1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şimdi de doğalgaz kampanyası
Şimdi de doğalgaz kampanyası

Şimdi de doğalgaz kampanyası

Birisi bana Kocaelispor’un en duyarlı taraftarı kimdir diye soracak olursa, ilk aklıma gelecek isimlerden biri Gürkan Kaygusuz olur. Sevgili Gürkan ilk olarak tesislerin gıda ihtiyacının

A+A-

Birisi bana Kocaelispor’un en duyarlı taraftarı kimdir diye soracak olursa, ilk aklıma gelecek isimlerden biri Gürkan Kaygusuz olur. Sevgili Gürkan ilk olarak tesislerin gıda ihtiyacının karşılanması için bir kampanya düzenledi. Kısa zamanda 4 bin TL gibi bir para topladı ve gitti kaptan Serdar’a teslim etti. Ardından bir süre önce aramızdan ayrılan Kocaelispor personelinin ailelerine yönelik bir kampanya düzenledi. Topladığı 2 bin TL’yi merhum personelin ailelerine teslim etti. Hayırduası aldı.

Sevgili Gürkan’ın üçüncü kampanyası tesislerin doğalgaz ihtiyacıyla ilgili. Tesislerin doğalgazı kesilmesin diye çaba gösteriyor Gürkan. Körfez org sitesinden kampanyanın duyurusunu yaptı. Hedefini de 5 bin TL olarak belirledi. Kısa zamanda 2 bin TL’ye yaklaşıldı. Gürkan tüm Kocaelisporluları küçük-büyük demeden kampanyaya çağırıyor, sizin de çorbada bir tuzunuz olsun diyor. Öncelikle sevgili Gürkan’ı güzel düşüncesinden dolayı kutluyor, kampanyaya şimdiye kadar yardım edenlere teşekkür ediyorum.  Ben de buradan Kocaelisporlulara sesleniyorum. Tüm Kocaelisporluları bu anlamlı kampanyaya güçleri oranında katkı vermeye çağırıyorum. 5 bin TL hedefine kısa bir süreçte ulaşılacağına inanıyorum.

Gürkan’ın kampanya çağrısı:

“Tesislerimizin doğalgaz ihtiyacını Kocaelispor’umuzu sevenler olarak kampanyamızı başlatıyorum. Kampanyamızın süresi 7 Aralık Salı gününe kadardır. Topladığımız parayı ING BANK’a gidip tesislerimiz için kontör yüklemesi yapacağım. Yapacağım miktarı da bankadan aldığım makbuzu isteyene yollayacağım. Şimdiden Kocaelispor’umuz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şuanda para durumu olmayan olabilir. Vereceği miktarı beyan etsin. Verebilecek olan zaten verecektir. Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Güzel işler yapacağız doğru işler yapacağız güvenilir işler yapacağız takdiri siz Kocaelispor’u sevenlere bırakıyorum. Yanlış olan bir şey varsa lütfen uyarın beni. Büyük hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Azdan çok doğar misali bizler yapacağı ki kentin ileri gelenleri bir şeyler yapsın. Kocaelispor’umuzu ilk önce bizler sahipleneceğiz. NOT: Kongremizde başkanlık koltuğuna oturan olmayacaksa bu topladığımız parayı Sakaryaspor maçı öncesi Serdar’ımıza vereceğiz. Başkanımız olacaksa da doğalgaz ihtiyacını karşılayacağız”.

Katılanlar ve bağış miktarları:

1-Gürkan KAYGUSUZ 50, 2-Levent KARAŞİN 50, 3-Görkem BAYRAK 10,  4-Hüseyin UZUNER 20,  5-Zemine UZUNER 10,  6-Yalçın YALIN 30, 7-Ali GÜLBAĞ 30,  8-Uğurhan ÇAĞIL 20,  9-Sedat YEŞİLYURT 20, 10-Muzaffer ALAT 100,  11-Önder Özakyol 50, 12-Ogün AŞKAR 20, 13-UĞUR KOŞTUR 250,  14-Mehmet ÖNER 50,  15-Ahmet KOYUNCU 25,  16-Taylan Ülergin 20, 17-Lütfü GÜÇKAN 20,  18-Uğur DEMİR 50, 19-Koray KORAL 50,  20-Ahmet SAK 100, 21-Uğur SÜER 100, 22- Özgür AKKAYA 50, 23- Günhan ORMANCI 50,  24-İsmail TAŞ 50, 25-Yusuf AKTÜRK 20, 26-Ceyhun ALTINDAĞ 30,  27-Erhan ÇİFTÇİ 20, 28-Taşkın TOPÇUOĞLU 50, 29-Haydar KARSLI 50,  30-Doğukan KOCAKURT 20

Doğru olabilir mi?

