1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Suadiye Stadı’na Sinan Sipahi adı verilmeli
Suadiye Stadı’na Sinan Sipahi adı verilmeli

Suadiye Stadı’na Sinan Sipahi adı verilmeli

Acımız da, kaybımız da çok büyük. Sinan Sipahi’yı zamansız kaybettik. Kocaelispor’a, ilimiz sporuna daha uzun yıllar hizmet edecekti. Böylesi erken, üstelik de elim bir kaza sonucu gelen ölü

A+A-

Acımız da, kaybımız da çok büyük. Sinan Sipahi’yı zamansız kaybettik. Kocaelispor’a, ilimiz sporuna daha uzun yıllar hizmet edecekti. Böylesi erken, üstelik de elim bir kaza sonucu gelen ölüm hepimizi perişan etti.

Sinan ağabeyin dün de belirtmiştim, hayır işlerine büyük önem verildi, herkesin yardımına koşardı.  İstanbul Sefaköy’e Sağlık Merkezi yaptırdı. Yıllardır hastalar o sağlık merkezinde şifa buluyor. Bundan sonra da yıllar boyu bulacak. Her gelen hasta, o sağlık merkezini yaptıran Sinan ağabeye dua ediyor. Sinan ağabeyin ismi o sağlık merkezinde yaşayacak. Sinan Sipahi ağabeyin Suadiyespor’a katkıları çok büyüktür. Suadiyespor son 10 yıl ilimizin en başarılı amatör takımlarından biri olduysa, birkaç kez 3. Lig’in kapısına kadar geldiyse bunun mimarı Sinan Sipahi’dir. Yıllardır Suadiyelilere o heyecanları, o mutlukları yaşatan Sinan ağabeydir. Suadiye halkı, Suadiyespor camiası Sinan Sipahi’ye borçludur. Sinan Sipahi yaşarken Suadiyespor’a böylesine büyük destek verdiyse, Suadiyesporluların da vefatının ardından Sinan Sipahi için bir şeyler yapması gerekir.

Benim aklıma ilk olarak Suadiye Stadı’na Sinan Sipahi adının verilmesi geldi. Zaten o stada başka bir isim yakışmaz. O stada daha uygun bir isim bulunamaz.  Stada bu isim verildiğinde Sinan Sipahi ismi de ölümsüzleşecektir. Sinan ağabey yaşarken yaptıklarıyla Suadiye Stadı’na adının verilmesini fazlasıyla hak etmiştir. Kimin yetkisindeyse derhal harekete geçilmeli ve Sinan Sipahi adı Suadiye sahasına verilmeli. Sinan Sipahi adını yaşatmak öncelikle Suadiyesporluların görevidir. Suadiye halkını da yakından tanıyorum, gereken duyarlılığı, hassasiyeti gösterecek, Sinan Sipahi’yi unutmayacak, unutturmayacaktır.

Merhuma bir kez daha rahmet diliyorum. Ailesine, sevenlerine sabır diliyorum. Sinan Sipahi’yi her zaman kalbimizde yaşatacağız.

Baraj maçı İsmetpaşa’da oynanmalıydı

Çenesuyu Plajyoluspor ile Suadiyespor’u karşı karşıya getirecek baraj maçının gerek takımlar, gerekse sporseverler için en uygun gün ve sahada oynamasını sağlamak gerekirdi. ASKF Başkanı Murat Aydın çıktı, maçı “İsmetpaşa’da oynamak istiyoruz” dedi. Kulüplerin ve sporseverlerin isteği, beklentisi de bu yöndeydi. Herkes İsmetpaşa Stadı diyordu. Ancak maç gününün seçimi de önemliydi.  Önceki gün köşemde bu konuda, “Maç Cumartesi günü İsmetpaşa’da oynansın” önerisinde bulundum. Zira pazar günü Sakarya-Kocaeli ezeli rekabeti vardı. Birçok futbolsever oraya gidecekti, o gün tüm gözler Sakarya’da olacaktı. Takımlar ve sporseverler için en uygun gün cumartesi, yer ise İsmetpaşa’ydı. Genel talep bu doğrultudaydı.

İl temsilciliği ile ASKF’nin hatası

ASKF pazartesi günü iki kulüp temsilcilerini bir araya getirdi. Maçın tarih ve yerini belirlemek için. Federasyondan gelen yazıda maçın 15 gün içinde oynatılması öngörülüyor, bu kararın da İl Temsilciliği, ASKF ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden oluşan komisyon tarafından verilmesi gerektiği belirtiliyordu. ASKF ve İl Temsilciliği kulüplerin anlaşmasını istedi. Bu doğrultuda ASKF Başkanı, İl temsilcisi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü temsilcisi ve kulüp yetkilileri basına kapalı 1 saat konuştular. Basın mensupları merak ve heyecanla toplantının bitimini beklediler. Kimsenin en küçük bir kuşkusu, tereddüdü yoktu. Maçın İsmetpaşa Stadı’nda oynanmasıyla ilgili. Ancak öyle olmadı. Toplantı bitiminde yapılan açıklamada maçın Pazar günü saat 14. 00’de Avni Kalkavan Stadı’nda oynanacağı duyuruldu. Haberin duyulmasının ardından aynı şoku spor kamuoyu da yaşadı. Toplantıda Çenesuyuspor Başkanı Halil Çolak, “Savaştan çıktık, moral motivasyonumuz kötü. Sakatlarımız var. Takıma 3 gün izin verdik. Baraj maçını biraz geç oynayalım” demiş. Suadiyespor başkanı Osman Turan ise, “Biz bir aydır bekliyoruz, artık bekleyemeyiz. En erken tarihte maçın oynanmasını istiyoruz” demiş. Sonuçta Çolak, Suadiyespor’un mağduriyeti karşısında kayıtsız kalmamış, maçın bu hafta sonu oynanmasına razı olmuş.  Baktığımızda her iki tarafın da haklı olduğunu görüyoruz. Bu durumu yaratan ne Suadiyespor, ne Çenesuyuspor. Daha önce de yazdım, kusurlu sezonluk takvimi yapamayan İl Temsilciliği, uyarmayan ASKF. Bu durumları düşünerek takvimi belirlemeliydi İl Temsilciliği. Her iki ligin aynı tarihlerde veya bir hafta arayla bitirilmesini ayarlamak o kadar zor muydu? Bunu yapsalar, iki taraf için de uygun olan tarihte oynanırdı baraj maçı.

İsmetpaşa’yı alamadılar

Körfezspor’un pazar günü İsmetpaşa’da lig maçı varmış, bir gün önce aynı sahaya maç verilmesi zemini olumsuz etkilermiş. Ayrıca 19 Mayıs provaları varmış.  Maçın İsmetpaşa Stadı’na verilmeme gerekçesi bu. Kar-kış olsa, iki gün üst üste maç zemini etkileyebilirdi. Ancak bu mevsim böyle bir olumsuzluk yaşanması söz konusu değildi. Pek ala iki gün üst üste İsmetpaşa’ya maç verilebilirdi. Kısa bir süre önce Kocaelispor’un pazar günü maçı olmasına rağmen cumartesi gününe Trabzonspor’un maçı verildi. İl Müdürü Kenan Malkoç bunda bir sakınca görmedi. Şimdi havalar güzel, zeminle ilgili bir sorunun yaşanması söz konusu değil. Ama izin çıkmıyor. Olacak iş değil. ASKF Başkanı ne yapıp etmeli, bu önemli maç için İsmetpaşa’yı almalı, maçı orada oynatmalıydı. Böyle bir gücü olmalıydı.   Maç günüyle ilgili tercihe gelince. Pazar günü Sakarya-Kocaeli rekabeti yaşanacak. Bir sürü taraftar maça gidecek. Spor basınının, kamuoyunun gözü kulağı orada olacak. Aynı gün, neredeyse aynı saatte baraj maçı oynanacak. Tertip Kurulu aynı şeyi Suadiyespor ile Alikahyaspor arasındaki Play-Off maçında da yapmıştı. Kocaelispor’un içerde çok önemli maçı vardı. Komite Suadiye-Alikahya maçını cumartesi oynatmak yerine, pazara Kocaelispor’un maçıyla aynı saate vermişti. Aynı yanlışı yine yaptılar.

Sonuç olarak maç tarihi ve yeri tercihlerinden ne takımlar, ne futbolseverler kimse memnun değil. Kusura bakmasınlar ama ASKF ile İl Temsilciliği sınıfta kaldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.