1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tekneciler için süre doldu! Yasal işlem yapılabilir
Tekneciler için süre doldu! Yasal işlem yapılabilir

Tekneciler için süre doldu! Yasal işlem yapılabilir

Başiskele sahilde bulunan 50 kayıkçıya Büyükşehir Belediyesi tarafından kıyıdaki tekne ve kayıklarını kaldırmaları yönünde tebligat gönderildi. Tekneciler için verilen süre 10 Kasım itibariyle sona erdi

A+A-

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 50 kayıkçıya, izinsiz olarak çekek yeri yapıldığı ve kamusal alana gemi-deniz aracı koyulduğu gerekçesiyle alanı boşaltmalarını istedi. Belediye ekipleri tebligat metinlerini kıyıda bulunan kayık ve teknelerin üzerine yapıştırdı. Tekne ve kayık sahipleri bu tebligatı görünce adeta şok oldu. Kayık ve tekne sahipleri mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar. Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen tebligat metninde 10 Kasım’a kadar çekek yerinin boşaltılması isteniyordu. O süre bugün itibariyle sona erdi. Yarın(pazartesi) Büyükşehir Belediyesi ekipleri tekne sahiplerine yasal işlemde bulunabilirler.

İŞTE TEBLİGAT

Büyükşehir Belediyesi adına Zabıta Daire Başkanlığı, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ile İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı tarafından gönderilen tebligatta şu ifadelere yer verildi: Belediyemiz, Başiskele İlçesi, Körfez Mahallesi, Liman Caddesi üzerinde izinsiz olarak çekek yeri yaptığınız ve kamusal allana gemi-deniz aracı koyarak işgal ettiğiniz tespit edilmiştir. Limanlar yönetmeliğinin 25. Maddesi “(1) Gerekli izin alınmaksızın kıyı tesislerine yanaşan, şamandıralara bağlayan, demirleme sahalarına demirleyen gemi ve deniz aracı ilgilileri liman başkanlığınca uyarılır ve gerekli görüldüğünde uygun olan demirleme sahası veya yanaşma yeri belirtilerek yer değiştirilmesi talimatı verilir.

KIYI TESİSİ ALANI DIŞI

(2) Kıyı tesisleri dışında kıyı alanlarına gemi ve deniz araçlarının bağlanması ve yanaşması ile demirleme sahaları dışında demirlenmesi yasaktır. Bu alanlara izinsiz bağlanmış veya terk edilmiş gemilerin ve deniz araçlarının bulunduğu yerden kalkmamaları halinde kaldırılma işlemi; ilgili mülki idare amirliği koordinesinde kolluk kuvvetleri ve belediye bünyesindeki birimlerce yapılır. Kaldırılan gemiler ve deniz araçlarının aynı alanlara yeniden bağlanmalarının önlenebilmesi için emniyet müdürlüğü ve belediye zabıta ekiplerince denetim yapılır.

YASAL İŞLEM YAPILIR

(3) Bu madde hükümlerine aykırı hareket eden gemi ve deniz araçları bulundukları yerden kaldırılır. Kaldırma işlemi için yapılan masraflar gemi ilgililerince ödenir ve gemi, deniz aracı veya kıyı tesisi ilgilileri hakkında idari işlem yapılır” hükmü gereğince söz konusu işgalleri 10.11.2019 tarihine kadar kaldırmanız, kaldırmadığınız takdirde hakkınızda yasal işlem yapılacağı hususu tebliğ olunur.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum