1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. SİYASİ VE EKONOMİK ALANDA DERİN HAREKETLENMELER
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

SİYASİ VE EKONOMİK ALANDA DERİN HAREKETLENMELER

A+A-

   Siyası ve ekonomik istikrarımızı tam ve bağımsız olarak,  olması gereken yere,  oturtamadığımız için, bazı zamanlarda yüzeysel, bazı kerelerde derinden sarsıntılar geçirmektedir. Dik duran milletimizi diz çöktürmek için, tarih boyunca yaptıkları gibi kalleşçe ( arkadan vurma)  dolar ve faizle oynayarak ekonomik krizler çıkarmaya, terör olaylarıyla ve algı operasyonlarıyla, ülkenin siyasi ve ekonomik fay hatlarını olumsuz yönde etkilemeye çalışmaktadırlar. 
     Dış şer güçlerin ve içteki hainlerin, siyasi ve ekonomik alanda yüzeysel veya derinlemesine yapabilecekleri olumsuz hareketlenmeleri önlemenin birçok tedbiri vardır. Kamuoyunun bildiği bazı tedbirler, devreye alınırken bazıları sıralarını beklemektedir. Devlet sırrı olarak saklı tutulan tedbirler, altın vuruş olarak devreye alınırlar. Herkesin bildiği ve kısmen hazır halde getirilen (İslam ortak para birimi, ekonomik ve kültür işbirliği, savunma paktı, İslam birleşmiş milletler teşkilatı ve D-8) gibi tedbirler, ümmet bilinciyle İslam ülkelerinin siyasi ve ekonomik istikrarı için, ihtiyaç duyulduğunda devreye alınabilirler.
     Ülkenin ve milletin selameti için devlet sırrı olarak saklı tutulan bazı tedbirleri, Sayın cumhurbaşkanımız, Başkomutan sıfatıyla Anayasanın kendisine verdiği yetkiler dâhilinde devleti yöneten sivil ve resmi kurumlar vasıtasıyla devreye alabilir.   Kısaca ifade etmeye çalıştığımız bu tedbirlerin ne olduğu bizleri ve toplumu aştığı için, bu konu üzerinde daha fazla konuşup, komplo teorilerinin üretilmesine yol açmamalıyız.
Devleti yöneten sivil ve resmi kurumların bağlı oldukları, zamanı gelince devreye alacakları A, B, C planları vardır. siyasi ve ekonomik istikrarın yanında manevi değerlerimizin korunması için,  şer güçlerin ve işbirlikçi hainlerin kirli tuzaklarını başlarına çevirmek hususunda düşmanın hissedemeyeceği şekilde,  sırayla devreye alınırlar.
     Yerli olan ve kimliğinde İslam yazan bazı kesimlerin inadına görmek istemediği, İslam dünyası tarafından sevilen, batı dünyasının çok iyi tanıdığı imanlı bir lidere ve imanlı bir millete sahibiz. Bundan dolayı Şer güçlerin ve yerli işbirlikçi terörist hainlerin, kuracakları tüm tuzaklar, Yüce Allah’ın izniyle boşa çıkacaktır.  
     Şer güçler tarih boyunca uğraşarak, istedikleri manada mağlup edemedikleri, esaret altına alamadıkları bu aziz milletin manevi sır kodu olan imanlarını çözemediler, kalplerinden söküp atamadılar. Tarih sureci içinde birbirleriyle savaşarak, yıkıldıkları, parçalandıkları halde, devletsiz, vatansız milletsiz dinsiz, ümmetsiz olmaz diyerek tekrar İslam şemsiyesi altında bir araya gelerek, kurdukları 17 devletin manevi sırrına da vakıf olamadılar.
     Son olarak, Osmanlı devletinin mirası üzerinde kurulan Türkiye cumhuriyetinin sır kodlarını öğrenmek için her türlü ihanetleri yapmaktan çekinmediler.   Merhum Menderes’in asılması, Merhum Eşref Bitlis paşanın,  Adnan kahvecinin, Turgut Özal’ın, Muhsin yazıcının, İsmail ağa Cemaatinin önde gelen âlimlerinin ve diğer etkili kişilerin suikastla öldürülmeleri sıradan bir olay değildir. 
    Merhum Erbakan Hocanın hayatı boyunca siyasi yasaklarla engellenmesi, AK partisine ilk başlarda sıcak bakılması, istedikleri neticeyi alamadıklarında hazırda tuttukları FETÖ örgütünü devreye sokarak, 15-Temmuz-2016 darbe girişimi yaptılar. Bu darbe girişiminin amacı, T.C devletini bir arada tutan, maddi ve manevi gücünün sır kodlarının neler olduğunu ortaya çıkarmak ve yok etmek suretiyle yapıldığına inanmaktayım. Devletin sır kodlarını öğrenemeyen zalimler; 15-Temmuz gecesinde,  milletimizin ordumuzun polisimizin cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın ve diğer sivil ve resmi yetkililerin İmanını ve cesaretini görerek öfkelerinden parmaklarını ısırdılar.
