1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Seçmen, haftaya oy kullanacağı sandığı öğrenmeyi önemsemiyor
Seçmen, haftaya oy kullanacağı sandığı öğrenmeyi önemsemiyor

Seçmen, haftaya oy kullanacağı sandığı öğrenmeyi önemsemiyor

Artık seçime sadece 1 hafta kaldı. Gelecek pazar günü sandığa gidecek, tercihimizi yapacağız.

A+A-

Bu seçim dönemi ilimizde geçmiş seçimlere göre renksiz ve hareketsiz geçti. Seçime bir hafta kala, hala seçmenlerin büyük bölümü, 7 Haziran’da hangi okulda, hangi sandıkta oy kullanacağını bilmiyor. Seçmenler, 7 Haziran akşamı da seçim sonuçlarını ağırlıklı olarak internetten takip etmeye hazırlanıyor.


Oy kullanacağınız sandığı öğrenmek için TIKLAYIN

Oyumu kullanıp ailemle Sekapark sahiline gideceğim 
“- 7 Haziran günü hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü hava güzel olursa, oyumu kullandıktan sonra ailemle Sekapark sahiline gidip, vakit geçirmeyi planlıyorum.  Oy kullandığım sandıkta tasnifi takip edeceğim. Gece evde seçim sonuçlarını, tarafsızlığına inandığım Milliyet’in internet sitesinden takip edeceğim. Seçimi AKP’nin kazanmasını bekliyorum.” 
ÖMER OLGUN(42-Mali Müşavir) 
Seçim sonuçlarını çok fazla merak etmiyorum 
 “- 7 Haziran günü oyumu nerede kullanacağımı bilmiyorum. Seçim günü oy kullandıktan sonra, arkadaşlarımla sinemaya gitmeyi planlıyoruz. Seçim sonuçlarını cep telefonumla internetten takip ederim. Ama doğrusu, seçim sonuçlarını pek de merak etmiyorum. Değişen bir şey olacağını da sanmıyorum” 
AYÇA ÇALIK(22-Öğrenci) 
Bütün gün televizyon başındayım 
 “- 7 Haziran günü hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü oy kullandıktan sonra, bütün gün evde televizyon izleyeceğim. Bizim gibi insanlar için en büyük lüks bu olsa gerek.  Gece seçim sonuçlarını televizyonlardan takip edeceğim. Sandıkların tamamı açılana kadar beklerim. CHP’de yükseliş umuyorum.” 
CANAN SOYDAŞ( 33-Bankacı) 
Sandık başında nöbetteyim
“- Haftaya hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü, sandıklar açılana kadar olan süre için herhangi bir planım yok. Ancak oy kullandığım sandıkta, sayımı takip edeceğim. Bu kader seçimidir. Sandıklara sahip çıkmamız, oyları çaldırmamamız lazım. Gece gelişmeleri evde televizyondan takip edeceğim. MHP’nin Kocaeli’den 3 vekil çıkartmasını bekliyorum.” 
ENDER BATKIN(43-Galerici) 
Benim için sıradan bir gün olacak
“- Hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü oy kullandıktan sonrası için de bir planım yok.  Her hafta sonu yaptığım gibi, evimde gazetelerimi okurum.  Sandık başlarında sonuçları takip etmeyeceğim. Evde televizyondan sonuçları izlerim. CHP’nin yükselmesini bekliyorum. Bence seçim beyannamesi gayet iyiydi.”
ERDOĞAN ÜNSAL( 60-Emekli)
Sandıklarda sayımı takip ederim 
“- Pazar günü hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü oy kullandıktan sonraki saatler için de bir plan yapmadım. Sandıklar açıldıktan sonra, oy kullandığım okuldaki bütün sandıkların sayımını takip ederim. Oyların çalınmasını engellemek zorundayız.  Saffet Sancaklı ile birlikte Lütfü Türkkan’ın da milletvekili seçilmesini çok istiyorum.” 
