1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ''Seçmek, seçilmekten önemli''
''Seçmek, seçilmekten önemli''

''Seçmek, seçilmekten önemli''

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi’nin düzenlediği “Gençlerle Başbaşa” programına katılan Başkan Karaosmanoğlu, üniversite gençliğiyle bir kez daha buluştu. Programda Başkan Karaosmanoğlu,

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi’nin düzenlediği “Gençlerle Başbaşa” programına katılan Başkan Karaosmanoğlu, üniversite gençliğiyle bir kez daha buluştu. Programda Başkan Karaosmanoğlu, üniversite gençlerinin sorunları, Kocaeli’nde yerel yönetim uygulamaları, gençlik ve siyaset hakkında 3 saat süren bir görüş alışverişinde bulundu.

SAĞLIKLI İLETİŞİM KURMAK

Gençlik Hizmetleri Merkezi, farklı illerden kentimize okumak için gelen üniversiteli gençler ile kent arasında sağlıklı bir iletişim kurmak için “Gençlerle Başbaşa” programları düzenliyor. Gençlere ayrı bir önem veren Başkan Karaosmanoğlu, kısa bir aradan sonra düzenlenen ikinci programa da iştirak etti ve gençlerle bir araya geldi. Toplantıda Kocaeli Üniversitesi(KOÜ)’nin Öğrenci Kulüpleri Birliği Yönetim Kurulu, Yönetişim Kulübü, AR-GE ve İnovasyon Kulübü, İnşaat Mühendisliği Kulübü, İşletme Kulübü, Liderlik Kulübü, Elektrik Mühendisliği Kulübü, Kariyer ve Danışmanlık Kulübü ve Gençlik Hizmetleri’nden Gençlik Liderleri hazır bulundu.

Gençlik Hizmetleri Koordinatörü Emin Erdem, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mehmet Kesen, Gençlik Hizmetleri Merkezi yöneticileri ve ilçe sorumlularının da hazır bulunduğu toplantıda Başkan Karaosmanoğlu, üniversite gençliğiyle tecrübelerini paylaştı. Başkan Karaosmanoğlu, Gençlik ve Siyaset konulu programda üniversite gençlerinin siyasete olan bakış açılarının değişmesi ve katılımcı demokrasinin önünün açılması gerektiğini vurguladı. ‘’Seçmek, seçilmekten daha önemlidir’’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, gençlerin belediye meclis üyesi, belediye başkanı ve milletvekili seçiminde, hatta mahalle muhtarı seçerken bile ülkesine, şehrine, milletine faydalı insanları seçmeye dikkat ederek, demokrasiye katkıda bulunmalarını tavsiye etti.

ÜRETKEN VE TOPLUMA FAYDALI GENÇLİK                                          

Hizmet anlayışı olarak, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışını ilke edindiklerini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bizim siyaset anlayışımız, insana verilen değer ile insanı yüceltme ve insanı yaşatmaktır. İnsanın olmadığı yerde devletten söz edilemez.  Eğitim, sağlık, güvenlik hizmetleri hep insanlar içindir. Köyümüze, kentimize ve ülkemize kısacası tüm insanlığa karşı sorumluluklarımız var. Bu sorumluluk bilincini omuzlarımızda her zaman hissetmeliyiz. Üreten, topluma yararlı, kendini, enerjisini, gücünü ve bilgisini kontrol eden, hedefini bilerek yaşayan gençlik bizim arzuladığımız gençliktir” dedi.

BAŞKANDAN PROJE ÇAĞRISI

KOÜ öğrencilerine çağrıda bulunan Başkan Karaosmanoğlu, öğrenim gördükleri alanlarla ilgili olarak Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği yapmaya davet etti. Hükümetin gençler için çok önemli geri ödemesiz destek programları olduğunu kaydeden Başkan Karaosmanoğlu, “Üniversite öğrenimi gören mühendis arkadaşlarımız, okullarını bitirdiklerinde iş tecrübesi olmadan hayata başlıyor. Üniversite mezunlarımız, 4-5 yıl okuduktan sonra bir o kadarda iş tecrübesi edinmeye çalışıyor. Birlikte projeler üretirsek hem kente katkı sağlarız, hem de öğrencilerimizi erken bir dönemde gerçek hayatla tanıştırabiliriz” şeklinde konuştu.

ARANAN ADAM OLMALISINIZ

Kocaeli’nin büyük bir şantiye olduğunu belirten Karaosmanoğlu, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak büyük projeler yapıyoruz. Kocaeli’nin her köşesinde bir çalışmamız var. Öğrenci arkadaşlarımız bu projeleri yakından takip etmeli. Üniversite gençleri Büyükşehir ile iş birliği yaparak bu projeleri yakından görebilir. Öğrencilerimiz hem okuyup, hem tecrübe edinirlerse okulları bittiğinde 4-5 yıllık iş ve hayat tecrübeleri olur. Tecrübe iş dünyasında çok önemlidir. Aranan adam olmak zor değil. İşinizi severek ve inanarak yaparsanız bu gerçekleşir ” açıklamasını yaptı.

BAŞKAN GENÇLERİ TEK TEK DİNLEDİ

Yaklaşık 3 saat süren “Gençlerle Baş başa” programının son bölümünde ise gençler, Başkan Karaosmanoğlu’na belediyecilik ve hizmetlerle ilgili sorular yöneltti. Başkan Karaosmanoğlu, gençlerin 25 farklı konuda kendilerine yönelttiği soruları yanıtladı, aynı zamanda iletilen görüş, öneri ve ihtiyaçları da tek tek not aldı. Başkan Karaosmanoğlu, programın sonunda gençlere kendisinin de okuduğu ve çok etkilendiği Ali Fuat Başgil’ in “Gençlerle Başbaşa” kitabını hediye etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.