1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TES: “Her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkaracağız”
TES: “Her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkaracağız”

TES: “Her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkaracağız”

Türk Eğitim Sen (TES) Kocaeli 1 Nolu Şube tarafından Atatürk’ün ders kitaplarından çıkarılması ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

A+A-

Sendika binasında gerçekleşen basın açıklamasını okuyan Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “Atatürk’ü ders kitaplarından çıkarsanız ne yazar. Her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkartacağız” dedi.

Türk Eğitim Sen (TES) Kocaeli 1 Nolu Şubesi Yaşar Şanlı açıklamasına şöyle devam etti:

-“Anlamsız ve vahim uygulamalarıyla Milli Eğitim Bakanlığı, bizleri şaşırtmaya ve endişeye sürüklemeye devam ediyor. Bir okul yaptıran hayırseverin okulun girişine biyografisini yazacak kadar vefa, vatanını işgalden, milletini esaretten kurtarıp hür ve bağımsız bir devlet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e maalesef çok görülmüştür. Ve maalesef son demde ders kitaplarından çıkarılması, bardağı taşıran son damla olmuştur. Ne hazin bir tablo! Gören gözlere, işiten kulaklara ve hisseden vicdanlara dair ne ürkütücü bir hal! Ne kadar boş ve acınası bir çaba! Atatürk’ü ders kitaplarından çıkarsanız ne yazar! Bizler bu vatan toprağında her attığımız adımda, özgür ve bağımsız her nefes alışımızda, her ezan sesinde, her neşede, her okulda ve hatta her öğrencide bir Atatürk görüyoruz.

ATATÜRK’Ü ANLATMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Doğu Türkistan’da, Filistin’de, Arakan’da ve dahi dünyanın dört bir yanında her yaşanan insanlık dramına şahit olduğumuzda O’na bir kez daha minnet duyuyoruz. Bizler, Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk olan Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmeni olmaktan hep mutluluk ve onur duyduk ve dahi bugünlere gelişin destansı hikâyesini öğretmekten, anlatmaktan,  çocuklarımızın zihninde ve gönlünde geleceğe taşıma çabamızdan asla vazgeçmedik. Ve tüm kitaplardan çıkartsanız da, tüm duvarlardan resimlerini indirseniz de, Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha iyi işler yapacak gücü ve kudreti kendinde bulacağına inançla, kurtarıcısı ve devletinin kurucusu Atatürk’ü anlatmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Gerektiğinde her sınıftan bir Mustafa Kemal çıkartacağız.

ATANAN MÜDÜRLERDEN 8’İ TES’Lİ

Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere geçen hafta idareci atama sonuçları belli oldu. Öncelikle şunu söylemeliyiz ki, Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube olarak, ehliyet ve liyakat üzere değil de yandaşlık üzere bir mülakatı en ağır şekilde eleştirdik ve bugün dahi eleştirmeye devam ediyoruz. Zira noter onaylı ibret-i âlemlik mülakatlar gördük; bir sendikanın yandaşlıkta yaptığı zirveyi, Toplu Sözleşmedeki satışlarında vahametle seyrettik. Ancak bugünlerde kamuoyunda sendikamızla alakalı matematik özürlü kişilerce ortaya atılan komik bir iddia, hepimizi güldürdü. İddia o ki atanan idarecilerin %25’i Türk Eğitim Senliymiş! Acaba biz mi yanlış gördük diye tekrar tekrar baktık; rakamlar hep aynı hazin gerçeği haykırdı yüzümüze: 59 okul müdürlüğünden sadece 8’i Türk Eğitim Senli.

TES DÜŞMANLIĞINI SUSTURAMIYORLAR

Belli ki birileri ya tamahkârlığını doyuramıyor, ya içindeki Türk Eğitim Sen düşmanlığını susturamıyor, ya da matematik bilmiyor. Altı binin üzerinde üyesi olan bir sendikadan bahsediyoruz. Milli eğitim davasını, ülkesinin beka davası olan ve ülkesi için her daim her türlü fedakârlığı kendisine görev bilen ve sadece bu sevdayla bir araya gelen bir kuvva ruhundan bahsediyoruz. Bu sebeple herkes iyi bilsin ki derdimiz koltuk değil; Devletimizdir, milletimizdir ve çocuklarımızın geleceğidir. Bu noktada hangi arkadaşımıza hangi görev verilirse, hem yapabilecek istidatta, hem de fedakâr yürekliliktedir. Türk milleti adına konuşan Türk Eğitim Sen için 8 tane okul müdürlüğünü çok görenler ne acı bir hezeyan içerisindedir.

Ayşegül KALAYCI

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.