1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sus artık
Sus artık

Sus artık

Telegol Programı’nda konuşan Serhan Gürkan, 2007-2009 yılları arasında Futbol Federasyonu’ndan 3 milyon 7 bin TL’lik yardımın özel hesabına nasıl aktarıldığını açık açık anlattı. Program....

A+A-

Telegol Programı’nda konuşan Serhan Gürkan, 2007-2009 yılları arasında Futbol Federasyonu’ndan 3 milyon 7 bin TL’lik yardımın özel hesabına nasıl aktarıldığını açık açık anlattı. Program yorumcuları tarafından sürekli pohpohlanan Gürkan, Kocaelispor’u bitirdiğinin farkında olmadan “Buraya gelip canlı yayında konuşur musunuz?” teklifine bile evet yanıtı verdi.

 

Kullanıldığının farkında değil

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Serhan Gürkan döneminde Kocaelispor’a el altından yaptığı yardımlar Kanaltürk’te yayınlanan Telegol Programı’nda ortaya çıkarıldı. Serhat Ulueren, Erman Toroğlu, Ahmet Çakar, Ziya Şengül ve Gökmen Özdenak gibi ünlü spor yorumcularının yer aldığı programda Futbol Federasyonu’nun Serhan Gürkan’ın özel hesabına 3 milyon 7 bin TL yatırdığı ve bu şekilde paranın icralardan kurtarıldığı anlatıldı. TFF yerden yere vurulurken asıl kötülük Kocaelispor’a yapıldı.

 

Kocaelispor’u bitiriyorlar

Serhat Ulueren ve ekibinin amacı belliydi. Kocaelispor’u ve Serhan Gürkan’ı kullanarak Futbol Federasyonu’na yükleniyorlardı. Bunun için Serhan Gürkan’ın ifadeleri büyük önem kazanmıştı. Yorumcular Gürkan’ı küstürmemek, açıklamalarını devam ettirmek için sürekli olarak onu ve Kocaelispor’u pohpohladı. Burada Kocaelispor’un suçu yok, Serhan Gürkan cezasını zaten çekmiş demeye getirdi. Serhan Gürkan’ın özel hesabına yatan paranın ne amaçla kullanıldığı hiç sorulmadı.

 

Diyarbakır başkanı kadar olamadı

Telegol ekibi pohpohladıkça Gürkan açıldı. Bu işlerin sadece Kocaelispor’da yapılmadığını iddia etti. Diyarbakır örneğini gösterdi. Bunun üzerine Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer hemen canlı yayına bağlanıp, iddiayı yalanladı. Diyarbakır’ın karizmasının çizilmesine izin vermedi. Mesajı alamayan Gürkan bu kez eski yönetimleri suçlamaya başladı. Bu işlerin Sefa Sirmen döneminde bile yapıldığını ima etti. Gürkan konuştukça yorumcuların ağzı açık kaldı. Hiç kimse Serhan Gürkan’ın bu işi nasıl organize ettiğini çözemedi.

 

Konuştukça Kocaelispor battı

Ortada büyük bir suç vardı. Kocaelispor’un parası Serhan Gürkan’ın özel hesabına nasıl yatardı? Ahmet Çakar’ın bir ara böyle bir paranın faizinden bile haksız kazanç elde edileceğini söylemesi her şeyi ortaya koyuyordu. Bu mesaj çok açıktı. Ama üzerinde pek durulmadı. Çünkü başta da belirttiğimiz gibi asıl amaç Futbol Federasyonu’nu bitirmekti. Öyle de oldu. Programda sürekli olarak federasyon eleştirildi, Kocaelispor’a pek dokunulmuyor gibi gözüktü. Ama Gürkan konuştukça aslında Kocaelispor batıyordu.

 

Türkiye yeni programı bekliyor

Kanaltürk Spor Müdürü Serhat Ulueren, Gürkan’dan daha çok malzeme çıkacağı düşüncesiyle yeni bir programda canlı yayına çıkması için çağrı yaptı. Sonuçta o mesleğinin gereğini yapıyordu. Ancak açıklamalarıyla Kocaelispor’u küçülten, federasyon bağlantılarını ortadan kaldıran Gürkan kullanıldığının farkında olmadan bu teklife evet dedi. Gürkan’ın “Ben bunları açıklamasam, siz zaten ortaya çıkartırdınız” gibi bir ifade kullanması ise dikkat çekiciydi. Şimdi Türkiye, Serhan Gürkan’ın da katılacağı bu programı bekliyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.