1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız
Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız

Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili adayları ve İzmit İlçe Örgütü seçim çalışmaları kapsamında Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti.

A+A-

CHP Milletvekili adayları ve İzmit İlçe Örgütü, 7 Haziran Pazar günü gerçekleşecek olan 25. dönem Milletvekili seçimleri için çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında ilimizde çeşitli kurum ve dernek ziyaretlerini sürdüren CHP’liler Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette CHP 1. sıra Milletvekili adayı Fatma Kaplan Hürriyet, 10. sıra adayı Kemal Nişancı, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aliye Hale Meriç, İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, Başiskele İlçe Başkanı İrfan Keskin, İzmit İlçe Örgütlenme Komisyon Başkanı Bozkurt Uslu, Adayların Başdanışmanı Ali Sarı ve bir gurup CHP’li hazır bulundu.

SİYASAL BİR CADI AVININ PENÇESİNDEYİZ

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Bu dönemde çok fazla siyasiler bizi ziyaret ediyor. Kamu çalışanları çok büyük baskı altında kaldı. En çok da eğitim camiası baskı altında. 28 Şubat sürecinin mağdur edebiyatını yapanların 28 Şubat’ı aratmayacak baskı yaptıklarını gördük. Resmen El Fatiha okutuyorlar. Birçok müdürün yerlerinde alınması ve yerine gelen kişilerin baskı yapıp kendi sendikalarına çağrı yapması gibi. Kamu çalışanlarının bu kadar ayrıştırıldığı bir süreç yaşanmadı. Bizim ülkemizin yeniden normalleşmeye ihtiyacı var. Bunun da 7 Haziran da gerçekleştirileceğini umuyoruz. Kamu çalışanları iş güvenliği istiyor. Bizde siyasilerden özellikle muhalefet partilerinden iş güvencenize dokunulmayacak teminatı bekliyoruz. Siyasal bir cadı avının pençesindeyiz. Sizlerden net bir açıklama bekliyoruz. Davaları kazanıyoruz, yürütmeyi durdurma alıyoruz ama hepsi yeniden değerlendiriliyor. Maalesef böyle cendereli bir süreçteyiz. 7 Haziran’ın bu sorunların sonunun geleceği bir milat olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

SİZLERLE İLETİŞİM İÇİNDE OLACAĞIZ 

CHP 1. sıra Milletvekili adayı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Örgüt olarak bu size ikinci gelişimiz. Çünkü bu dönem CHP olarak hem eğitim hem de ekonomik olarak çok ciddi projelerimiz var. Olabildiğince bilgi sahibiyiz. Sizlerde bizi daha çok bilgilendireceksiniz. Bu bilgilendirmelerle bizde çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bildirgemizi okumuşsunuzdur. Derdimiz sorun çözmek, insanların yarasına merhem olmak. Örgütlü mücadele ile başarıya ulaşılır. Bu nedenle sık sık sizlerle iletişim içinde olacağız. Ben hukukçuyum eğitimci değil. Bunun için sıkıntılarınızı siz bize ulaştıracaksınız. Sizinle kol kola omuz omuza hareket edeceğiz. Mecliste sorunlarınızı dile getireceğiz. Tüm kitlesel eylemlerinizde, haklı taleplerinizde her zaman yanınızdayız. Çok net ifadelerle yapacaklarımızın sözünü veriyoruz. Çok güvensiz bir ortam var. İnsanlar birbirlerine çok haşin bir şekilde bakıyorlar. Her kurum bu ülkede devlet kurumu olmaktan çıkıp siyasete alet edildi. Bir hukukçu olarak üzülerek söylüyorum hukuk ayaklar altında. Kazanılmış hak denen şeyi bile ortadan kaldırdılar. Hiçbir şeyin garantisi yok. Çok güvensiz bir ortam ve herkes rahatsız. Bunları düzeltmek için inanın çok çalışıyoruz ve halkımızdan takdir rica ediyoruz. Siyasi kimliğimi bırakın bir anne olarak söylüyorum ki iktidar olduğumuz zaman elimizden ne geliyorsa emin olun yapacağız. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Siyaset zenginleşme aracı olmamalı.” ifadelerini kullandı. 

ÖĞRENCİ VELİSİ OLARAK SIKINTILARI BİLİYORUM 

Gebze de siyaset yaptığını söyleyerek konuşmasına başlayan CHP 10. sıra Milletvekili adayı Kemal Nişancı, “Bir öğretmene öğretmenlik dışında yaptıracağınız bir iş öğretmenlik mesleğinin kutsallığını sıkıntıya sokar. Bu soruna sistem ayağında ve çalışma ayağında değerlendirmek lazım. Ülkemizde iki yılda bir eğitim sistemi değişiyor. Bir öğrenci velisi olarak onun sıkıntılarını görüyorum. Genel merkezimiz bu sıkıntıları çözmek adına çok güzel çalışmalar yaptılar. Bizlerde bunu aktaracağız. Ben listenin 10. sırasındayım seçilme şansım yok, ama biz arkadaşlarımızın seçilmeleri açısından hep birlikte çalışacağız. Bu ülkeyi yaşanır bir hale getirmek için çalışmalar yapacağız. Şuan bir cadı avı süreci yaşanıyor. Bunun için de demokratik halk muhalefeti olması gerekiyor. CHP olarak biz bunu diri tutacağız. Oy kaygısını ortadan kaldırmak için birlikte hareket etmek gerekiyor.  “ ifadelerini kullandı. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.