1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Takipçi ve denetçi olacağız”
“Takipçi ve denetçi olacağız”

“Takipçi ve denetçi olacağız”

KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına konuşan SES Şube Başkanı Mustafa Yıldız, “Sendikalarımızı ziyaret eden tüm milletvekillerimize kendilerinin de evet dediği tüm taleplerimiz konusunda çalışma yürütmeleri hususunda takipçi ve denetçi olacağız” dedi.

A+A-


Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu(KESK)Kocaeli Şubeler Platformu tarafından 7 Haziran Genel Seçimi sonuçları ve hükümet kurma faaliyetleri ile ilgili Sağlık Emekçileri Sendikası(SES)Kocaeli Şubesi’nde basın açıklaması düzenlendi. KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları ve yöneticilerinin de katıldığı basın açıklamasını SES Şube Başkanı Mustafa Yıldız okudu. Yıldız, “Bizler KESK Kocaeli Şubeleri olarak ilimizde muhalefet partileri adına seçim çalışması yürüten ve bu minvalde sendikalarımızı da ziyaret eden tüm milletvekillerimize kendilerinin de evet dediği tüm bu taleplerimiz konusunda çalışma yürütmeleri hususunda takipçi ve denetçi olacağız” dedi. 

KESK’İN TALEPLERİ

KESK olarak taleplerini sıralayan Yıldız, “Onurlu bir ücret, seçim barajının düşürülmesi, milletvekilliği dokunulmazlığının kürsü dokunulmazlığı ile sınırlandırılması, anti demoktratik siyasi partiler yasasının kaldırılması, 4688, YÖK, TMK, MİT, TRT, 2911 HSYK Kamu İhale Yasası’nın derhal emekçiler lehine değiştirilmesi, Maraş, Çorum, 1 Mayıs, Gazi Beyazıt, Madımak, Roboski, Gezi ve ülke tarihinde benzeri yaşanmış tüm insanlık suçları için özel bir yasal düzenleme yapılarak yeniden yargılanmanın önünün açılması, 4 bakan, MİT tırları, Hatay, Reyhanlı, Soma katliamı ve 12 yıllık AKP iktidarı döneminde kamu vicdanını yaralıyıcı her usulsüzlük ve yolsuzluk iddiaları için TBMM ‘nin faaliyet yürütmesi gibi temel sorunların tümü için yeni dönem parlamentoda görev yapan muhalefet partileri ve onların milletvekillerinin sorumluluğudur” diye konuştu.

BİZLERİ KARŞISINDA BULACAKLAR

Yıldız açıklamasına şöyle devam etti: “Bizler KESK Kocaeli Şubeleri olarak ilimizde muhalefet partileri adına seçim çalışması yürüten ve bu minvalde sendikalarımızı da ziyaret eden tüm milletvekillerimize kendilerinin de evet dediği tüm bu taleplerimiz konusunda çalışma yürütmeleri hususunda takipçi ve denetçi olacağız. Seçim dönemi vaatlerinin aksine söz söyleyen ve pratik sergileyen vekiller Kocaeli’ye her geldiklerinde bizleri karşısında bulacaklardır. Bütün toplumsal muhalefette böyle davranmalıdır. Koalisyon pazarlıkları adına milyonlarca insanın iradesini tepkisini ve beklentilerini eğip bükme ve sönümlerime teşebbüsünde bulunan siyasi partiler sokakta tamamen yalnız kalacaktır. Bu nedenle 7 Haziran’da başlayan bu yeni dönemde sendikalar emek ve meslek örgütleri başta olmak üzere emek ve demokrasi güçlerinin barış ve demokrasiye dayalı ortak bir gelecek inşa etme mücadelesinde daha güçlü ve etkili bir şekilde omuz omuza vermesi gerektiği açıktır. KESK ve üye sendikalarımız bu noktada üzerine düşen sorumlukla ülkenin ve emek hareketinin geleceğini yakından ilgilendiren her konuda taraf olduğunun bilinci ve sorumluluğu ile hareket edecektir.”
 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.