1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Serdar ağladı, ağlattı
Serdar ağladı, ağlattı

Serdar ağladı, ağlattı

Pazartesi öğleden sonra cep telefonum çaldı. Baktım Serdar Topraktepe arıyor. “Hayırdır kaptan” diye açtım telefonu. Serdar, “Abi yönetimle ilgili bir gelişme var mı ?”diye sordu. “Bana

A+A-

Pazartesi öğleden sonra cep telefonum çaldı. Baktım Serdar Topraktepe arıyor. “Hayırdır kaptan” diye açtım telefonu. Serdar, “Abi yönetimle ilgili bir gelişme var mı ?”diye sordu. “Bana gelen bir bilgi, duyum yok” yanıtı verdim. Sevgili Serdar, “Müsaitse bu akşam televizyon programına gelmek istiyorum. Artık bıçak kemiğe dayandı, her şeyi konuşacağım” dedi. Memnuniyetle dedim. Serdar önceki akşamki programın sürpriz konuğu oldu. Özel bir yayın yaptık. Serdar doluydu. Sürekli yorumcularım Hayri Kara ile Yiğit Özcan kısa süreli konuştular. Ben de araya girmedim. Sözü kaptana bıraktık. Kaptan 1. 5 saat süreyle yaşanan sıkıntıları anlattı. Konuştukça konuştu, açıldıkça açıldı. Kelimenin tam anlamıyla içini döktü. Yayının sonuna doğru duygusallaştı, ağlamak üzere oldu.

Telefonlarımız kilitlendi

Serdar’ın beni en çok etkileyen sözleri “Sakarya maçında hava çok soğuktu. Uzun kollu formamız yoktu. Çok üşüdük” oldu. Yayın bitiminde ve dün gün boyu telefonlar aldım. Birçok kişi Serdar’ın konuşmasından etkilendiklerini, hatta ağladıklarını söylediler. Yayın süresince televizyonumuzun telefonları kilitlendi. Yardım etmek isteyenler, banka hesap numarası soranlar, yalnız değilsiniz mesajı verenler. Kaptan kenti adeta ayağı kaldırdı. Program izlenme rekorlarını kırdı. Yayını izleme olanağı bulamayanları düşünerek Kaptan Serdar’ın söylemlerini derledim, gazetemizin birinci sayfasına koydum. Dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Sözün bittiği yerdeyiz

Tarihi bir program, tarihi bir konuşmaydı. Hepimizin dileği. Beklentisi Serdar’ın bu haykırışı sonrasında olumlu gelişmelerin yaşanması. Daha doğrusu bu haykırışı duyan birilerinin çıkması. Çünkü artık sözün bittiği yerdeyiz. Futbolcuların dayanacak gücü kalmadı. Bugünlerde bir sahiplenme olmalı. Yoksa takım dağılacak. Kent büyükleri, kent halkı kararını verecek, tercihini yapacak. Serdar, yayında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan övgü ile söz etti, “Geçmişle ilgili tepkisinde yerden göğe kadar haklı. Ancak biz yeni beyaz bir sayfa açtık. Bu takıma, bu gençlere sahip çıkılmalı, elinden tutulmayı hak ediyor. Başkanımız bize sahip çıkacaktır” dedi. İnşallah dedik.

“Herşeyi büyüklerden beklemeyelim”

Serdar’ın“Stadımızda 200 tane reklam panosu var, her birini 10 bin TL’ye satsak 2 milyon eder, 500 de forma reklamından gelse 2. 5 milyonla bu sezonu bitiririz” sözlerinin üzerinde durmak gerekir. Nitekim program bittikten sonra cep telefonumdan beni arayan bir duyarlı Kocaelisporlu, “Herkes Validen, Büyükşehir Belediye başkanından bir şeyler bekliyor. Oysa bu kentte bir sürü esnaf, alışveriş merkezi var. Onlara neden gidilmiyor?  Ben inanıyorum gidilse gereken desteği verirler. 200 tane reklam panosuna 10 bin TL’den alıcı bulmak bu kentte zor olmasa gerek. Basın kuruluşları bu işe öncülük edebilir.” dedi. Haklıydı elbette. Kentin katkısı gerek. Bu noktada işyeri sahiplerine çağrımızı yapalım, birer reklam panosu alıp taşın altına ellerini koymalarını talep edelim.

“Biz çok şanslı futbolcularız”

Aslında süre olsa Serdar daha çok konuşurdu. Saat 22. 00’de programı bitirmek zorundaydık. Serdar’ın son mesajı, “Tesislerde doğalgazımız kesilecek, bir hayırseverden katkı bekliyoruz” oldu. Serdar’ı televizyon binasına Ercan Ağaçe getirmişti, yayın bitince almaya da yine o geldi. Malzemeci Şemsettin Kurtoğlu da onunla birlikteydi. Aracımıza doğru yol alırken Ercan, “Biz çok şanslı futbolcularız” dedi. Hayri abi, Yiğit ben şaşırıp kaldık. Onca sıkıntı yaşanırken Ercan’ın çok şanslıyız demesine bir anlam veremedik. Merakla  “Neyin şansı, ne şansı bu Ercan ?”diye sorduk. Yılların deneyimi Ercan, “Maraton tribününe PARANIZ ÖDENİR, HAKKINIZ ASLA yazılı bir pankart açtı taraftarımız. Taraftar her futbolcu grubu için açmaz böyle bir pankart. Bize layık gördüler. Bir futbolcu için bundan daha değerli bir ödül olamaz. Biz futbolcular çok şanslıyız derken bunu kast ettim” dedi. Tanıdığım en karakterli, en efendi futbolculardan biridir Ercan. Ondan da böyle sözler beklenir.

