1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Sınav Koleji’nde kadro tamam
Sınav Koleji’nde kadro tamam

Sınav Koleji’nde kadro tamam

Yüksek teknolojik altyapısıyla ‘Akıllı Okul’ olarak tasarlanan Kocaeli Sınav Koleji Şahin Kampüsü, öğretmen ve idareci kadrosunu tamamladı, bina inşaatında ise sona yaklaştı

A+A-

20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin dört bir yanında gerek okulları gerek ders anlatımı ve test yayınlarıyla eğitime katkı sunan Sınav Koleji, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılıyla birlikte artık kentimizde de faaliyet gösterecek. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Esin Cevrioğlu’nun genel koordinatörlüğünde Kocaeli’nin eğitim hayatına farklı bir soluk getirecek olan Sınav Koleji Şahin Kampüsü, 70 kişiden oluşan idareci ve öğretmen kadrosunu tamamladı. Yüksek teknolojik altyapıyla donatılan, ‘Akıllı Okul’ olarak tasarlanan Sınav Koleji Şahin Kampüsü duvarları yıkıyor! Okulun dört bir yanını cam tahta ve saydam kapılarla inşa ediyor. Sınav Koleji, farklı tasarımı ve eğitim sistemiyle ezber bozmaya hazırlanıyor.

cevrioglu-ile-balaban.jpg

BABAMIZ BİZE MİRAS BIRAKTI

Eğitimci ve idareci kadrosunu oluşturduklarının müjdesini veren Sınav Koleji Şahin Kampüsü Genel Koordinatörü Dr. Esin Cevrioğlu, “Okulumuzda görev alacak öğretmen ve idarecilerimizin hepsini belirledik, sözleşmelerimizi de yaptık. Kent tarafından tanınan, alanında tecrübeli öğretmenlerimiz gelecek dönem itibariyle okulumuzda olacak. Kısa bir sürede azımsanmayacak kadar büyük bir yol aldık. Tabii bunda en büyük katkı rahmetli babamız Enis Alagöz’ün arkamızda bıraktığı güzel isim ve mirastır. Eğitim camiasında başarılarla dolu 20 yılımız var. Bizim için de en büyük referans bu oldu” dedi.

ÇİFT ÖĞRETMEN, ÇİFT DİL

Bir başka referanslarının ise kardeşi Kocaeli Üniversitesi Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Murat Şahin Alagöz’ün olduğunu belirten Dr. Cevrioğlu, “Binanın teknik her şeyiyle Şahin Alagöz ilgilendi. Binanın dış görünüşünden tutun da odaların içindeki mobilyalara varana kadar. Her zaman desteğini görüyoruz. Şahin bizim gizli kahramanımız” dedi. Eğitim kadrosunu Kocaelili öğretmenlerden oluşturduklarının altını çizen Dr. Cevrioğlu, “Önceliğimiz eğitimde sürdürülebilirliği sağlamak. O yüzden tercihimiz Kocaelili öğretmenlerden yana oldu. Bu kente doğup büyümüş, bu kentte yaşayan, hayatını bu kentte idame ettiren değerli öğretmenlerimizden oluşan bir eğitimci kadrosu oluşturduk. Sınıflarımızda iki dilli eğitim olacak, dersler Türkçe anlatıldığı gibi İngilizce de anlatılacak. Her sınıfta 2 öğretmen bulunacak” açıkladı.

symbol-avmde-.jpg

EĞİTİMDE SÜRDÜREBİLİRLİK İLKEMİZ

Yabancı dil öğretmenleri dahil hiçbir öğretmeni şehir dışı ya da yurt dışından tercih etmemelerinin sebebini de açıklayan Dr. Cevrioğlu, “Öğretmenlerin adaptasyon sorunu yaşamaması bizim için çok önemli. Şehir dışından ya da yurt dışından gelen öğretmen buraya alışamadığı, uyum sağlayamadığı takdirde gitmeyi düşünecek ve eğitim aksayacak. Bu durum bizim eğitim sistemimize uygun bir anlayış değil. Bu nedenle tüm öğretmenlerimizi kentimizden seçtik. Öğretmen seçerken de etik değerleri gözettik, kurumuzun eğitim anlayışına uygun eğitimcilerle anlaşma sağladık. Eğitimci transferinde ara sınıf okutan öğretmenleri kadromuza dahil etmedik ki öğrencileri zarar görmesin. Bizim amacımız Kocaeli’de uzun soluklu yol almak” ifadelerini kullandı.

TABELAMIZI BİLE ASTIK

Dr. Cevrioğlu, öğretmen tercihi noktasında Kocaeli’yi iyi tanıyan okul müdürü Onur Bahribalaban’ın tecrübelerinden de yaralandıklarını kaydetti. Balaban ise, “Umduğumuzdan daha büyük bir ilgiyle karşılandık. Birçok öğretmenimize teklif göndermemize gerek kalmadan, onlar bizleri buldu. Bu yönüyle oldukça gururluyuz” dedi. Bina inşaatında son rötuşların yapıldığını da söyleyen Balaban, “Neredeyse binamızı tamamladık. Çok küçük detaylarımız kaldı. Hatta tabelamızı bile astık. Bayramdan sonra taşınıp, yerleşmeyi planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum