1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SEDAŞ’tan borçlu belediyelere uyarı
SEDAŞ’tan borçlu belediyelere uyarı

SEDAŞ’tan borçlu belediyelere uyarı

Sakarya Elektrik Dağıtım A. Ş (SEDAŞ) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “Elektrik fatura borcu olan Belediyelere borç bildiriminde bulunuyor ve borçlarını ödemeye davet ediyoruz. SEDAŞ aldığı

A+A-

Sakarya Elektrik Dağıtım A. Ş (SEDAŞ) İcra Başkanı Bekir Sami Güven, “Elektrik fatura borcu olan Belediyelere borç bildiriminde bulunuyor ve borçlarını ödemeye davet ediyoruz. SEDAŞ aldığı enerji bedelini günü gününe ödüyor. Belediyeler borçlarını ödemezse enerji kesme prosedürünü işletmek zorunda kalacağız.” dedi.

Bekir Sami Güven’in yaptığı açıklamada;  SEDAŞ’ın görev bölgesinde borçlu Belediyelere Başkanlık Makamı nezdinde SEDAŞ yetkililerince gerçekleştirilen ziyaretlerle ana para ve gecikme cezasıyla birlikte, toplam borç miktarının sözlü ve yazılı olarak tebliğ edildiği belirtilirken, ödeme yapılmaması durumunda zorunlu olarak yürürlükteki mevzuat gereği yasal prosedürlerin uygulanacağı ifade edildi. Güven, “Borçların yapılandırılarak ödenmesi konusunda çağrıda bulunduğumuz nezaket ziyaretlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Bekir Sami Güven, SEDAŞ’ın özelleşmesine rağmen, pek çok Belediyenin eski alışkanlıklarını sürdürmeye devam ettiğini, geçmişe ait eski borçlarını ödemeye yanaşmadıkları gibi aylık cari faturalarını bile ödemediklerini, hatta Belediyelerin gelir elde ettikleri, içme suyu aboneliklerinin dahi elektrik tüketim bedellerini ödemediklerini belirterek,  defalarca yazılan yazılar ve çağrılarımız karşılıksız kalmış, bu Belediyeler borçlarının yeniden yapılandırılması için tanınan imkanlara olumlu cevap da vermemişlerdir.”dedi.

Borçlu Belediyelere gönderilen resmi yazılarda, “Bugüne kadar Belediyeniz tarafından borcunuzla ilgili herhangi bir ödeme ve/veya yapılandırma yapılmamıştır. Kamuoyunun da takdir edeceği üzere, Şirketimiz tarafından verilecek hizmetin kalitesinin arttırılabilmesi ve ülkemiz ekonomisi için önem arz eden kayıp-kaçak oranlarının düşürülebilmesi için gerekli yatırımlar ancak elektrik faturalarının zamanında ve eksiksiz tahsil edilebilmesi ile mümkün olacaktır.” denildi.

SEDAŞ’ın Belediyelere tebliğ ettiği yazılarda;“Müşteri Perakende Satış Sözleşmesi ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında, sözleşme hükümlerini yerine getirmemeniz ve bu ihtarnamenin elinize geçtiği tarihten itibaren 15 gün içerisinde borcunuzun tamamını ödemediğiniz takdirde elektrik kesim işlemi uygulanarak, hukuki süreç başlatılacaktır.” ifadesine yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.