1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Tepki gösterilecek kişi Sancaklı değil, Sirmen
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Tepki gösterilecek kişi Sancaklı değil, Sirmen

A+A-

Kaç kere yazdım, yanlış biliyorsunuz, doğrusu budur dedim ama hala anlamayanlar ya da anlamak istemeyenler var. Son kongrede dağıtılan kitapçıkça Saffet Sancaklı’ya icra yoluyla 575 bin TL ödeme yapıldığıyla ilgili bilgiyi görenler sanki yeni bir şey bulmuş gibi ayağa kalktılar.

YILDIRIM’IN ALACAĞI

Vay sen nasıl vekilsin, nasıl efsane futbolcusun, nasıl olur da kulüpten icra yoluyla para alırsın diye ortalığı birbirine kattılar. Yaratılan bu algıdan sonra sosyal medyada Sancaklı için karalama kampanyası başlatıldı. Bunun üzerine kulüpten yanlış anlaşılmaların önüne geçmek adına doğru bilgilendirme yapıldı. Malum konu. 2003 yılında Sefa Sirmen döneminde Saffet Sancaklı’nın aracılığıyla Aziz Yıldırım’dan 1.5 milyon dolar borç alınmıştı. Yıllar içinde ödeme yapılmayınca Yıldırım Kocaelispor’un gelirlerine haciz koydurdu ve 2017’de başlayan kesintiler devam ediyor. Bugüne kadar 1 milyonluk bir kesinti yapılmış.

ASIL SİRMEN’E KIZIN

Dolayısıyla alacak Yıldırım’ın, yani icradan kesilen rakam Saffet Sancaklı üzerinden Fenerbahçe’nin eski başkanına gidiyor. Yoksa Saffet Sancaklı alacağını icra yoluyla tahsil ediyor diye bir şey yok. Saffet Sancaklı haksız yere suçlanıyor, itham ediliyor. Bu olayla ilgili suçlanması gereken kişi, adres belli: Sefa Sirmen. Borcu alan, parayı kullanan kendisi. Aziz Yıldırım ile arası çok iyiydi. Konuşup halledebilir, en azından belli indirim yaptırabilirdi. Bildiğim kadarıyla hiç devreye girmedi, daha doğrusu hiç umurunda olmadı. Ne yapmış Saffet Sancaklı, ödeme zorluğu çeken Kocaelispor Başkanı Sirmen’e yardımcı olmuş, borç para bulmuş. Kötülük mü etmiş?

SANCAKLI BUNU YAPMALI

El insaf beyler, bırakın artık suçluyu, sorumluyu yanlış adreslerde aramayı, algı yaratmayı. Elbette Saffet’e düşen görev de var. Bildiğim kadarıyla Yıldırım ile ilişkileri iyi. Konuşup 1.5 milyon dolarlık rakamın aşağıya çekilmesini, ne bileyim faizlerin alınmamasını rica edebilir, bunu sağlayabilir. Konuştu, rica etti devreye girdi mi? Belki de teklif etmiş ama Yıldırım kabul etmemiştir. Bunları bilemiyoruz çünkü bu konuyla ilgili kendisinden bir bilgilendirme yapılmadı. Buradan Saffet Sancaklı’ya çağrımız olsun. Eğer bir girişimi olmuşsa, sonuçlarını kamuoyuyla paylaşsın. Yok, hiçbir teması olmadıysa o vakit bugünden tezi yok Yıldırım’a gitsin ricasını etsin.

1.5 milyon dolar çok büyük rakam. Bugünkü karşılığı 9 milyon dolayında. Üstüne faizlerini koyun 10 milyon olur. Bu borç öde öde bitmez. Kocaelispor’un efsane kaptanı, Kocaeli milletvekili Sancaklı nasıl o tarihte hatırlı ilişkisini kullanıp o borcu almışsa, inanıyorum bugün gerekli indirimi de sağlayacaktır. Umutla bekliyoruz.

Doğrusunu yaptı

Bahri Yavuz, kongrede yarım saati aşkın bir veda konuşması yapmış, en sonunda yönetimdeki arkadaşlarını kürsüye davet etmişti. Yavuz, isim zikretmedi sadece sayı verdi, “15 arkadaşımı buraya davet ediyorum” dedi.

