1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Siyasi irade TOKİ işini halletsin, Kocaelispor’un başka isteği olmaz
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Siyasi irade TOKİ işini halletsin, Kocaelispor’un başka isteği olmaz

A+A-
KEV Tesisleri’nin satışı Kocaelispor’un kurtuluşu için en somut umut olarak gözüküyor. Aslında bu konuda epeyce yol alındı. KEV Genel Kurulu satış yapılmasına ve kaynağın Kocaelispor’a aktarılması konusunda yetkiyi yönetim kuruluna verdi. Kocaelispor yönetimi önemli eşiğin aşılmasından hemen sonrasında arsanın gerçek değeriyle satılması için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun kapısını çaldı ama gereken imar iznini alamadı. Başkan Yavuz ikinci alternatif olarak gözüken arsanın TOKİ’ye satışıyla ilgili görüştüğü Bakan Fikri Işık’tan yardım talebinde bulunmuştu. Bakan Işık’ın TOKİ Başkanından randevu alınması konusunda devreye gireceği belirtilmişti.
BAKAN IŞIK RANDEVU ALACAKTI 
Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz 22 Nisan tarihinde düzenlediği son basın toplantısında kamuoyuna bu bilgiyi vermişti. Aradan 6 ay gibi uzun bir süre geçti. Tabi herkes ne oldu TOKİ Başkanı ile randevu diye merak ediyor. Her hafta televizyon programlarına bu konuyla ilgili sorular geliyor. Malum, üst üste iki seçim dönemi geçirdik. Aradaki süreçte de ülkeyi seçim hükümeti yönetti. Doğal olarak spor şurası, TOKİ ile randevu gibi ilimiz sporunu, Kocaelispor’umuzu ilgilendiren önemli konular ötelendi.  Artık seçim bitti, hükümet de kısa süreçte kurulacak. Yeniden bakan olmasına kesin gözüyle bakılan Fikri Işık’ın hem spor şurasını toplama, hem de Kocaelispor Başkanı için TOKİ’den randevu almak için önümüzdeki günlerde harekete geçmesini bekliyoruz.
40 MİLYON DOLAYINDA BİR KAYNAK 
 TOKİ ile yapılacak görüşmelerin olumlu sonuçlanacağına ve tesisin gerçek değerine satılacağına inanıyoruz. Başkan Bahri Yavuz 50 milyondan bahsetmişti. Mutlaka belirli bir kısmını KEV kesecektir. Otel işletmecisine ödenmesi gereken bir rakam da olacak. Kocaelispor’un kasasına 40 milyon dolayında bir paranın girmesi öngörülüyor, bekleniyor. Ciddi bir rakam. Bu parayla kulübün önünü açmak mümkün olabilir. Siyasi irade şu TOKİ işini hallederse Kocaelispor’a çok büyük bir iyilik etmiş olur. Kocaelispor’un bu işi çözerse siyasi iradeden başka bir isteği, beklentisi olmaz. Gelecek bu kaynakla Kocaelispor doğru bir yapılanma ve planlamayla yeniden eski günlerine dönebilir. Böylece Kocaelispor ne siyasi irade, ne başkası, kimseye yük olmaz, kendi yağıyla kavrulur. Kamuoyundaki genel beklenti, Kocaelisporluların talebi de budur. Güzel haberleri bekliyoruz.

Yoksa siz hala kombine kart almadınız mı? 
Bir aksilik olmazsa bu hafta içinde Başkan Bahri Yavuz, çok merak ettiğimiz kombine kart satışıyla ilgili son durumu basın açıklamasıyla duyuracak. Geçen sezonki satış rakamı 8900 olarak ilan edilmiş, bu sezon 10 binin üzerine çıkılmasının hedeflendiği belirtilmişti. Ancak Başkan Yavuz’un geçen haftaki telefon görüşmemizdeki, “Umduğumuz gibi gitmiyor” sözlerinden satışların düşük seviyede olduğu anlaşılıyor. Maçlara sürekli ara veriliyor olmasının bunda önemli bir etkisi var. Bir türlü havaya giremiyor, kentin gündemini Kocaelispor yapamıyoruz.  Geçen sezon kesintisiz heyecan yaşıyorduk. Her hafta sonu maç oynuyor, hafta boyunca onun coşkusunu yaşıyorduk. Bu da satışlara yansıyordu.  Şükür ki artık aralar bitti. Her hafta maç heyecanıyla birlikte kentteki Kocaelispor coşkusunun da artmasını ve bunun paralelinde kombinelere ilgi gösterilmesini bekliyoruz. 
BU HAFTA HAREKETLENME OLUR UMUDU İÇİNDEYİM
Henüz kombine kart almayan çok sayıda Kocaelisporlu var. Buradan onlara sesleniyorum. Satış noktalarına gidin ve  50 TL’den başlayan en pahalısı 1000 TL olan kombilerden bütçesine uygununu  alın. Her Kocaelisporlunun cebinde, cüzdanında mutlaka bir kombine olmalı. Pazar günü yine İsmetpaşa’da maç var. Bu hafta içinde ciddi bir hareketlenme olmasını ve elde kalan kombinelerin önemli bir bölümünün satılmasını bekliyoruz. Dileyen kombinesini benden alabilir. Yeni binamızda satışlara devam ediyorum. Hafta tatilimi cumadan perşembe gününe aldım. Perşembe dışında her gün mesai saatleri içinde gazete binasındayım, bekliyorum. Kale arkası ve maraton tribün kombinelerinde 5 TL indirim yaptığımı hatırlatayım. Bu vesileyle kendi satış rakamlarıyla ilgili de bilgi aktarayım. Gazetemiz spor servisi çalışanı, iyi bir Kocaelisporlu sevgili Zafer Onar destek amaçlı olarak bir tane numaralı B, üç tane kale arkası kombinesi aldı. Teşekkür ediyorum. Böylece toplamdaki sattığım kombine kart sayısı 104’e, satış rakamı ise 9600 TL’ye yükseldi.  
HİKMET ERENKAYA 3 BİN TL’LİK KOMBİNE ALMIŞ
Bu arada eski başkan ve yöneticilerin kombinelere ilgi gösterip göstermediğini benim gibi merak edenler olabilir. Kocaelispor’un eski başkanı ve eski milletvekilimiz Hikmet Erenkaya gazetemize yaptığı ziyaret sırasında spor servisine de uğradı. Ayaküstü de olsa kısa süreli sohbet ettik Erenkaya ile. Her zaman olduğu gibi Kocaelispor’un durumunu sordu, “Çok iyi Başkan, inşallah bu sezon şampiyonuz” yanıtı verdim. Erenkaya, “Çok iyi” dedi ve kısa bir süre önce 3 bin TL’lik kombine alarak kulübü destek verdiğini söyledi. Erenkaya, “Her daim Kocaelispor’un yanındayız” diye ekledi.  Erenkaya’ya ilgi ve duyarlılığı için teşekkür ettim.  Diğer eski başkanların ve yöneticilerin de Erenkaya’yı örnek almalarını, şu kombine kartlara gereken ilgiyi göstermelerini bekliyoruz. Yakın dostum, Başaranspor Başkanı Şenol Çiçek’e özel bir davetim var. Şenol geçen sezon tüm takımdaki tüm futbolcularına birer kombine alarak güzel bir jest yapmıştı. Bu sezon için de aynı jesti yapacağına inandığım için 25 adet kale arkası kombinesini ayırdım, kendisini bekliyorum.  
Bu yazı toplam 726 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
6 Yorum