1. YAZARLAR

  2. Alaettin KÖKSAL

  3. Terör örgütlerine neşter vurulmalı
Alaettin KÖKSAL

Alaettin KÖKSAL

Yazarın Tüm Yazıları >

Terör örgütlerine neşter vurulmalı

A+A-
Meşhur bir sözdür " En kötü karar, kararsızlıktan daha iyidir" ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarını bozan,  sosyal barışımızı bozmaya çalışan,  dünya kamuoyunda itibarımızı zedeleyen PKK, DEAŞ, DHKP-C,  ve MLKP terör örgütleriyle devletimiz ve milletimiz birlikte mücadele etmelidir.  Ayrıca adına paralel yapı dedikleri, devlet içinde devlet gibi bir yapılanmaya giden legal görünümlü illegal yapıyla ve benzerleriyle en küçük bir ayrıntıyı ihmal etmeden gerekli olan hukuki operasyonları yapmaktan çekinilmemelidir.
Vatanını, milletini, dinini, bayrağını ve diğer mukaddes değerlerini seven her parti, cemaat, tarikat, din âlimi, bilgin, kanaat önderi, sivil toplum örgütü, hülasa yediden yetmişe tüm milletimiz; " Mesele vatan ise gerisi teferruattır" anlayışıyla hareket etmeye mecburdurlar. Efendim;  yanlışlar yapıldı, öyle olmamalıydı. Böyle yapılmamalıydı, AK partisinin ve diğer partilerin şu gibi hataları olmasaydı, bu duruma düşmezdik gibi söz ve eleştirilerle,  zaman israfı yapmamalıyız.
Şimdiki zaman, ülkenin milletin ve bölgenin selameti için hep birlikte vatanımıza, birliğimize ihanet eden iş ve dış şer güçlere karşı güçlü bir milli reflekse hainlerin çıbanbaşlarına birlikte neşter vurmalıyız. Huzur ve barış sağlandıktan sonra hatalarımızı açık yüreklilikle oturup konuşmalıyız.
Türkiye'nin büyümesini ve zenginleşmesini istemeyen, bölgesinde istikrarlı bir güç olmasını hazmedemeyen şer güçler, bizatihi terör örgütlerini kurarak ve destek vererek kurdukları bu örgütlere karşı, devletimiz nefes kesen askeri ve siyasi operasyonlara ara vermeden devam etmelidir. Yapılacak kısmi operasyonlar yara kaşımaktan terör örgütlerine hız vermekten başka bir işe yaramaz. Batak kurutulmadığı surece sivrisineklerden kurtulamayız. Kesin çare batak kurutulmalıdır. Batağın kurutulması için sivil halktan her türlü istihbarı destek alma yoluna da gidilmelidir.
Parti teşkilatları, kamu kurumları her türlü yanlış anlayış sahibi kişilerden temizlenmelidir. Bu işte yandaş yoldaş, arkadaş, ırktaş gibi anlayışlara yer verilmemelidir. Vatan, millet, din, devlet ve mukaddes değerlere önem veren kişilerle yol arkadaşlığı yapmanın önemine tüm siyasi partiler ve devletimiz azamı hassasiyet göstermelidir.
Dini hassasiyetlere önem veren Kürt vatandaşlarımız, İslam'ın ret etiği ırkçılığın tesirinde kalarak, ateist bir partinin destekçileri olmamalıdırlar. Teröristlerin dini, imanı, vatanı, mezhebi meşrebi, partisi, ırkı olmaz. Teröristler hain şer güçlerin yetiştirdiği robot insanlardır. Merhametleri körletilmiş köle ruhlu olduklarından sadece aldıkları emirleri yerine getiren kullanma sureleri bitince çöp gibi savrulan, gerektiğinde intihar saldırıları için kullanılan akılsız sersem bir mayın gibi yol ortasına atılırlar.
Bugüne kadar yapılan bütün iyi niyet çağrılarını, karşılıklı diyalogları istismar eden, sözde Kürt temsilcileri olan siyasi parti mensuplarıyla bundan sonra hiçbir şart altında masaya oturulmamalıdır. Ülkemizde Türk, Kürt, alevi suni meselesi vardır diyerek, ayrımcılığa dayalı gerilimlere çanak tutanlar kim olurlarsa olsunlar, mutlaka hukuk içinde cezalandırılmalıdırlar.
Ülkemizde özelikle doğu ve güney bölgemizde maksatlı bir şekilde dolaşan yabancılar takip edilerek sınır dışı edilmelidir. Görevini yapmayan savcı, hâkim, polis, asker, gazeteci, sivil örgüt temsilcisi, siyasetçi, milletvekili hak ettiği cezayı almalıdır. "Körler sağırlar birbirini ağırlar" anlayışında olan personel parti ve devlet kurumlarından derhal ayıklanmalıdır. Milletin artık bu gibi haksızlıkları yapan ahlaksızlara tahammülü kalmamıştır.
Bölgemizde sadece Kürtlerin devleti olmadığını söyleyenlerin hedeflerinde Birleşik Kürdistan olduğu fikri, vatansever Kürtlere ait değildir.  Bu fikir, Irak, Suriye, İran ve Türkiye'yi bölme tehdidiyle rahatsız etmek, siyasi ve ekonomik istikrarlarını bozmak için şer güçler tarafından ileri sürdükleri ve kısmen uyguladıkları hain bir projedir. Bu projeden en büyük zararı da Kürtlerin görecekleri kesin bir gerçektir.
