1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şener: “Rotasyonda şeffaflık istiyoruz”
Şener: “Rotasyonda şeffaflık istiyoruz”

Şener: “Rotasyonda şeffaflık istiyoruz”

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Bilal Şener bugün sendika binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile müdür, müdür yardımcıları rotasyonlarında şeffaflık istediklerini ifade etti. Eğitim ve Bilim

A+A-

Eğitim-İş Kocaeli Şubesi Başkanı Bilal Şener bugün sendika binasında gerçekleştirdiği basın toplantısı ile müdür, müdür yardımcıları rotasyonlarında şeffaflık istediklerini ifade etti.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Bilal Şener, yönetim kurulu üyeleri Serdar Keçeli ve Cem Uçak bir açıklama yaptılar. Şener açıklamasında son günlerin konusu olan müdür, müdür yardımcıları rotasyonlarına değindi ve uygulamanın şeffaf yapılmasını istedi. Şener açıklamasında, “Milli Eğitim Bakanlığı, yönetici kadroları için zorunlu rotasyon uygulaması yakın tarihte yürürlüğe girdi. Okullarımızdaki zorunlu rotasyona tabii tutulan yöneticiler tercihlerini tamamlamış ve yeni görev yerleri için sonuçların açıklanmasını bekliyorlar. Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak sıralamaya göre yerleştirilecek olan yöneticiler, puanlar konusunda sağlıklı bilgiler alamamaktadırlar. Yönetici kadrolarına başvuranlar başvuru sırasında hesaplanan puanları öğrenememekte ve uygulama yöneticilerimizin aklında bazı soru işaretleri oluşmaktadır. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin bu kaotik durumu ortadan kaldırması amacıyla atamalardaki şeffaflığı göstermesi adına mevcut puanları yayınlamasında yarar görüyoruz” dedi.

Şener, “İlimizde zorunlu yer değiştirmeye tabii olan müdür, başmüdür yardımcıları ve müdür yardımcılarının atamaları yapılmadan önce puanlarının internet ortamında yayınlanması her türlü olumsuz düşünceleri ortadan kaldıracağı kanaatindeyiz. Milli Eğitim Müdürlüklerince konuyla ilgili kurulacak olan komisyonlarda sendikalardan birer gözlemcinin yer alması sonuçların güvenilirliği ve şeffaflığı açısından Milli Eğitimin üzerindeki sorumluluğu azaltacaktır.  Sonradan ortaya çıkacak hukuki sorunlar Milli Eğitim Müdürlüklerine olan güveni sarsacağı için acilen önlem alması ve şeffaf bir uygulama içerisinde yer değiştirme sürecini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze konuyla ilgili tereddütlerimizi belirtip, önerilerimizi ilettik. Milli Eğitim Müdürlüğünün duruma hassasiyetle yaklaşıp önerilerimizi dikkate alacağı düşüncesindeyiz” ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.