1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SHÇEK bütçesi 680 bin TL.
SHÇEK bütçesi 680 bin TL.

SHÇEK bütçesi 680 bin TL.

İl Genel Meclisi’nde bütçe görüşmelerinin yapıldığı kasım ayı otumu bugünkü buluşmayla sona erecek. Ali Ayaz başkanlığında dün yapılacak oturumda Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK

A+A-

İl Genel Meclisi’nde bütçe görüşmelerinin yapıldığı kasım ayı otumu bugünkü buluşmayla sona erecek. Ali Ayaz başkanlığında dün yapılacak oturumda Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu(SHÇEK)’nun bütçesi görüşüldü. Kurumun bütçesinin 680 bin TL olması oy birliği ile kabul edildi. Bu arada, İl Genel Meclisi yeni dönem görüşmelerini de 1 Aralık Çarşamba günü başlatacak.

Kadıoğlu, bilgi verdi

SHÇEK İl Müdürü Hamdi Kadıoğlu, toplantıda kurumunun yaptığı hizmetleri anlattı. Her olayın sosyal bir boyutunun olduğunu belirten Kadıoğlu, kurumu için ayrılan ödeneği az bulduğunu, daha fazla olması gerektiğini söylerdi. Kadıoğlu, “Engelliler için en güzel bakım kendi evinde yapılan bakımdır. Son 4 yıl içinde 5 bini aşkın aileye 50 milyon TL’lik katkı yapıldı, bu hizmet artarak devam edecek. Gündoğdu Mahallesi’nde yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olacak Suç işlemiş, meyilli veya suç mağduru olmuş çocukların kalacağı Sosyal Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yapılacak. Projesi tamamlandı ihale aşamasında 40 kişi kapasiteli binayı 2012 yılında hizmete açacağız. Özürlüler için de geçici misafir uygulaması başlatacağız. İl dışına gitmek zorunda olanların engelli çocuklarını 1 ay süreyle ücretsiz bakımını sağlayacağız. Biz SHÇEK olarak her yaş grubuna sağlık eğitim hizmetleri veriyoruz. Yaptığımız çalışmalar mağdurlarla ilgili ödeneğin daha fazla olması lazım” dedi.

Uzun, “Bütçe az “ diyen müdürü kutladı

CHP’li Ahmet Uzun, Kadıoğlu’nu medeni cesaret gösterip bütçeyi az bulduğunu söylemesi nedeniyle kutladı, diğer daire müdürlerinin bütçelerini az bulmalarına karşın söylemediklerini belirtti. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, “İmkanlarımız bu kadar her taleplerini yerine getiriyoruz. Yapılan hizmetlerin basın tarafından da yazılmasını rica ediyoruz. Biz üyelerimize fırça atmıyoruz, sadece uyarıyoruz. Çok hizmet yapıyoruz, bize gereken önemin verilmesini istiyoruz Biz kavgalarla değil, hizmetlerimizle basında ve kamuoyunda yer almayı arzu ediyoruz” dedi. Ayaz, “Basın bizim olmazsa olmazımız. Benim Ali Ayaz olarak ismim duyulduysa bu basın sayesinde oldu.”dedi.

CHP’li Ahmet Elmas, İl Genel Meclis üyelerinin daire müdürlüklerinden bilgi ve belge almakta zorlandıklarını belirtti, “Meclis üyelerimiz daire müdürlüklerinden gizli olmayan bilgi ve belge almak istiyorlar, kendilerine zorluk çıkarılıyor. Sorunun çözülmesini istiyoruz” dedi. Ayaz da sıkıntı çeken üyelerin konuyu kendisine iletmesini istedi. İl Genel Meclisi bugün yapacağı son oturumda bütçe görüşmelerini noktalayacak. Meclis üyeleri bir oturum için 100 TL. civarında ücret alacak. 20 oturuma katılan meclis üyelerini her biri 2 bin TL. huzur hakkı alacak.

(Murat Yoldaş)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.