1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sezon sonuna kadar Kırgız formülü
Sezon sonuna kadar Kırgız formülü

Sezon sonuna kadar Kırgız formülü

Artık geriyi sayıyoruz. 4 Şubat Kocaelispor için tarihi bir gün. Umut ve inançla güçlü bir yönetimin çıkmasını, kulübü eski parlak günlerine döndürmesini bekliyoruz. 20 gün gibi bir süreç var

A+A-

Artık geriyi sayıyoruz. 4 Şubat Kocaelispor için tarihi bir gün. Umut ve inançla güçlü bir yönetimin çıkmasını, kulübü eski parlak günlerine döndürmesini bekliyoruz. 20 gün gibi bir süreç var önümüzde. Zaman o kadar hızlı akıyor ki, 20 gün çok çabuk geçer. Dün itibariyle ortada ne bir başkan adayı, ne bir oluşum sinyalleri vardı. Kulübün mali durumuna baktığımızda kent büyüklerinin işareti olmadan güçlü bir oluşumun çıkabilmesini de çok zor olarak gördüğümüzü sıkça yazıyoruz. Seçenekleri yazdım. Vali ile Başkan’ın önünde üç tercih var. Birincisi yapacakları katkının adını koymak, ikincisi birisini işaret etmek. Bunlar olmadan kulübe bir yönetimin talipli çıkması uzak olasılık. Yani sürpriz. 20 günlük süreçte sürpriz bir gelişme olabilir, bir oluşum çıkabilir mi? İnşallah deyip bekleyeceğiz. Çıkmazsa, 4 Şubat kongresinde yönetime talipli olmazsa, süreç kapanmaya doğru işleyecek.

GECİCİ BİR FORMÜL AKLIMA GELDİ

Valimiz Ercan Topaca her fırsatta, “Kulübün kapanmasını, Kocaelispor’u kapatan Vali olarak anılmak istemem” diyor. Böyle söylemesi veya düşünmesi son derece doğal. Ancak  Valimiz aynı zamanda yönetime talipli çıkmaması durumunda kapanma sürecini işletmek zorunda olduğunun da altını çiziyor. Dün sabah sevgili Rafet Kırgız ziyarete geldiğinde neler olabilir, neler yapılabilirizi konuştuk. Geçici bir çözüm aklıma geldi, kendisiyle paylaştım. Sordum kendisine sezon sonuna kadar bu işi götürmek için ne kadar gerekli diye. “2. 5 milyon” cevabı verdi. Çok dedim, bu azami rakam herhalde. Asgari ne kadar gerekli diye yeniden sordum. Bu kez “1 milyon” dedi. Vali ile Başkan sana güvenir, mutlaka destek de olur. Yap 20 kişilik yönetim. Yarısını yönetimden bul, yarısını Vali ile Başkan verir. Sezon sonuna kadar böyle götürelim. Sezon sonu Allah kerim. Bakarsınız çıkarız Bank Asya’ya. Bu ligin getireceği kaynakla yola emin adımlarla devam ederiz.

OLUR DA DEMEDİ, OLMAZ DA

Sevgili Kırgız can kulağıyla dinledi beni. Kocaelispor’u ne kadar çok sevdiğini biliyorum. Bir tarafı olumlu bakıyor bu düşünceme. Ama işin maddi yönü haklı olarak ürkütüyor kendisini. Bu yüzden de iki arada bir derede kalıyor. Kafası karışıyor. Girsem mi, girmesem mi diye düşünüyor. Endişelerine hak veriyorum. Öyle çok parası olsa zaten girer. Kocaelispor’dan parasını esirgemez. Ancak öyle çok parası olan biri değil. Doğal olarak yükü taşıyamama, ekonomik anlamda sarsılma endişesi yaşıyor. Çünkü nereden ne gelecek belli değil. Sürpriz ödemeler çıkabilir. Belirsizlik içerisine girip kendisini yakmak istemiyor. Kimsenin işinin gücünün bozulmasını istemem. Hele bu isim Rafet Kırgız ise hiç istemem. Ancak başka bir formül, çıkış yolu da aklıma gelmiyor. Rafet Kırgız başkan olursa, Vali ile Başkan’ın katkısı fazla olur diye düşünüyorum. Kocaelispor’u hiç değilse sezon sonuna kadar götürecek formülün bu olduğu inancını taşıyorum.