SELİM ALTIN(33-Şoför)
Telefonumla internetten takip ederim 
“-Hangi sandıkta oy kullanacağımı bilmiyorum. Seçim günü oy verdikten sonra okuldan arkadaşlarla birlikte sinemaya gitmeyi planlıyoruz. Sandık başlarında sayımı takip etmem. Oyların sayısı Seçim Kurulu bilgisayarında değiştiriliyor. Ben gece seçim sonuçlarını cep telefonumdan internete girerek takip edeceğim. “ 
REYHAN YAŞAR(20-Öğrenci)
Büfeme gelip geç saate kadar çalışacağım 
“- Hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim günü oy kullandıktan sonra, gelip büfemi açacağım. Geç saate kadar çalışırım. O gece sokaklar hareketli olur. Sonuçları da büfemdeki küçük televizyondan takip edeceğim. Ben seçimi AKP’nin kazanmasını bekliyorum.”
İBRAHİM BAYSAN(37-Büfeci) 
Ailece bir AVM’de günü geçiririz
 “- Hangi sandıkta oy kullanacağımı bilmiyorum. 7 Haziran Pazar günü, oyumuzu kullandıktan sonra, ailece bir AVM’ye gidip, akşama kadar vakit geçiririz.  Sandık başında oyların sayımını takip etmem. Seçim sonuçları konusunda çok heyecanlı ve meraklı değilim. Sonuçları gece evde internet sitelerinden belli bir saate kadar takip ederim.” 
KAAN ATAMAN(33-Sigortacı)
Bütün gün evde oturup dinleneceğim 
“- Oy kullanacağım sandığı henüz bilmiyorum. 7 Haziran günü için, oy kullandıktan sonrasını planlamadım. Hafta içi çok yoruluyorum. Pazar günleri evde oturup, bütün gün dinlenmeyi tercih ediyorum.  Sandık başlarında sonuçları takip etmem. Zaten mevcut siyasi tabloda önemli bir değişiklik beklemiyorum. Sonuçları gece evde televizyonlardan takip edeceğim.” 
VEDAT KIRAN(35-Antrenör)
Seçim gecesi çok heyecanlı olmayacaktır 
“- Hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. Seçim akşamı sandık başlarında sayımı takip etmem. Oy kullandıktan sonrası için de özel bir planım yok. Seçim sonuçları konusunda heyecanlı da değilim. AKP bu seçimden de tek başına iktidar olarak çıkacaktır.. Diğer partileri tutanlar boşuna hevesleniyorlar.”
OZAN GÖKÇE (30-Organizatör) 
Arkadaşlarla Maşukiye’de piknik yapacağız
“- Hangi sandıkta oy kullanacağımı henüz bilmiyorum. 7 Haziran Pazar günü oy kullandıktan sonra, arkadaşlarla Maşukiye’deki bir alabalık tesisine gidip, gün boyu piknik yapacağız. Gece sonuçları da burada internetten takip edeceğim.  Bu seçimlerde HDP’nin barajı geçip, Kocaeli’den de bir milletvekili çıkartmasını bekliyorum.”
MELİKE ERCAN (28-Halkla İlişkiler) 
OY KULLANACAĞINIZ SANDIĞI ÖĞRENİN 
7 Haziran seçimlerine sadece 1 hafta kaldı ve görülüyor ki pek çok seçmen hangi sandıkta oy kullanacağını bilmiyor. Bu seçimler öncesi muhtarlıklar seçmen bilgi kağıtlarını doğru dürüst dağıtmadı. Her vatandaş, YSK’nın internet sitesine (www.ysk.gov.tr) girerek,  vatandaşlık numarasını yazıp, pazar günü hangi okul binasında, kaç numaralı sandıkta oy kullanacağını rahatlıkla öğrenebilir.
Oy kullanacağınız sandığı öğrenmek için TIKLAYIN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.