sönmez (EKM) yerine sendika yönetimine Başkan Yardımcılığına Gül Karabolat ( Deniz Kuvvetleri Personeli), Başkan yardımcısı Yusuf Unlu ( İl Jandarma), Başkan Yardımcısı Rahmi Yıldırım (Gölcük Orduevi), Başkan yardımcısı Çiğdem Ersoy (Gölcük orduevi) getirildi. 
 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NIN TEK YETKİLİ SENDİKASI 
Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN), Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup olan üyelerini özlük haklarıyla ilgili gelişmeler hakkında bilgilendirdi. Kocaeli merkezli olarak 2013 yılında kurulan Savunma ve Güvenlik Destek Hizmetleri Sendikası (SAVDES-SEN)’in 2013 yılında ilimizde Yalova, Kocaeli, Zonguldak, Bolu, Düzce, Sakarya illerinin bağlı olarak faaliyete geçtiği Kocaeli Bölge Şube Başkanlığı, bugün American Life Kafetaryası’nda yerel basının temsilcileriyle bir araya geldi. Şube Başkanı Özhan İmre önderliğinde bir araya gelen temsilciler, Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup üyelerinin özlük haklarıyla ilgili gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirip, özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan memurların haklarının gün yüzüne çıkarılmasını talep etti.
 

SIKINTILI SÜREÇ YAŞIYORUZ, ÇÖZÜM BEKLİYORUZ
SAVDES-SEN Kocaeli Şube Başkanı Özhan İmre,“Çok üzgün bir yönetim anlayışıyla göreve başladığımızı ilk önce söylemek istiyorum. Sendika üyesi devlet memurlar için yaptığımız bütün yasal yardımları bütün sosyal haklarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Özellikle Milli Savunma Bakanlığı’nda sivilleşme sürecinin başlamasından dolayı geçtiğimiz günlerde ilk defa sivil müdürümüzle toplantı yaptık. 44 madde hem fikir sağladık. Genel merkezimiz çok güzel bir çalışmaya imza atıyor. Yaşadığımız Kocaeli de son yaşadığımız son olaylar Gölcük garnizonunda bulunan sosyal tesislerde bizi kısıtlamaya götürdü. Bizler daha önceden garnizon içerisinde öğlen yemeklerinden faydalanabiliyorduk” dedi.
 

HAKLARIMIZ GERİ İSTİYORUZ
Haklarının geri verilmesini isteyen İmre, “Üst komutanlığının verdiği emirler doğrultusunda şimdi devlet memurlarımız donanmada yemek yiyemiyor. Hak sahibi olmadığımızdan dolayı içeriye giremiyoruz. Bu konunun bir an önce düzeltilmesini istiyoruz. Bizler yıllarca subay ve astsubaylarımızla çalışıyoruz ve bundan dolayı gurur duyuyoruz. Bu yapı taşlarının içerisinde bulunduğumuzdan dolayı haklarımızın geri verilmesini talep ediyoruz. Kocaeli şube olarak tüm arkadaşlarımıza hukuki desteğimiz üst düzeyde. Yönetim olarak asla yerimizde oturmuyoruz, sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz” ifadelerine yer verdi.
 

SENDİKADA BİR İLK
Başkan Özhan İmre “İlk kez sendika olarak Donanma Komutanı ile makamında görüşeceğiz. Bu zamana kadar Donanma Komutanı  ile görüşme talebimiz kabul edilmemişti. İnşallah Pazartesi günü Saat 15.00’da Donanma Komutanı ile görüşecek sorunlarımızı da aktaracağız” dedi. 

YÖNETİM TAM KADRO KATILDI
Toplantıya Şube Başkanı Özhan İmre, Başkan Vekili Erdoğan Gümüş, Başkan Yardımcısı Nail Dere, Başkan Yardımcısı Gül Karabolat, Başkan Yardımcısı Rahmi Yıldırım, Başkan Yardımcısı Yusuf Ünlü ve Başkan Yardımcısı Çigdem Ersoy katıldı. Sendika aktif faaliyetlerini Gölcük’te bulunan Merkez Mahallesi Turgut Sayın Caddesi NO. 18 -3 adresinde faaliyet gösteriyor.
 

Özhan İmre kimdir?
1973 Hollanda doğumlu evli 1 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunu. Gölcük Orduevinde teknik şube personeli olarak 19 yıldır görev yapıyor. Aktif Memurlar  derneği eski kurucu genel başkanlığı yaptı.

Şennur YILDIZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.