1. YAZARLAR

  2. Sevcan TAMER

  3. Sevinmeyi özlemişim...
Sevcan TAMER

Sevcan TAMER

Yazarın Tüm Yazıları >

Sevinmeyi özlemişim...

A+A-
Gerçekten sevinmeyi özlemişim.. Her yandan balyoz gibi gelip tepeme binen mutsuz olaylar ve hüzün dolu haberler yüreğimi karartmış, önümde bir korku girdabı oluşturmuş sanki. İki gün önce gözlerimin kontrolü için Kocaeli Üniversitesine çıkmam gerekiyordu.. Korku içindeydim adeta.. Göz Polikliniğindeki tüm kargaşaya ve kalabalığa rağmen, o güzel tebessümüyle ve kişiliğinin en büyük özelliği olan mütevaziliği ve kibarlığıyla hastaların arasında bulduğum sevgili hocam Prof. Dr Özgül Altıntaş, beni sakinleştirdi.. Muayenemi oldum ve hocam sevinçle “Gözlerin her defasında daha iyiye gidiyor Sevcan hanım.. Hadi çok şükür.. Artık ilaçlarını da azalta biliriz” dedi.. Hocamın yanaklarını öperken içimdeki sevinci hissettim.. O mutlu ruh haliyle hastaneden çıktım.. Bindiğim arabanın doluluğu da, daracık yolun olumsuzluları da umurumda değildi.. Çünkü sevinçliydim ve bu gün hiç bir sıkıntı bana yaklaşamayacaktı.. Şimdi doğru eve gidecek bu sevincimi beni merakla bekleyen eşimle paylaşacaktım.. Ve, sevinmeme neden olan diğer konunun üzerine eğilecektim..
Evet.. Diğer konu, sizlere geçen hafta bahsettiğim ve detayını bu haftaya bıraktığımı ifade ettiğim “RAHMET” Dergisinin yeniden doğuşu, içindeki eşsiz bilgilerle yaşamımızdaki yerini alışıydı.. Sevindim tabii.. Dergideki bilgiler işin ehli, yani en üst seviyede dini eğitime sahip kişilerin donanımıyla yazılıyor.. Ve bunca çelişkiler içersinde insanı gerçeğe doğru yönlendirirken, düşündüren bilgi hazinesi, geri dönüyor..
Hiç unutmuyorum..Yıl 2005.. O günün İl Müftüsü değerli büyüğüm rahmetli Hikmet Kutlu beni aradı..Ve, “ Sevcan hanım size bir haberim var.. Kocaeli Müftülüğü tüm Kocaeli ve kendi mensuplarıyla iletişimi daha sağlıklı bir hale sokmak düşüncesiyle yepyeni bir basın organı çıkartmak için kolları sıvadı.. Sen ilk haber verdiğim dostlardansın.. Sıra dergimize isim bulmaya geldi.. Çalışmaların başında da bizim Kadir Karaçoban var.. Titizlikle hazırlık yapıyorlar”.. Dedi ve bana bulduğu bir kaç ismi saydı. Benimde ilgimi çeken ilk isim “Rahmet” olmuştu doğrusu.. Ve sonradan duydum ki, derginin adı Rahmet olmuş.. 2005 yılının Haziran ayında ve “Kutlu Doğum Haftası “n da Kocaeli Müftüsü Sayın Hikmet Kutlu, ilk sayısıyla ve ilk baş yazısıyla dergiyi halka sundu.. O günden itibaren evimin kitaplığında yerini aldı Rahmet Dergileri.. Hem de, en çabuk ulaşabileceğim, en özel yerde.. Onlardan dini, milli, sosyal ve toplumsal anlamda çok ama çok yararlandım.. Hatta, herkesin de yararlanmasını sağlamak amacıyla defalarca yazdım, anlattım.. Ancak zaman içersinde belli aralıklarla gitti ve geri döndü Rahmet.. Bakınız tüm samimiyetimle söylüyorum.. Basımına ara verildiği günlerde Rahmet dergisini çok aradım.. Yani yokluğunu bariz bir biçimde hissettirdi okurlarına.. Şu anda da, uzunca bir aradan sonra 63. sayısıyla geri dönerek bizleri mutlu etti.. Bu anlamda savaş veren tüm müftülük görevlilerini kutlar, bu çok faydalı basın organını geri döndürdükleri için teşekkür ederim.. Bana bu defa müjdeyi veren, işinin ehli kardeşim Kadir Karaçoban’ın sesindeki heyecan beni duygulandırdı.. Sonunda yenisiyle yayım hayatına başlayan Dergimize kavuştuk ve zevkle okuyacağız.. Bu arada ilimize yeni gelerek görevinin başına geçen İl Müftümüz, Sayın Yusuf Doğan’a hoş geldiniz ve göreviniz hayırlı olsun derken, derginin yaşamasında da çok etkili olacağına ve bu emaneti ciddiyetle koruyacağına inanıyorum.. Rahmet Dergisinin bu defaki doğuşunda ilk baş yazısıyla okurlara seslenen İl Müftümüz Yusuf Doğan sözlerine şöyle başlıyor “Kocaeli İl Müftüsü olarak, Rahmet Dergisi’nin 63. Sayısında sizlerle ilk defabuluşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.. Rahmet Dergimiz bu sayısında birbirinden önemli konularla sizlerin karşısına çıkıyor” diyor ve anlamlı yazısına devam ediyor.. Müftümüz (1-7 Ekim) tarihinin “ Camiler ve Din Görevlileri Haftası “ olduğunu da hatırlatıyor.. Yani bu defada Rahmet Dergisinin ilk sayısı, Camiler ve Din Görevlileri Haftasına rast geliyor.. Haydi bakalım, hayırlı ve uğurlu olsun..
Derginin basımında ilk günden bu yana büyük emeği geçen ve editörlüğünü üstlenen kardeşimiz Kadir Karaçoban’sa şu satırlarla iletişimin önemini vurguluyor.. “ Gazete, dergi, kitap, broşür gibi basılı yayınlarla veya radyo, TV, yahut sosyal medya vasıtasıyla bilgi paylaşmanın, insanlara din hizmeti sunmanın en etkili yollarından biri olduğunu ifade ediyor, ve “ Hatırda kalmaz, satırda kalır” diyor..
Emin olunuz ki.. Bu güzel düşünceleriniz doğrultusunda tüm insanlar sizden gelecek bilgilerin doğruluğuna inanarak ve güvenerek Rahmet Dergisini ve diğer yayınlarınızı takip edecek, bu aydınlık yolda zevkle huzuru bulacaklardır..
Bu yazı toplam 747 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
4 Yorum