BİLEREK ÇAĞIRMADI

Malum yönetim kurulu Başkan dahil 17 kişi. Yani Yavuz’un 16 ismi kürsüye davet etmesi gerekiyordu. Yavuz elbette ki bilerek yapmıştı bunu, bir yöneticiyi dışarda bırakmıştı. O isim Play-Off maçındaki yenilgi sonrasında ekipten ayrı hareket eden, sonrasında başkan adayı olup 2 yıl çalıştığı Başkanı diktatörlükle suçlayan Volkan Özön’den başkası değildi. Kimileri Yavuz’un Özün’e çağırmayarak yanlış, haksızlık yaptığını yazıyor. Kesinlikle katılmıyorum. Özen, yaptıklarıyla ve söylemleriyle ben o ekibin bir parçası değilim diye haykırmıştı.

TAVRINDA ÇOK HAKLI

Böyle bir durumda Yavuz’un farklı davranmasını beklemek, hele haksızlık yaptığını düşünmek abesle iştigal. Ki, Yavuz kendisine yönelik ağır saldırılara hiçbir yanıt vermedi, hatta adaylığıyla ilgili Özön’e başarı diledi. Kongredeki o tavrı da göstersin artık. Özetle, Volkan Özön, gerek ekipten ayrı hareket ederek, gerekse Yavuz’a yönelik suçlamalarıyla dışlanmayı hak etmişti. Tüm bu yaşananlara rağmen Yavuz onu kürsüye çağırıp alkışlatsa, yani hiçbir şey olmamış gibi hareket etse sonuna kadar yanında yürüyen diğer 15 yöneticiye ayıp ederdi. Kesinlikle doğrusunu yaptı.

Hamza bunları hak etmiyor

Hepimiz çok iyi hatırlıyoruz o günleri. 2.Lig takımıyla idmandaydı. Kocaelispor’dan teklif gelince, en küçük tereddüt etmeden idmanı bırakıp koşar adım geldi. 2.Lig’den amatöre düşmüş takıma gelmesini yadırgayanlara, “Ben BAL’a değil, Kocaelispor’a geldim” diye tokat gibi yanıt verdi.

YÜREĞİYLE OYNADI, ÖRNEK OLDU

Kim ne derse desin 5 sezon yüreğini sahaya koyarak oynadı. Yaşı ileri olduğu için kimi maçlarda performans olarak bekleneni veremese de, takımı için sonuna kadar savaştı. Sadece performansıyla değil, kaptan olarak takıma iyi bir liderlik yaptı, örnek oldu. Sevgili Bahri Yavuz, katıldığı son canlı yayında tamımın kaptanları Hamza, Murat Başak ve Kadir’in maddi anlamdaki fedakarlıklarından söz etmiş, “Normalde takımlarda ağabey konumundaki futbolcular ilk parayı alır. Bizde 5 yıl boyunca ağabeyler ödemenin ilk olarak gençlere yapılmasını istediler. Hiçbir gün parayı sorun etmediler” demişti.

YAZIKTIR, GÜNAHTIR, AYIPTIR

Bu kadar da değil, Hamza önceki yıllara ait alacaklarıyla ilgili de ciddi fedakarlıkta bulundu. Düşünün faiziyle birlikte 930 bin TL olacağı vardı ve 188 bin TL’ye helalleşti. Bakın listeye hiçbir alacaklının bu derecede fedakarlık yaptığını göremezsiniz. Kendisinin söylediği gibi az para aldığı için mi suçlanmayı hak ediyordu. Tüm bu gerçekler ortadayken birileri Play-Off maçı sonrasında Hamza’ya sözlü saldırıyla yetinmeyip pet şişe fırsattı, birileri de kongrede dağıtılan kitapçıklarda bir miktar alacağını tahsil etti diye demediğini bırakmadı. Hamza’ya büyük haksızlık yapılıyor, nankörlük ediliyor. Yazıktır, ayıptır, günahtır.

Bu yazı toplam 1492 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.