 Şer güçlerin planladıkları gibi 22 İslam ülkesini yeniden bölüp parçalayarak, yutulur küçük lokma haline getirip, sömürmeye başladıklarını farz edelim. Bu hal şer güçlerin bugüne kadar sömürdükleri hala sömürmeye devam ettikleri İslam dünyasını tamamıyla imha etmek için Ebu cehil gibi kendi kuyularını kazdıklarını fark edemeyecek kadar firavunlaştıklarını ve yakın zamanda açtıkları kuyuya düşüp boğulacaklarına işarettir.
Irka dayalı Birleşik bir Kürdistan fikri ile İslam dünyasını rahatsız eden şer güçler, çok iyi biliyorlar ki, bölgede birleşik Kürdistan devleti kurulmaz. Kurulsa bile şer güçlerin işine gelmez, bölge ülkeleri de teröre dayalı hain bir yapılanmaya müsaade etmez. Şer güçlerin en büyük korkuları, Türkiye; Türk dünyası ile siyasi bir birliktelik kurarak yeni bir devlet yapılanmasına giderek, İslam dünyasını ümmet şuuruyla birleştirerek, yeni bir dünyanın kurulmasına öncülük edecek bir güce sahip olduğu endişesini taşımaktadırlar.        
Türkiye'nin öncülüğünde Yeni bir dünyanın kurulmasını hayal gibi görenler,  küçük bir aşirete, koca bir Osmanlı imparatorluğunun kurulmasına yol veren Yüce Allah'ın nelere kadir olduğuna iman etmelidirler.  Y. Allah bizimle beraberdir diyen müslümanlar, yüce Allah ile beraber olmayı becerebildikleri gün, huzura kavuşacaklardır.  Aklımıza takılan, her şeyin çaresi bu cümlenin içinde saklıdır. 
Bu söylediklerimin çok daha tafsilatlı bir şekilde merhum Erbakan Hocamız anlatmıştı. "Amerika'nın ve Avrupa birliğinin yaptıklarını İslam dünyası yapmalı ve yeniden dünyaya nizam vermelidir. İslam birleşmiş Milletler teşkilatı, İslam ortak pazarı, İslam savunma paktı kurulmalı, İslam para birimine geçilmeli İslam kültür işbirliği yapılmalı, D-8 hareketi güçlendirilmelidir."  
  Türkiye'nin bölgesel güç olmasına, yeni bir dünya düzenin kurulmasının temel ilkeleri olan bu maddeleri çok iyi anlayan şer güçler, bir takım işbirlikçiler vasıtasıyla Erbakan'ın Hayalleri diyerek milletin uyanmasına engel olurlarken bir kısım Kürt ve ateist vatandaşlarımızı da terör yoluyla hain planlarına alet etmeyi de ihmal etmemişlerdir.
Şer güçler onların işbirlikçileri ne yaparlarsa yapsınlar, " Güneş balçıkla sıvanmaz" er veya geç İslam dünyasının üzerinde kurdukları hain tuzaklar başlarına yıkılacaktır. Bu vahşi tuzaklara malzeme taşıyan, propagandalarını yapan Müslümanlarla alay eden, İslam dini hafife alan yerlilere ve kimlik Müslümanlarına son bir hatırlatma yapıyorum. "Ayıdan post düşmandan dost olmaz"  yaşadığınız ülkeye ve mensubu olduğunuz millete bu kadar yabancı durmanız hayra alamet değildir. Biliniz ki, yaptıklarınızla ve yazdıklarınızla şer güçleri sevindirirken bu aziz milleti üzmektesiniz.
45 yıldır siyasetin içindeyim birçok yazarın yazdıklarını okudum halen okumaktayım. Birçok siyasetçinin konuştuklarını dinledim halen dinlemekteyim.  Gördüklerimi ve yaşadıklarımı bazı kelimelerle ifade etmek istiyorum. Türkiye büyük bir gemi Okyanusta yol almaktadır. Bu geminin ana deposunda saklı olan tarihin yüklediği manevi misyonu taşımaktadır. Geminin yolcuları arasında, şerefliler, şerefsizler, onurlular, onursuzlar, katiler, hainler, mazlumlar, mağdurlar, zalimler, zulme uğrayanlar namuslular, namussuzlar, ahlaklılar, ahlaksızlar, hırsızlar, yolsuzlar, hokkabazlar, dalkavuklar,  müslümanlar, münafıklar, şuurlular şuursuzlar hülasa Hak ve Batıl taraftarı olan herkes bu gemide yolculuk yapmaktadır. 
Bu geminin havasından suyundan istifade eden ve batıl tarafta pozisyon alanlar şuursuzca geminin batması için gemiyi delmeye çalışırlarken, hak tarafında yer alanlara gemin su alıp batmaması için büyük bir sabırla delikleri kapatmaya çalışmaktadırlar. Bu oyuna artık son verilmeli gemiyi delenlere dur denilmelidir. Makalemizi bir hadisi şerifle bitirelim. " Mazluma yardım ediniz zalime de, (Ey Allah'ın Resulü mazluma yardım etmeyi anladık,  zalime nasıl yardım edeceğiz.) "Zalimin kollarını  (Dillerini, kalemlerini) tutarak" buyurmuşlardır.
                                                    
Bu yazı toplam 357 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum