1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TES partilere gitti
TES partilere gitti

TES partilere gitti

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No'lu Şube yönetimi, 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşlarından dolayı CHP ve MHP'ye gidip, teşekkür etti.

A+A-

TES’ten CHP’ye 15 Temmuz duruşu teşekkürü
Türk Eğitim ