1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şimdi Derince’den nasıl özür dileyecekler?
Şimdi Derince’den nasıl özür dileyecekler?

Şimdi Derince’den nasıl özür dileyecekler?

İnsani Gelişme Vakfı (İNGEV) daha önce kamuoyuna açıklanan ve yanlış bilgiler içeren raporla ilgili resmi web sitesi aracılığıyla Derince Belediyesi’nden özür diledi. İNGEV, yapılan araştırmada kullanılan verilerin hatalı olduğunu kaydetti.

A+A-

İNGEV, yapılan araştırmada kullanılan donelerin hatalı olduğunu belirten özür diledi. Yapılan açıklama şöyle: 

İGE-İ Endeks Açıklama: Derince Belediyesi    
İGE-İ veri kaynaklarının en önemlisi olarak, yasa ve yönetmeliklerce yayınlanması zorunlu kılınmış belediye faaliyet raporları kullanılmaktadır. Ancak, bazı belediyelerin web sitesinde rapor bulunamayınca, kendilerinden yazılı olarak istenmektedir.

Derince Belediyesi İGE -İ sonuçlarına kendisinin faaliyet raporu göndermediği, buna rağmen nasıl olup da sonuçlarda yer aldığı şeklinde itirazda bulunmuştur. Yapılan inceleme sonucunda açık kaynaklardan belediye faaliyet raporuna ulaşılamaması üzerine, telefonla ve yazılı olarak belediye faaliyet raporunun istendiği, bu isteğe Bilgi İşlem Müdürlüğünce faaliyet raporunun ekte olduğu ibaresi ile cevap verildiği ve belirtilen raporun kodlamalar için işleme alındığı görülmüştür.
Ancak, itiraz üzerine yapılan inceleme ve temaslar sonucunda bu raporun aslında belediyenin bütün faaliyetlerini değil bilgi işlem bölümü faaliyetlerini kapsadığı anlaşılmıştır. Muhtemeldir ki çalışma bütünsel bir rapor üzerinden yapılabilseydi, Derince ilçe sonuçları farklı olabilecekti.

Gönderilen raporun bütünsel bir rapor olmadığını anlayamamak bizim, istenen rapor yerine bölüm raporu göndermek ise veri kaynağının ihmal ettiği bir nokta olmuştur. Tarafların herhangi bir kastı olmadan ortaya çıkan ve muhtemelen Derince’nin hatalı raporlanmasına yol açan bu durum için özür diler, bundan sonrası için ek bir kontrol mekanizması ile süreci güçlendireceğimizi bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
İNGEV

Bulut: Şimdi Derince’den nasıl özür dileyecekler?

Konu ile ilgili kısa bir değerlendirme yapan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, “Bu raporun gerçek olmadığını, hatalı olduğunu bizim faaliyet raporumuzu yansıtmadığını söylememize rağmen siyasi ve farklı hesaplarla, bu olay üzerinden bizi karalamaya çalışanlar oldu. Bu raporla bizi yıpratacağını zanneden bazı kişi ve kurumlara Derince’yi bu kadar basit bir rapor üzerinden karalayamayacaklarını söylemiştik. Gelinen noktada haklı olduğumuz bir kere daha ortaya çıktı. Derince’mizi karalamak için fırsat kollayan bu kesimler şimdi Derince’mizden ve halkımızdan özür dileyecek mi? Merakla bekliyoruz." dedi.
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
8 Yorum