1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tekin Masum değil
Tekin Masum değil

Tekin Masum değil

Aylar öncesinden CHP ye genel başkan seçildiği günde Kılıçdaroğlu ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bu köşenin okurları anımsayacaklardır. Yazdığım o yazıda bugün parti içinde olanları yakın

A+A-

Aylar öncesinden  CHP ye genel başkan seçildiği günde Kılıçdaroğlu ile ilgili bir yazı yazmıştım. Bu köşenin okurları anımsayacaklardır. Yazdığım o yazıda bugün parti içinde olanları yakın bir süreçte olma olasılığını okurlarımla paylaşmıştım.

Gerçekte partisi içinde uzun yıllar etkili konumda olan Önder Sav ın aslında çok güçlü konumunu kaybetmemesi için her yolu deneyeceğini bunu yaparken de partinin geleneklerini bile ters yüz edeceğini vurgulamıştım.

Şimdi ortaya çıkan tabloya baktığınızda parti üst kurmayları arasında deneyimli tek bir ismin olmadığını sadece bizim bu kente ithal vekil olarak kabullendiğimiz Bolulu İzzet Çetin

sözüm ona Yeni CHP nin deneyimli kurmayları arasında yer aldı.

Buyurun bakalım, sağdan sola genel başkan yardımcılarını sayın, bakın bakalım sağduyu sahibi CHP gemisini dalgalı sulardan sakin limanlara götürebilecek tek bir isim söylermisiniz. Hele hele  ana muhalefet partisinin örgüt açısından mihenk taşı olan İstanbul da Gürsel Tekin’in nasıl bir politikacı olduğunu nasıl saman altından su yürüttüğünü gözlerden kaçırmayın.

O Gürsel Tekin’i Sefa Sirmen’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı sırasında  O büyük metropolde yakından izleme şansını yakaladım, ve nasıl bir politikacı olduğunu siyasetin tüm kurnazlıklarını açıkça sergilemekteki yetisi mükemmeldi.

Bugün İstanbul örgütündeki başı bozukluğun tek ses olarak kamuoyuna açıklama yapamamasının altında gerçekte Tekin in hizipciliği örgüt içindeki yanlışları işi bu noktaya getirmiştir. Hatta bu süreci dikkatli izleyen okurlar, İstanbul il örgütündeki gücünü bile kullanmaya kalkmış bir politikacı olan Gürsel Tekin’i yakından izleyin.

Aslında Önder Sav bu kavgayı Kılıçdaroğlu ile değil  Tekin ile yapıyor, Kemal bey Genel Başkan olduğundan hedef saptırma var ortada, ve sizlere önemli bir not daha  acaba Kadıköy ve Bakırköy İlçeleri neden bu olayda Sav ve ekibinin yanında yer aldı. Bu yeni örgütlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı olan zatın daha önceleri Kadıköy belediyesinde Başkan yardımcılığı yaptığını da anımsatalım değerli okurlarımıza.

Bu kadar sürede bir partinin en tepesinde genel başkandan sonra bana göre genel başkanlık koltuğundan bile daha önemli olan bir konuma gelmek biraz düşündürücü ve garip geliyor. İşte yılların kurt politikacısı Önder Sav bunu içine sindiremiyor.

Bu anlamda ben özellikle yine bir isme az da olsa kişiliğini karakterini bildiğim hemşerimiz Hurşit Güneş’e aman dikkat diyorum  Sakin güç diye lanse edilen çiçeği burnunda Genel başkanınız Kemal beyin yanında tilki kadar kurnaz bir Gürsel Tekin olduğunu unutmadan politika yapın. Benden söylemesi, hele sizin gibi politikada daha rüştünü ispatlamamış kişileri suya susuz götürür susuz getirir haberiniz olsun.

Evet şimdi ne olacak?

Bu ulusal bazda Ana muhalefetin küçük bir fotoğrafının yanına bir de bu kentteki CHP nin dağınık görüntüsünden birkaç poz koymakta yarar var. Eğer söylendiği gibi önseçim olursa bu önseçimin açık ara galibi aday olursa Sefa Sirmen olur.

Hiç kimse bu konuda farklı isimler ortaya atmasın, hele hele genel başkan yardımcıları  oldular diye Güneş ve Çetin için böyle birinci ikinci sıra lafları yorumları dolaşıyor ortalıkta onları unutun. Yıllar öncesinden bu parti Hurşit Güneş’in birinci sırada olduğu genel merkezin Diyarbakır’dan Fuat Atalay’ı kontenjan gösterip aday yaptığı seçimin sonucunu hatırlayın. O seçimde CHP kentte sıfır çekmişti.

Bu kent Hurşit Güneş ismini sevmiyor, hele ithal Bolulu İzzet Çetin’i hiç sevmiyor.onları alıp başka kentlerden aday göstersinler. Olmaz Kocaeli milletvekili olmaz onlardan. Bu kente bir faydaları dokunmaz.  Bakın bakalım Çetin in görev yaptığı sürece bu kente ne katkısı olmuş lütfen biri çıkıp söylesin. Hurşit Hoca ise seçimden seçime bu şehre gelip biraz Ferhan Şensoy un ofisinde biraz sevgili Sadun Çetin’in  yanında  eskiden Baba dostu Necdet Balcı’nın yanında politik söylemler yapıp hadi bana eyvallah diyen bir politik figür olarak kaldı. Şimdi Genel Başkan yardımcısı oldu. Vay benim Sosyal Demokrat ülkede iktidar alternatifi olan Ana muhalefet partim, daha çekecek çok çilen var senin Doğum sancıların sürüyor ama nur topu gibi sağlık doğum yapabilmen için sıkıntılar sürecek gibi görünüyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.