1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. SMTAL öğrencileri yenilikçi fikirler üretiyor
SMTAL öğrencileri yenilikçi fikirler üretiyor

SMTAL öğrencileri yenilikçi fikirler üretiyor

Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, proje yürütücüsü Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Öğretmeni Fatih Başarış’ın öncülüğünde “Yenilikçi Fikirler” projesini tamamladı

A+A-

İzmit Alikahya bölgesinde eğitim öğretime devam eden Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen ve “Gençlik Projeleri Destek Programı” çerçevesinde kabul edilen 19975 no’lu ‘MBotlar ile Stem’ eğitimini başarıyla bitirdi. Proje ile öğrenciler için daha iyi hayat şartları, yeni fırsatlar sağlama, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak ve sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçlandı. Okulda “Genç Fikirler Genç Projeler” sloganıyla yürütülen projede “Sağlıklı Yaşam ve Spor”, “Kültür ve Sanat” ve “Yenilikçi Fikirler”lere maddi destek verilmekte. Yürütülen bu proje de ‘Yenilikçi Fikirler’ başlığı altında yer almakta.

YENİLİKÇİ FİKİRLER
Proje yürütücüsü Elektrik-Elektronik Teknolojileri Alanı Öğretmeni Fatih Başarış, “Uygulanan proje ile gençlerin hayatın her alanında uygulanabilecek yenilikçi fikirlerini ortaya koyabilmeleri amaçlanmaktadır”dedi. 32 ders saati eğitime  katılan öğrenciler böyle bir projede yer almaktan çok memnun olduklarını ve mesleki hayatlarında bunun büyük faydalarını göreceklerini belirtti.  Eğitimlerinin sonunda okul içerisinde de faaliyetlerini sergileyen öğrenciler, sertifikalarını da almaya hak kazandı.

MÜDÜR TEŞEKKÜR ETTİ 
Okul Müdürü İbrahim Işıl, "Bilimsel bilgi ve teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten bireylere ihtiyacımız olduğu şu günlerde, bu anlamda öğrencilere sadece problem çözme becerisi edindirmekten öte, problemi anlama ve ihtiyacı tanımlama becerileri de kazandırma amacı taşıyan bu projede emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

1e208e46-fa45-4c9d-baa0-2f63e37d4f43.jpg71b686d4-ed14-4b14-a3ce-2b5b419a2141.jpg537c5ada-22bb-40e8-a430-280edf1b1dd4.jpg91b5041d-eff2-44e8-9c8c-1c03bd24ec45.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.