Bir süredir köşemde Karamürsel’deki amatör kulüplerin sesine kulak veriyorum. Diğer tüm ilçelerde belediyeler amatör kulüplere her türlü desteği sağlarken Karamürsel’de amatörler kelimenin tam anlamıyla dışlanmış durumda. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, neden amatör kulüplere destek sağlamıyor, onların feryadını duymuyor. Bu sorunun bir cevabı vardır mutlaka. Belediyenin ekonomik gücü mü yok, yoksa Başkan amatörlere değer vermiyor mu? Önceki gün Karamürsel’den bir mail aldım. Maili gönderen okurum, Başkan Yıldırım’ın amatörlere neden destek vermediğiyle ilgili bir duyumundan söz ediyor, “ Belediye Başkanı İsmail Yıldırım’ın Karamürselspor Başkanı Erkin Özyılmaz olduğu sürece Karamürselspor’a destek vermeyeceğini öğrendim. Böyle olunca kurunun yaşında yaş da yanıyor” diyor. Gelen mailde neler yazıyor, bir bakalım. Sonra olayı değerlendirelim.

Karamürsel’den gelen mail:

“Geçenlerde “Karamürsel’de amatör kulüplerin feryadını duyan yok mu ?” diye çok güzel bir yazı yazmıştınız. Gerçekten de duyan kimse çıkmadı. Bütün ilçe belediyeleri ilçede bulunan kulüplere malzeme ve araç yardımı yaparken Karamürsel belediyesi tek bir çorap yardımı bile yardımı bile yapmıyor yıllardır. Yazıdan sonra bile İsmail başkan kılını bile kıpırdatmadı. Aslında İsmail başkan gençlere yardım etmeyi seven biri diye biliriz. Kendisi de devamlı halı sahada futbol oynar. Koyu bir Fenerbahçelidir. Fener maçlarına bile giden futbolu seven biri neden amatör futbola yardım yapmıyor diye biraz araştırma yaptım. İsmail başkan AKP’ ye geçti. İstese Büyükşehir’den 2 tane minibüs tahsis eder kulüplerin bütün ihtiyacını giderir. Malzeme alır bütün kulüpleri rahatlatır ama konuştuğum kişiler bunu yapmaz dedi. Sebebi ise Karamürselspor’un başında başkan olarak bulunan Erkin Özyılmaz. O olduğu sürece hiç bir kulübe yardım yapmayacağını öğrendim. Hatta etrafındakilere Erkin Özyılmaz ayrılsın Karamürselspor’a elimden gelen yardımı yaparım diyormuş. Böyle olunca da kurunun yanında yaş da yanıyor”.

İhtimal vermiyorum ama..

Gerçekte böyle bir şey olabilir mi? Bu duyumun doğruluk payı olabilir mi?  Bunu bilemiyoruz ancak ben buna pek ihtimal vermiyorum. Bir Belediye Başkanı böyle bir düşünce içerisinde olamaz diyorum. Ancak diyelim ki bu duyum doğru.  Karamürsel Belediye Başkanı Yıldırım’ın Karamürselspor Başkanı Özyılmaz ile arasında bir sorun olabilir. İki başkan birbirlerini sevmeyebilir. Sevmek zorunda değiller zaten. Ancak bu durum hiçbir şekilde Belediyenin kulüplere yardım yapmasına engel bir durum değil. Ne Belediye İsmail Yıldırım’ın babasının malı, ne Karamürselspor Kulübü Erkin Özyılmaz’ın tapulu malı. Her ikisi de kamu adına görev yapıyorlar. Aralarındaki mesele, bağlı bulundukları kurumları ilgilendirmez. Karamürsel Belediye Başkanı kulüplere cebinden yardım yapmayacak ki? Veya yardım Karamürselspor Başkanı Özyılmaz’ın şahsına yapılmayacak ki.

Başkan yıldırım açıklama yapmalı

Başta belirttiğim gibi ben Belediye Başkanı’nın kulüp başkanına kızdığı için Karamürselspor’a veya diğer kulüplere yardım yapmadığı yönündeki görüşe inanmıyorum, daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ancak ortada bir de gerçek var. Karamürsel Kulüplerine Belediyeden hiçbir yardım yapılmıyor. Bu durumun mutlaka bir sebebi, açıklaması vardır. Başkan Yıldırım’dan rica ediyorum. Çıksın, ilçedeki amatör kulüplere neden yandım yapmadığını açıklasın.  Gerçekleri, doğruları öğrenelim ki, duyumlara, iddialara, spekülasyonlara dayalı yorumlar yapmayalım. Sevgili İsmail Yıldırım’dan en kısa süreçte açıklama bekliyoruz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.