Sevgili Rafet ağabey önerime, düşünceme ne olur dedi, ne olmaz. Yanıt vermedi. Belki ki düşünecek. Önümüzde 20 gün kaldı. Bakalım nasıl bir karar verecek?  Bekleyelim bakalım önümüzdeki günler neler getirecek?

19 Ocak’ta hepimiz Şirinsporluyuz

Amatörlerin çilesini çekenlerin başında gelir Şirinspor Başkanı Hasan Cebeci. Siz deyin 10, ben söyleyeyim 15 yıldır bir kulübü sırtlamış götürüyor. Bugün büyük semt kulüpleri bile faaliyetlerini sürdürmekte güçlük çekiyor. Şirinspor bir köy kulübü. Neredeye hiçbir yerden destek yok gibi. Hasan ağabey maaşından kesiyor, hatırlı dostlarından istiyor kulübü ayakta tutuyor. Hasan Cebeci olmasaydı Şirinspor diye bir kulüp olur muydu, bugüne kadar kalır mıydı bilemiyorum; bildiğim Hasan ağabeyin kulübü yaşatmak için büyük fedakarlıklar yaptığı.

UMUTLAR GECEYE BAĞLANDI

Sevgili Hasan Cebeci önceki gün ziyarete geldi. Elinde bir davetiye, uzattı. “Dayanışma gecemiz var, sizi de bekliyoruz” dedi. 19 Ocak Çarşamba akşamı Derbent Düğün Salonu’nda gerçekleşecek gece. İki amacı var gecenin. Birincisi yeni sezon öncesinde eğlenmek, moral depolamak. İkincisi kulübe gelir temin etmek. Şirinspor’un öyle abartılı bir gideri yok. Transferle falan işi olmaz. Kendi alt yapısı vardır. Ancak yine de kulübün zorunlu giderleri var ve bu rakam asgari yıllık 10 bin TL dolayında. Bir kısmını Başkan Cebeci kendi cebinden veya dostlarından karşılıyor. Diğer kısım için umutlar bu geceye bağlanmış durumda.

ŞİRİNSULHİYELİLER KULÜBE BORÇLU

Kulübe gelir için çekiliş yapılacak gecede. Güzel hediyeler var. Hasan Cebeci ağabeyi bu gecede yalnız bırakmamak gerek diye düşünüyorum. Öncelikle sorumluluk köy halkının, yani Şirinsulhiyelilerin. Mutlaka ilgi göstermeliler geceye, salona akın etmeliler. Az- çok kimin ne gücü varsa o gecede taşın altına elini koymalı. Bu kulübün varlığı en çok köy halkının yararına. Spor kulübünün varlığı gençleri kötü alışkanlıklardan alı koyar.  Şirinspor bugüne kadarki varlığıyla birçok gencin yanlış yollara gitmesinin önüne geçmiştir. Bu kulüp yaşarsa bundan sonraki süreçte de gençleri kurtaracaktır.

BÜYÜK GÜN: 19 OCAK

Şirinsulhiyeliler bu kulübü borçludur, bu kulübü yaşatmak zorundadır. Şirinsulhiye halkıyla birlikte spor camiasının, siyasilerin de geceye ilgi göstermelerini bekliyorum. Kartepe ilçe protokolü başta olmak üzere herkes orada olmalı. Paranızı hayırlı bir iş için harcamak istiyorsanız, işte size fırsat. Gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, gençliğe spor yaptırmak için çaba gösteren Şirinspor Kulübü’ne vereceğiniz katkı size bir hayır duası olarak geri dönecektir. Büyük gün 19 Ocak. Hepimiz o gün Şirinsporlu olacağız. Derbent Düğün Salonu’nda Şirinspor’un dayanışma gecesinde buluşacağız.

TESİSE ADI VERİLMELİ

Son bir not. Daha doğrusu bir öneri. Değerli insanların kıymeti genellikle vefatından sonra anlaşılır. Değerli insan ölünce adı bir yere verilir. Hasan ağabeye Allah uzun ömür versin, onu başımızdan eksik etmesin. Kimin sorumluluğu veya yetkisi bilmiyorum. Yetki kimdeyse Hasan ağabeyi yaşarken onurlandırsınlar. Hasan ağabeyin büyük uğraşları sayesinde köye yapılan spor tesisine onun adını versinler. Yarını, vefatını beklemesinler. O tesise adı verilecek tek isim Hasan Cebeci’dir. Hasan Cebeci yaşarken onurlandırılmalı, sonrası için de ölümsüzleştirilmelidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.