1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Temelsiz ev Trabzonlusuz liste olmaz’
‘Temelsiz ev Trabzonlusuz liste olmaz’

‘Temelsiz ev Trabzonlusuz liste olmaz’

Trabzonlular Derneği’ni ziyaret eden AKP mieltvekili adayı Sami Çakır çok ilginç bir benzetme yaptı. Çakır, “Temelsiz ev Trabzonlusuz liste olmaz’ dedi.

A+A-
AKP Kocaeli’de, Seçim Koordinasyon merkezi (SKM) tarafından hazırlanan program kapsamında seçime yönelik çalışmalara başladı. AKP heyeti, ilk ziyarete Trabzonlular Derneği’ne yaptı.  AKP’nin açıklanan Kocaeli aday listesinde eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in yer almaması, ilimizdeki Trabzonlu oylarının AKP’den çekilebileceği endişesi ve söylentisine de yol açmıştı.
YANINDAYIZ, DESTEKLİYORUZ 
Sabah Trabzonlular Derneğine SKM Başkanı Erdoğan Şentürk, Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı  Aysel demirtaş,  partinin Trabzon kökenli  il ve ilçe yöneticileri,  İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı İbrahim Bulut, Kocaeli listesinin Trabzon kökenli 7 nci sıra adayı  Sami Çakır’dan oluşan  kalabalık bir heyet gitti. AKP heyetini dernek merkezinde Trabzonlular Derneği Başkanı Sarısüleyman karşıladı.  Dernek Başkanı Sarısüleyman, listenin 7 nci sırasında bulunan Trabzon kökenli Sami Çakır’ın milletvekili seçilmesini istediklerini belirtti,  “Eski il Başkanı Mahmut Civelek hemşerimizdir. Listede hem Civelek’in, hem Çakır’ın bulunmasını istemiştik. Olmadı. Sami Çakır’ın listeye girmiş olmasından memnunuz. Yanındayız, destekliyoruz. Biz bir derneğiz, siyasi partilerin iç işlerine, tercihlerine karışamayız.” dedi. 
CİVELEK’İN LİSTEDE BULUNMASINI ARZULUYORDUK
Trabzonlular Derneği’nde Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz da şunları söyledi: “İlimizde 13-0’lık seçim sonucunun mimarı Mahmut Civelek’in listede bulunmasını arzuluyorduk, olmadı. Bu nedenle buruğuz. Sami Çakır’ın listede bulunması, ateşimize su serpti. “ dedi. İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut da  “AKP genel merkezi Trabzon camiasını dikkate alıp, Sami Çakır’ı seçilecek yerden listeye koydu. Sami Çakır, ilimizi Meclis’te en iyi şekilde temsil edebilecektir” dedi.
TEMELSİZ EV, TRABZONLUSUZ LİSTE OLMAZ
Trabzonlular Derneği ziyaretinde AKP 7 nci sıra adayı Sami Çakır da şöyle konuştu”-Partimizde Trabzonlu adayın bulunmadığı değerlendirmesi doğru değil. Ben Trabzonluyum.  SKM’den ilk ziyaret programını bu derneğe yapmasını istedim.  Mahmut Civelek’in listede bulunmaması nedeniyle buruk bir sevinç yaşadım. Bu dönem 8 milletvekili çıkartmak için sahadayız. Nasıl ki temelsiz ev olmazsa,  Trabzonlu’suz liste de olmaz. Bizim kafamızın arkasında başka bir hesap yok. Kocaeli’ye hizmet için çalışıyoruz. Mikro milliyetçiliği doğru bulmuyorum” Çakır, Trabzonlular Derneği ziyareti sırasında Arif Nihat Asya’nın bir şiirini de okudu.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
21 Yorum