1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tarih Koruma Kurulu: “Doğan, işimizi arttırdı”
Tarih Koruma Kurulu: “Doğan, işimizi arttırdı”

Tarih Koruma Kurulu: “Doğan, işimizi arttırdı”

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyelerine MÜSİAD Sosyal tesislerinde bir yemek verdi. Yemeğe Koruma Kurulu Müdürü Taner

A+A-

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyelerine MÜSİAD Sosyal tesislerinde bir yemek verdi. Yemeğe Koruma Kurulu Müdürü Taner Aksoy, kurul üyeleri Arkeolog Necip Becene, Mimar Aynur Acarlıoğlu, Şehir Plancısı Ebru Postalcıoğlu, Restorasyon Uzmanı Yüksek Mimar Eda Karaca, DÖSİMM adına Şule Karaman, Elektrik Mühendisi Necdet Sivrioğlu, İnşaat Mühendisi Burak Özel, Sanat Tarihçi Onur Kamiloğlu, İnşaat Yüksek Mühendisi Orhan Müftüoğlu ile memurlar Cuma Öztaş ve Meriç Kılıç katıldı. Samimi ortamda geçen yemekte ilk sözü Başkan Doğan alarak; “Koruma Kurulu bir bölgenin hatta bir şehrin kaderini etkileyecek derecede önemli sorumluluklar taşımaktadır. Yani olay sizde biterse bizim işlerimiz başlamış oluyor. Çok zor ve titiz bir çalışmayı gerektiren kurulunuzun görev ve sorumlulukları yasal ve vicdani hükümlerle şekilleniyor. Çok genç bir ekip olması beni hem şaşırttı hem de çok mutlu etti. Kentimizdeki eski yapıların korunması ve yeni nesillerle tarih bağının kopmaması için yaşama geçirmek istediğimiz çalışmalarda bizlere her zaman yardımcı olduğunuz için bu buluşma vesilesiyle emeği geçen tüm arkadaşlarla tanışmak ve teşekkür etmek istedim. Umarım bu uyumlu birliktelik kentin tarihsel ve kültürel gelişimi için aynı sıcakta sürer” dedi.

Koruma Kurulu Müdürü Taner Aksoy da davet sahibi olması nedeniyle Doğan’a teşekkür ederek; “Böyle nazik bir davetle bizleri ağırladığı için Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Doğruyu söylemek gerekirse kurlumuzun işleri İzmit Belediyesi’nin işleri sayesinde bir hayli arttı. Ama biz bu yoğunluktan memnunuz. Önemli olan tarihin korunması ve yaşatılmasıdır. Kurumlar bu konuda üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirdikleri sürece bu uyumlu tablonun devamı gelecektir” şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.