1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Silikonlu gündem
Silikonlu gündem

Silikonlu gündem

Bizim ülkemizde olduğu kadar gündemin ışık hızında değiştiği yeryüzünde başka bir ülke olduğunu düşünemiyorum. Silikonlu gündem diye adlandırdığım bu sürece halkımızın anında uyum gösterme

A+A-

Bizim ülkemizde olduğu kadar gündemin ışık hızında değiştiği yeryüzünde başka bir ülke olduğunu düşünemiyorum. Silikonlu gündem diye adlandırdığım bu sürece halkımızın anında  uyum göstermesi de ilginç geliyor.

Toplumsal bünye anında o moda giriyor. Sanki beklenen bir durum ortaya çıkmış gibi  başlıyor insanlarımız içindekileri dökmeye.

Olan bitenlere baktığınız da bir siyaset bir futbol dünyasında gündemde olan konular futbol topunun büyüsünün içinde  kaybolmadan dedikoduyu seven bir toplumun bam teline dokundunuz mu hangi noktalara gittiğini de açıkça görüyoruz.

Sanki olan bitenler yeni konularmış gibi herkes konuşunca insan bir tuhaf oluyor.

Belleklerimizi biraz geriye doğru sardığımızda şans oyunlarında ortaya çıkan garip sonuçların altında bu tür ilişkilerin olduğunu anlamamak için insanların aptal enayi olması gerekir.

Bal gibi buz gibi entrikaların çevrildiği milyonlarca insanın küçük hayallerine tuzak kuran insanların kirli ilişkiler içinde olduklarını anlamamak silikonlu gündemi tanımamak demektir. Bunların hepsi hem siyasetin hem de futbol dünyasında olan şeylerdir.

Yıllar önce kar kış demeden futbol yazarlığı Anadolu ajansında kaşeli muhabirlik yaptığım dönemlerde  ise spor yazarlığı (Anadolu Ajans kurumsal anlamda  tüm spor dallarını takip edip abonelerine servis yapmak zorunda olduğu için) bu dünyayı yakında izledim.

Daha sonra ki dönemlerde artık bu işi yapmak hem yorucu hem de tat vermemeye başladığını gördüm. Şimdi iyi ki  karagöz Hacivat gösterisine dönen bu dünyanın  haberlerini yorumlarını yapmadığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Olan bitenlere baktığımız da çığırından çıkan ilişkiler. İyice rant kavgasına dönen parasal bir takım garip şikeli müsabakalar. İşin tadını tuzunu rekabet gücünü ortadan kaldıran anlamsız adeta çim sahaları tiyatro sahnesine çeviren hokkabazlar dünyası.

Bunlara insan olarak sinirlerinizin dayanması olanaksız. İnanın o dönemlerde bazen söylenti şeklinde bile olsa bu tür ilişkilere kamuoyunun tepkisi çok büyük oluyordu. Şimdi ise teknoloji ve yeni çıkan yasaların gücü ile bile bu tür ilişkilerde sorumlu olanlar acaba yeterince hesap veriyorlar mı? Sizce,

Baksanıza bu işin içinde olduğu iddia edilen bir numaralı bir kulüp Başkanı bir konuşursam herkes yanar diyor. İşte Yazımın başlığında belirtmeye çalıştığım Silikonlu Gündem tam bize göre anında toplumsal bünyemiz uyum sağlıyor.

Ondan sonra veryansın ediyoruz. Bu işin kaymağını yiyenleri göstermelik değil gerçekten sonuna kadar gidip yasalar karşısında hesap vermelerini yaptıkları yanlışlıkların bedelini ödetmek en doğru hareket olur.

DOĞRU ADIM

Geçen hafta yazımda belirtmeye çalıştığım gibi zorla inatlaşma olmaz. Genel seçimlerde 11 milyon oy almış ana muhalefet partisi ile yüzde elli oy almış iktidar partisi uzlaşma yapmalı seçilmiş olan tutsak vekillerin milli iradeden almış oldukları yetkilerini kullanacakları meclise gelmelerine karşı çıkmamaları gerekir.

Sonuçta bu insanların kesinleşmiş bir cezaları yok. Vekil olmalarında bir sakınca yok. Üstelik seçimi kazanmışlar. YSK vekilliklerini onaylamış. Bundan sonrası teferruattır. Şimdi yeni seçilen Meclis başkanının atmış olduğu adımla hem iktidar hem de ana muhalefet doğru adımlarla derinleşen bir krizi çözmenin yollarını adımlıyorlar.

Büyük bir olasılıkla da  yarın yemin krizi çözülecek gibi, ondan sonra  ana muhalefet  partisi başta haklı oldukları bir eylemin toplumsal barışa zarar vermesinin önüne geçmek adına  başlatılan girişimlerde duyarsız kalmadı. İktidar partisi de uzlaşıcı tavırla olayı sahiplendi. Şimdi gözler bu sorunun tatlıya bağlanmasında. Büyük olasılıkla güven oylamasında meclis ana muhalefetinde yemin ettiği bir ortam yaşayacak. Bu da demokrasi için önemli, sağ duyunun öne çıkması da sevindirici oldu.

TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz hafta değerli varlığımız her şeyimiz Latife çubuklu Kocaeli Üniversitesinde Doç. Dr Levent Karabaş ve ekibinin başarı ile gerçekleştirdiği önemli bir retina dekolmanı ameliyatı geçirdi.

Çocuklarım Sonat çubuklu Onursal çubuklu gelinim Nilüfer çubuklu ve torunum Doruk çubuklu adına Buradan Levent Hocaya ve deneyimli  ekibine  hastanede bir hafta süre ile yakın ilgilerini esirgemeyen Göz servisi hemşireleri İnci hanım,serap hanım,Nuray hanım, yasemin hanım. Özlem hanım ve göz servisinin tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.