1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Seçimden önce seçmenden son değerlendirmeler
Seçimden önce seçmenden son değerlendirmeler

Seçimden önce seçmenden son değerlendirmeler

7 Haziran’daki genel seçimlere, artık 2 hafta kaldı.

A+A-
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) açıkladığı seçim takvimine göre, seçim gününe 10 gün kaladan itibaren her türlü tahmin, anket sonucu yayınlanması yasak. Bu nedenle, haftalardır İzmit’te sürdürdüğümüz mini seçim anketinde bugün son kez seçmen görüşlerini yayınlıyoruz. Gelecek haftalarda daha farklı konularda sokak röportajlarımızı sürdüreceğiz.
Muhalefet hayal satıyor, AKP yine kazanır
“-Muhalefet partilerinin seçim vaatleri, birbirinin kopyası gibi.  Hepsinin hayal ürünü olduğunu düşünüyorum. Yine vatandaşın karşısına en gerekçi vaatlerle çıkan parti AKP oldu. 7 Haziran seçimlerinde AKP Anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşacaktır. Ben de oyumu AKP’ye vereceğim. Kocaeli’de AKP 7, CHP 3, MHP 1 milletvekili çıkartır.”
NAZAN CENGİZ(42-Anaokulu Sahibi) 
Bayrağa ve Atatürk’e MHP sahip çıkıyor
“- Bu seçimlerde AKP’den MHP’ye önemli oy kayması olmasını bekliyorum. Erdoğan’ın Başkanlık hayalleri suya düşecektir. MHP’nin seçim beyannamesini çok beğendim. Türk bayrağına, vatanın bütünlüğüne; Atatürk’e gerçek manada sahip çıkan tek parti MHP’dir. Bu nedenle herkes MHP’ye oy vermeli. Kocaeli’de AKP 5, CHP 4, MHP 2 milletvekili çıkartır.” 
CAN SÖNMEZOĞLU(32-Çilingir) 
AKP, Anayasa değiştirecek oyu alacaktır 
“- Bizim milletimiz takım tutar gibi parti tutuyor. Bu mantığı anlayamıyorum. CHP fakir ailelere 600 TL maaş sözü verdi. Halkın yüzde 70’i fakir diyorlar. O kadar insana maaş verilirse, kim çalışacak?. CHP yandaşlarını kamuda işe yerleştirmeye hazırlanıyor. Milletin anasını ağlatacaklar. AKP yeni iş sahaları açıyor.  AKP’nin bu seçimlerde Anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşacağına inanıyorum. Kocaeli’de AKP 7, CHP 2, MHP 2 şeklinde seçim biter.”
ÖNDER ÇAKAR(50-Taksici)
AKP boş vaatler vererek, halkı kandırmıyor 
“- CHP, MHP, HDP’nin vaatlerini gerçek dışı buluyorum. Başbakan, ülkeyi kaldıramayacağı yükün altına sokmaz. Başbakan, yapamayacağı şeyin sözünü vermez. Diğerleri gibi yalan konuşmaz. Bu ülkede sadece AKP’ye güveniyorum. Bu seçimlerde Anayasa değiştirecek oyu da alacaklardır. Kocaeli’de AKP 7, CHP 2, MHP 2 milletvekili çıkartacak.” 
SEMİH AYDIN(43-Garson)
CHP’nin verdiği sözleri tutacağına yürekten inanıyorum
“-CHP’nin seçim bildirgesini çok beğendim. Asgari ücret 1500 TL olacak, taşeron işçiliği kaldırılacak. Bu iki vaat bile benim için yeterli. Ayrıca Atatürk’e gerçekten sahip çıkan tek parti CHP. AKP, anayasa değiştirecek güce ulaşamaz.  Kocaeli’de sonuç, AKP 5, CHP 4, MHP 2 şeklinde olur.” 
EMRAH BOZKURT(34-Mağaza Müdürü)
AKP’ye artık güvenmiyorum. MHP iyi gidiyor
“-AKP’ye artık güvenemiyorum. Kürt politikası, ülkeyi bölünmeye götürüyor. Ekonomi iyi değil.  Tarım ve hayvancılıkta dışa bağımlı hale geldik. Üretim değil, tüketim toplumu olduk. Bu dönem, MHP’nin politikalarını beğeniyorum. Kocaeli’de 7 Haziran’ın sonucu, AKP 4, CHP 4, MHP 3 şeklinde olacaktır.” 
ERDAL SOYKAN(33-Eczacı) 
Millet bu defa kanmaz. Liderimiz Bahçeli geliyor 
“-AKP bu seçimlerde Anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşamaz. MHP bu defa çok hazırlıklı ve iddialı. Milli projeler üretiyorlar. MHP’nin deneyimli, idealist kadroları var. 42 yıldır aynı çizgiyi koruyorlar. AKP dönemi bitmiştir. Millet artık kanmayacaktır. Liderimiz Devlet Bahçeli, iktidara geliyor. Kocaeli’de sonuç, AKP 5, CHP 3, MHP 3 olur.”
ATAKAN NAZLI(18-Öğrenci)
İnsanlar artık bayramda et görebiliyor 
“-Bu seçimlerde oyumu ya MHP’ye, ya CHP’ye vereceğim. Kamuda çalışan işçilere kadro sözü veriyorlar. 8 senedir kurban kesemedim.  Artık oyumuzu AKP’ye vermeyeceğiz. İnsanlar bayramdan bayrama et görür hale geldiler. AKP vatandaşı ete hasret bıraktı. Asgari ücrete 50 TL zam yaptılar.  Kocaeli’den, AKP 5, CHP 3, MHP 3 milletvekili çıkartır.” 
MURAT KANBER(43-Mali Müşavir)

