1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. SAYIN ERDOĞAN’I ŞUURSUZCA ELEŞTİREN BAY VE BAYANLARA SORUYORUM
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

SAYIN ERDOĞAN’I ŞUURSUZCA ELEŞTİREN BAY VE BAYANLARA SORUYORUM

A+A-

Makalemizin başlığını doğru okuyup doğru anlayanlara diyorum ki. Sayın Erdoğan’ı şuursuzca değil, şuurla eleştirin ki, kendinize ailenize çevrenize topluma faydanız olsun.  Sayın Erdoğan döneminde yapılan maddi ve manevi hizmetleri görmeden, yapılan yanlışların nedenlerini niçinlerini araştırmadan inatla ve şuursuzca gıybet ve dedikodu yapmak hiçbir Müslümana yakışmaz. 

Yüce Allah (CC) Hucurat suresinin 6, 10 ve 12. Ayetlerinde şöyle buyuruyor:  [“Ey iman edenler! Eğer size fasık( güvenilir olmayan) bir haber getirirse bilmeden bir topluluğa sataşıp da sonra yaptığınıza pişman olmamak için, onu iyice araştırınız.” “ Mü’minler ancak kardeştirler. Onun için iki kardeşinizin arasını düzeltin.”  “Zannın (Kesin olmayan bir bilginin) çoğundan uzat durun. Çünkü zannın bazısı büyük günahtır. Kusurda araştırmayın. Bazınız bazınızı çekiştirmesin. Sizden biriniz ölü kardeşinin etini yemeyi ister mi? Demek ki, böyle bir eti yemekten tiksindiniz. Allah’a karşı gelmekten sakınarak, korunun. Şüphesiz Allah, tövbeleri çok kabul eden, çok acıyandır.” “ Ey iman edenler! Allah’tan korkun ve doğru söz söyleyin” (Ahzab 70]

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S:A:V) şöyle buyurmaktadır: [ “ İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe  (gerçek anlamda) iman etmiş olamazsınız” (Müslim, Tirmizi)  “İnsanların en hayırlısı kalbi pak,  dili doğru sözlü olandır.” (Tirmizi) “ Her insan hata eder, hata işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir.” “ birbirinizden nefret etmeyin, birbirinize düşman olmayın, birbirinizden yüz çevirmeyin, birbirinize haset etmeyin, kin gütmeyin, Ey Allahın kulları kardeş olun” (Buharı)]

Naklettiğimiz bu ayet ve hadisler ışığında şuurlu bir şekilde yapıcı eleştiriler yaparak milleti aydınlatmaya çalışanlara hem dua eder ve hem de teşekkür ederiz. Lakin bu ayetleri bildikleri, okudukları ve anladıkları halde, şuursuzca ve kör bir parti taassubuyla kin, haset ve nefretle eleştiri yapanlara da yüce Rabbim şuur ve feraset nasip etsin. Âmin.

Hakka hak, batıla batıl diyen hakkı üstün tutan, maneviyatta önem veren batıla meyletmediğini söyleyenlere, özelikle alnı secdeli bay ve bayanlara soruyorum. Yüce Allah’ın huzurunda olduğunuzu unutmadan, yüreğinizin sesini dinleyerek Sayın Erdoğan’a dini değerlere önem vermeyen hidayeti kararmış insan diyebilir misiniz?

  Zina yasasının iptal edilmesi, idam cezasının kaldırılmasını AK partisi hükümetlerinden önce ki hükümetler tarafından yapıldığını, bildiğiniz halde, AK partisi iktidara geldikten sonra kaldırılan bu yasaların yeniden yasal bir düzenleme yapmadığından dolayı AK partisi zina yasasını, idam cezasını kaldırdı diyerek toplumu yanlış yönlendirmeye çalışmanız alnı secdeli Müslümanlara yakışır mı? Avrupa birliğine girme uğruna Avrupa uyum yasalarına göre yapılan ve yapılmayan bazı yasal düzenlemelerin doğru olmadığını bu hususta hata yaptık diyen Sayın Erdoğan’ı eleştirmek yerine, “Hatadan dönmek fazilettir” anlayışıyla takdir etmek dana isabetli bir davranış değimlidir? 

Sayın Erdoğan’ın dış siyasetteki denge politikasıyla Amerika’yı, Rusya’yı, Avrupa’yı ve bu ülkelerle hareket eden diğer ülkeleri hangi zor şartlar altında dengelemeye çalışarak,  ülkemizin milli çıkarları için sahada ve masada nasıl bir mücadele verdiğini anlayabiliyor musunuz?  Ülkemizi iç ve dış tehlikelere karşı korumak için yapılan siyasi,  ekonomik, askeri ve manevi hamleleri fütursuzca eleştirmek vicdan sahibi olan insana yakışır mı? 

Sayın Erdoğan ve AK partisinin yaptığı maddi ve manevi hizmetlerinden istifade edenler, basit siyasi getirileri için Sayın Erdoğan’ı haksız bir şekilde eleştirmek arkasından hakaretler yapmak en hafif kelimeyle nankörlük değimlidir?  Fütursuz bir şekilde Sayın Erdoğan’ı ve AK partisini eleştirenler yürekleri varsa, açıkça şunu söylesinler bizim anayasaya ihtiyacımız yoktur. Bizim anayasamız Kur’an, rehberimiz Hz. Muhammed’dir (S.A.V.)

İktidara geldiğimiz gün,  Kur’an ve sünnette aykırı olan her şeyi yasaklayacağız. LGBT başlığı altında toplanan Lezbiyenlere, Gey’lere, Biseksüelere, Travestilere, Homoseksüellere hiçbir hak tanımayacağız. İstanbul sözleşmesini/ 6251 sayılı yasayı kaldıracağız. Sayın Erdoğan’ı Kur’an ve sünnet ışığında doğru eleştirenlere, hayra motor şerre fren olanlara hiçbir sözümüz olmaz.  Kendi gözlerindeki merteği görmeden AK partisinin gözündeki çöpü görüp eleştiri bilgiçliği yapanlar sadece nefislerini tatmin ettiklerinden ne kendilerine nede topluma hiçbir faydaları olmaz. Cumhur ittifakını özelikle Sayın Erdoğan’ı eleştirenler millet ittifakını neden eleştirmediklerini bağımsız bir akılla düşünmelerini tavsiye ederim. Makalemizi saf suresinin 2. Ayetiyle tamamlayalım“ Ey İman edenler! Niçin yapamayacağınız şeyi söylersiniz?

Bu yazı toplam 1053 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum