1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Şener İnce'den Hürriyet'e cami eleştirisi
Şener İnce'den Hürriyet'e cami eleştirisi

Şener İnce'den Hürriyet'e cami eleştirisi

AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Şener İnce, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Fethiye Köy Camii'ne ayakkabıyla girdiği fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak “Hürriyet, ahıra girer gibi camiye girdi” ifadelerini kullandı.

A+A-

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Şener İnce, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in camiye ayakkabısıyla girdiği bir fotoğraf paylaşarak tepki gösterdi. Başkan Hürriyet’in dün gerçekleştirdiği Fethiye Köy Camii ziyareti sırasında çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşarak açıklamalarda bulunan Şener İnce, CHP’yi ve Hürriyet’i çok sert bir dille eleştirdi. İnce eleştirisinde şu ifadelere yer verdi:

“Bu Milletin değer yargılarından bihaber olan, Cami ile,İslami değerler ile her devir kavgalı olan CHP zihniyeti yine aynı yüzünü bu sefer İzmit’te göstermiştir. Daha dün ahıra çevrilen camilerin sızısını unutamadan, bugün yine ahır'a girer gibi, Alnımızı secdeye koyduğumuz, her bir karışını mübarek bildiğimiz, Allah’ın Beyti (Evi) dediğimiz Camimize ayakkabıları ile girme gafletini gösterenlerin bu Millete ne kadar yabancı olduğunu bir kez daha gördük. Başkan Hanım’ı ve beraberindekileri verdikleri bu fotoğraf yüzünden 23 Yıl Cami ve Din hizmeti yapmış bir Din adamı olarak esefle kınıyor, meseleyi İzmit halkının ve Milletimizin takdirlerine bırakıyorum. Katranı kaynatsam olur mu şeker? Cinsine yandığım cinsine çeker…”

ekran-atjlintisi.jpg

ekran-dthalintisi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler