1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TES: “23 Nisan’da andımızı geri istiyoruz”
TES: “23 Nisan’da andımızı geri istiyoruz”

TES: “23 Nisan’da andımızı geri istiyoruz”

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 nolu Şube ve Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Başkanı Yaşar Şanlı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “23 Nisan’da andımızı geri istiyoruz” dedi.

A+A-

Yaşar Şanlı açıklamasına şöyle devam etti: 
-“Demokrasinin kök saldığı, milli iradenin vücut bulduğu, Türk milletinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekasının, bağımsızlığımızın teminatı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 98 yıl önce Ulu Önder Atatürk tarafından açılmıştır. Bugüne gelindiğinde, TBMM’yi kuşatma altına almak, vatan topraklarını bölük pörçük etmek, milletimizin dirliğini bozmak hatta Türk varlığına son vermek isteyen güçlerin uzaktan kumandalı faaliyetlerine tanık oluyoruz. 15 Temmuz 2016 tarihinde TBMM bombalanmış, milli egemenliğimiz ipotek altına alınmak istenmiştir. FETÖ, PKK, PYD,  DAEŞ, DHKP-C v birçok terör örgütü ve uluslararası destekçileri hummalı bir çalışma içerisindedir. Tüm bu şer odakları, Ortadoğu’yu tanzim etmek suretiyle pençelerini ülkemize de geçirmek istemektedir. Devletimizin terörle mücadelesini destekliyoruz. Bu uğurda canını ortaya koyarak savaşan Mehmetçiğimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bir başka hain güruh ise devletimizin kurucu lideri Büyük Atatürk’e, Cumhuriyete, bu milleti millet yapan değerlere dil uzatan toplum bozguncularıdır. Bunlar tarih yoksun, aklını cahilliğin karanlık dehlizlerinde bırakanlardır, yalan fikir beyan ederek toplumu aldatan yobazlardır. Bunlar boa yılanları gibidir. Toplumun kan dolaşımını kesmeye çabalamaktadır. Ama asla başarılı olamayacaklardır.

ANDIMIZ, AİDİYET DUYGUSUNU PEKİŞTİRMEKTEDİR
Türk milleti aklı, feraseti, kılavuz edindiği Atatürk ilke ve inkılapları, Cumhuriyete olan bağlılıkları, bayrağımızı, vatanımızı her şeyin üstünde tutan anlayışıyla bu aklı evvelere gereken cevabı vermektedir. Atamız 23 Nisan’ı aynı zamanda çocuklarımıza armağan etmiştir. Atatürk, çocukların yetiştirilmesine büyük önem veriyordu. Ülkemizin aydınlık yarınları olan çocuklarımızı, Cumhuriyetimizin ve demokrasinin yılmaz savunucuları olarak yetiştirmek bu noktada milli bir görevdir. Biliyorsunuz, Öğrenci Andı 2013 yılında tüm karşı çıkışlarımıza, tepkilerimize rağmen kaldırılmıştı. Öğrenci Andı’nın, mili şuura, milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda yeniden okullarda okutulması çok anlamlı olacaktır. Öğrenci Andı, her türlü siyasal görüşün, söylemin, ideolojinin üzerindedir. Öğrenci Andı, etnik ayrım içermediği gibi, Türk vatandaşlarında milli kimlik şuuruyla aidiyet duygusunu pekiştirmektedir.

ANDIMIZIN OKUTULMASI, TERÖRE DARBE VURACAKTIR
Öğrenci Andı’nın yeniden okullarda okutulması terör örgütlerine de moral ve motivasyon açısından darbe vuracaktır. Hükümeti bu konuda göreve çağırıyoruz. Öğrenci Andı yeniden okullarımızda okutulsun, çocuklar hep bir ağızdan yeniden, “Türküm, doğruyum, çalışkanım. Yasam; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!” diyebilsin. Ata’mızın açtığı yolda, gösterdiği hedeflere durmadan yürüyebilmek, yükselmek ve ileri gitmeyi ülkümüz olarak belirlemek, “Ne mutlu Türküm diyene” sözünü göğsümüz kabararak söyleyebilmek onurumuzdur, milli duruşumuzdur, varlığımızın teminatı çocuklarımıza en anlamlı armağandır. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor; Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz."

(Ayşegül Kalaycı)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
5 Yorum