Benimle zoru olmayan Uçar’lardan özür diliyorum

Pazar günü köşemde, “Tükürdüğünü yalayamamak, birilerini hazmedememek” başlıklı yazımda Çağrı Uçar imzasıyla bana gönderilen mesaja yer vermiştim. Mesajı bana gönderen gerçekten Çağrı Uçar mı, yoksa bu ismi kullanan başkası mı bilemiyorum. Gazetemizin internet sitesindeki yazımın altında yapılan yorumda bu isim vardı. (Tahminim; soyadını doğru yazmış, ismini değiştirmiş) Çağrı Uçar’ın mesajına ve yanıtıma yer verdiğim o yazının bir bölümünde “UÇAR’LARIN BENİMLE ZORU VAR” şeklinde bir cümle kullandım. Başka sitelerde Uçar soyadıyla bana sallayanları görmüştüm. Saldırı birkaç Uçar’dan gelince, Uçar’ların benimle zoru var diye yazdım. Ancak önemli bir hata işlediğimi yazımın çıktığı gün gelen telefonlardan anladım. Akşam saatlerine doğruydu, gazetedeki telefonum çaldı. Açtım, “Benim adım Çağrı Uçar. Bugünkü yazınızda benim adım geçiyor. Bu yüzden birçok kişi aradı, tepki gösterdi bana. Benim yazıyla, olayla hiçbir ilgim yok. Başiskele’de oturuyorum, Enpay’da çalışıyorum. Söz konusu kişinin benim olmadığımı yazarsanız sevinirim” dedi.

Sonra gazetemizin internet sitesinde yorum dikkatimi çekti. Bakın yorumda neler yazıyor: “Sayın Hayrettin Bey, adım Erhan UÇAR, İzmitliyim, Kocaelisporluyum ve düzenli olarak Özgür Kocaeli gazetesini alırım ve senin köşeni de beğeni ile takip ederim. Fakat bugünkü “UÇARLARIN Benimle Zoru Var” başlıklı yazını okudum. Ben kendi UÇAR sülalemin adına yazıyorum. Çağrı UÇAR'ı tanımam seni hiç tanımam. Benim ve benim sülalemin seninle ne gibi zoru olabilir? İddiana göre UÇAR'ların madem seninle zoru var o zaman Erhan Uçar olarak benim seninle ne zorum varsa bunu köşende ispat edeceksin ya da köşende tekzip edeceksin” Yorumun altında telefon numarasını da yazmış Erhan bey. Hemen aradım, kendisinden özür diledim, köşemde de tekzip yazacağımı söyledim. Erhan Bey telefonda gazetem ve benimle ilgili son derece olumlu şeyler söyledi, “ Uzun yıllar amatör kümede futbol oynadım. Sizi yıllardır takip ediyorum. Böyle bir yazıyı başkası yazsa ciddiye bile almazdım. Siz yılların gazetecisisiniz, böyle bir hata yapmanızı yadırgadım” dedi. Haklıydı. Uçar soyadını genellememek gerekirdi. Haklı olarak Uçar soyadı taşıyanlar üzerlerini aldı, bana tepki gösterdi. Sevgili Erhan Uçar telefonda, “Ayrıca şunu da bilmenizi isterim. Saffet Sancaklı ile ilgili o yazınızı dikkatle okudum. Sizinle aynı görüşteyim. Böyle bir düşünceye karşı çıkılmaz zaten. Saffet ile ilgili yazdığınız yazının iyi giden bir şeye çomak sokmak olarak algılanmasına da şaşırdım. Takım iyi gidiyor ama kulübün durumu vahim. Siz de yazınızda idari anlamdaki sıkıntıya değinerek Saffet Sancaklı’nın başkanlık için iyi bir isim olduğunu belirttiniz. O yazınıza harfiyen katılıyorum” dedi. Erhan Uçar’dan defalarca özür diledim ve tanışmak için gazeteye davet ettim. Uçar soyadı gündeme gelir de Kocaelispor’un eski yöneticilerinden Metin Uçar aramaz mı? Metin ağabey de aradı, “Benimle, benim sülalemle uzaktan yakından ilgisi yok bu olayın, yazının. Seni ne kadar sevdiğimi, yazılarını takdir ettiğimi bilirsin. Ayrıca Saffet Sancaklı ile ilgili yazını destekliyorum. Dilerim gerçekleşir” dedi. Ne zamandır sesini duymamıştım Metin ağabeyin. Böyle bir olay vesile oldu, aradı. Duyarlılığına teşekkür ediyorum.

Sonuç olarak,  söz konusu yazımda Uçar soyadını genelleyerek, Uçar’ların benimle zoru var diyerek önemli bir yanlış yaptım.  Olayla hiç ilgisi olmayan Uçar soyadlı insanları hedef gösterdim, rahatsız ettim. Konunun dışındaki tüm Uçar soyadlılardan binlerce kez özür diliyorum. Benimle zoru olan Uçar’larla da diledikleri yerde ve zamanda fikir tartışmasına hazır olduğumu da belirtiyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.