1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. SİSİ FİRAVUNU’NUN MISIR’DAKİ İDAMLARI!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

SİSİ FİRAVUNU’NUN MISIR’DAKİ İDAMLARI!

A+A-

Geçen hafta Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın en yüksek icra heyeti olarak bilinen Rehberlik Ofisi üyesi Muhammed Taha Vehdan'ın oğlu Ahmed Taha başta olmak üzere "Ebul Kasım Ahmed, Ahmed Cemal Hicazi, Mahmud el-Ahmedi, Ebu Bekr es-Seyyid, Abdurrahman Süleyman, Ahmed Muhammed, Ahmed Mahrus Seyyid ve İslam Muhammed." İsimli 9 Mısırlı Müslüman, İsrail güdümündeki Sisi zalimi tarafından idam edildi.
Bu zulme sessiz kalan insani refleksleri dumura uğramış çifte standartlı batı toplumu ve onların suç ortağı, gizli partneri Suud yönetiminin tavırları ortada. Peki ya bizdeki aymazların Mohamed Abdelhafız Ahmed Hussein isimli o masum gencin idam edileceği gün gibi ortadayken Sisi Firavun’una teslim ederek bu idamların birisine ortak olanlar acaba Allah'a nasıl hesap verecekler?
Evet, değerli dostlar,
Zalim dünya üç maymunu oynuyor. İdam cezasına karşı oldukları yalanının arkasına sığınan Batı/l münafık toplumlar, bu gençleri insandan saymıyorlar mı? Onların yaşam hakkı yok mu?
İnsan Hakları örgütleri ne iş yapar? Balina kurtarıcıları neredeler?
Köpek haklarını savunanlar, yoksa siz sadece kendi sınıfınıza karşı bir ihlal olduğunda mı azmanlaşırsınız?
Ey olur-olmaz konularda racon kesenler, dünyaya meydan okuyanlar, yoksa sizin de bir gün kirli çamaşırlarınız ortaya dökülecek korku ve vehmine mi kapılıyorsunuz?
Sesiniz soluğunuz niye kesik?
Ey Mısır halkı, gaflet uykusundan ne zaman uyanacaksınız? Siyonist işbirlikçilerini daha ne zamana kadar sırtınızda taşıyacaksınız? Bunları sırtınızdan atmanın zamanı gelmedi mi?
İslam alemi, bu aymazlık içerisinde debelendiği, parmağında oynatan bir avuç İsrail yönetiminin güdümünde olduğu, gündelik hayatın aldatıcı heva ve heveslerine kendilerini kaptırarak bu tarz vahşetleri görmezden geldiği müddetçe, sıranın tedricen diğer İslam ülkelerine gelmemesi için hiçbir sebep yoktur. Bu idamlar karşısında dünya ayağa kalkmalıydı. Dünya çapında gösteriler, protestolar peş peşe yapılmalıydı. Mısır halkı Sisi denen Siyonizm uşağını alaşağı etmenin yol ve yöntemini aramalıydı. Bizdeki 15 Temmuz’da olduğu gibi tankların altında ezilmeyi göze alarak halk topyekün bir biçimde Sisi Firavunu’nun sarayına yürümeliydi. Bütün İslam ülkeleri Sisi’yi devlet başkanı olarak tanımadığını ve iş ve eylemlerini de meşru görmediklerini tüm diplomatik, ekonomik siyasi ve içtimaı ilişkilerini kestiklerini haykırmalıydılar. Eğer bu gün bir Arap yarımadası olan Mısır gibi medeniyete beşiklik yapmış, Firavun’un zulmünü yaşamış Müslüman ülkenin ahalisi, Sisi denen Siyonizm belasına müptela olmuş bir zalimi sırtından atamıyorsa, diğer İslam ülkelerinin benzeri belalarla imtihan olacağı kaçınılmazdır.
Tevhid dini olan İslam’ın, zulme karşı tek yumruk olma gerektiği bilincini eğer idrak edememişsek başımızın belalardan kurtulması mümkün değildir. Bu gün yer yerinden oynamalıydı. Sisi kaçacak delik aramalıydı. ABD ve partneri İsrail ayağını denk almalıydı. Ürkmeliydiler, korkmalıydılar ve suret-i katiyede böylesi bir zulme tevessül etmemeliydiler. Ama gelin görün ki, ne mümkün…. İslam âlemi dağınık, İslam alemi perişan, İslam alemi bölük pörçük ve en önemlisi İslam alemi, ipi kopmuş, taneleri dağılmış, imamesi kaybolmuş tespih görünümündedir. Şu motorsuz, ruhsuz, kaptansız ve rüzgârın esintisine göre yol alan ve ne zaman hangi faleze çarpıp darmadağın olacağı belli olmayan Varyag gemisi gibi olmuşuz. Daha ne tür belalarla karşı karşıya kalacağımız belli değil.
Ey İslam âlemi, topyekûn bir biçimdi silkinin, ayağa kalkın ve kendinize gelin. Aksi takdirde, esir olmaya mahkûm olacaksınız.                                    M. Zeki Canşi

Bu yazı toplam 934 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
1 Yorum