Torunlarımın çağdaş ülkede yaşamasını isterim 

“- CHP’nin seçim vaatlerini çok beğendim. Çocuklarımın, torunlarımın, çağdaş, modern, Atatürkçü Türkiye’de yaşamalarını istiyorum. Bu vatanı seven herkes gibi, 7 Haziran’da CHP’ye oy vereceğim. İlimizde AKP 5, CHP 4, MHP 3 milletvekili çıkartır diye tahmin ediyorum.” 
SONNUR YELKEN(47-Ev Hanımı)
Net 1500 TL asgari ücret çok güzel olur
“- Bu seçimlerin sonunda AKP anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşamaz. CHP’nin seçim beyannamesini çok beğendim.  Asgari ücret net 1500 TL olacak.  Yaşanacak bir Türkiye için, herkesin CHP’ye oy vermesi lazım.  AKP yeniden iktidar olursa, ülkemizde şeriat rejimi uygulamaya konulur.  7 Haziran’da Kocaeli’de AKP 6, CHP 4, MHP 1 milletvekili çıkartacaktır.”
PERİHAN OĞUZ(42- Emlakçı)
Kredi kartı borçlarını CHP silecek 
“- AKP anayasa değiştirecek çoğunluğu alamaz. CHP’nin seçim vaatlerini çok beğendim.  Kredi kartı ve tüketici kredisi faizlerinin yüzde 80’i silinecek. Kalan borç, 5 yılda ödenecek. Taşeron işçiliği kalkacak. Bunlar vatandaşı rahatlatacak vaatler. Kocaeli’de AKP 5, CHP 5, MHP 1 milletvekilliği kazanacaktır.” 
HANDE DEMİR(23-Halkla İlişkiler)
Muhalefetin içi boş. Oy kullanmayacağım 
“-  Bu seçimde AKP Anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşır. Çünkü CHP, MHP ve HDP’nin seçim vaatlerinin içi boş. Halk yine AKP’ye oy verecektir.  Türkiye’ye şeriat rejimi gelecekse, bunun sorumlusu AKP değil, CHP’nin izlediği yanlış politikalardır. Ben oy kullanmayacağım. Kocaeli’de AKP 7, CHP 3, MHP 1 milletvekili çıkartır.” 
SEDA GÜRBÜZ(39-Mimar) 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
3 Yorum