     15-Temmuz-2016 tarihinde, darbe girişimine kalkışanların ihaneti, hayatları boyunca kendilerine ıstırap veren paslı bir çivi gibi, beyinlerinde ve kalplerinde taşıyacaklardır.  Unutmayalım ki Türkiye ve İslam dünyası üzerinde hain planları olan şer güçler ve yerli işbirlikçileri, bu gibi pis ve çirkin huylarından vazgeçmeyeceklerdir. Hainler ve zalimler, yeni tuzaklar kurarak saldıracaklar. Şer güçler ve yerli hainler bilsinler ki, Vatanını, dinini, bayrağını, devletini, milletini, ümmetini seven, namus, izzet ve şerefini ayaklar altına almayan Müslümanlar olarak bizlerde, Yüce Allah’ın izniyle tuzaklarını başlarına geçirmeye ve şehit olmaya devam edeceğiz.
     Saltanatlarının devamı için, şimdilik kaydıyla, eldivenlerini çıkarıp, ringden çekilmiş gibi gözükenler fırsat bulduklarında tekrar eldivenlerini giyerek ringe çıkacaklarını unutmadan gerekli tedbirleri şimdiden almalıyız. Sütten ağzı yanan siyasilerimiz, üst seviyelerde görev yapan sivil ve resmi bürokratlarımız emniyet teşkilatı, kuvvet komutanlarımız ve Genelkurmayımız, yoğurdu üfleyerek yemelidirler.
Planlı olarak yumruklarını indirenlere karşı, iktidar ve muhalefet partileri, diğer resmi ve sivil kurumlar, gerekli önlemleri acele bir şekilde almaz ve zamana yayarlarsa, hiç beklemedikleri bir anda nereden geleceği belli olmayan ani bir yumrukla kroki durumuna düşebilirler.
       Yıllardır ülkemizde yapılmakta olan, dış destekli darbelere son vermek için siyasi partilerimiz omuz omuza vererek yeni ve sivil bir anayasa yaparak şer güçlerin planlarını bozmalıdırlar. Şer güçlerin hain planlarına alet olanların erken veya geç bu acımasız planlarının altında ezileceklerini, kullanma süreleri bittiğinde çöp gibi atılacaklarını unutmamalıdırlar.  Bilelim ki,  şer güçler bizi bizden çok daha dikkatli bir şekilde izleyerek, hain planlarına, yeni planlar ilave etmektedirler.
     Merhum Erbakan Hoca inancını fikir ve düşüncesini açık bir şekilde ifade ederken, içten vurulmamak için geleceğe yönelik siyasi planlarını, geçici planlarla örtmesini bilen siyasi bir deha, zamanın bilge insanıydı.   Merhum Erbakan hoca, devleti yöneten bugünkü kadroların birçoğunu doğrudan bir kısmını dolaylı bir şekilde manevi fırında pişirdiğini unutmamalıyız.  Şer güçler, milli görüş zihniyetine istedikleri tahribatı yapamadıkları gibi, Erbakan hocanın siyasi sır kodlarına da ulaşamadılar. Rahmetli Erbakan Hoca, zalim güçlerin planları içinde plan kurup, plan bozan, bir lider olduğunu şer güçler ve Müslümanlar yeni öğrenmeye başladılar.
     AK partisi,  öncelikle anayasa değişikliğine kilitlenmelidir.  Siyasi istismara açık olan bazı yasal değişiklikleri zamana bırakarak, kasıtlı olarak çıkarılmak istenen siyasi tansiyonu frenlemelidir. AK partililer AK partisine destek veren gazeteciler, konuşurlarken yazarlarken sabırla ve teenni ile hareket etmelidirler. Sayın Erdoğan’ın ŞHANGHAY’ girelim ifadesini, üçüncü dünya savaşana vesile olur diyenlerin dikkatleri çekilmelidir.  Korkularını yenemeyenler cesur olamazlar. 
     Zamanın birinde kümesteki bir horoz tavukları her sabah sıraya çeker, bundan sonra tilkilerden korkmayın benim sesimi duyan tilki kümesimize yaklaşamaz. Gün olur tilki kümese yaklaşınca tavuklara nutuk çeken cesur horoz korkusunda bir deliğe girer. Tilki kümesten uzaklaşınca, Tavuklar; hani tilkiler senden korkardı ne oldu da bu deliğe girdin. Horoz; evet ben yine aynı sözümdeyim yalnız bu namussuz beni çocukluğumda çok fana korkuttu o korkuyu henüz üstümden atamadım. AK partisi korkularını yenen gerçek cesurlarla yol almalıdır. “Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.” Kalın sağlıcakla.

Bu yazı toplam 1704 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.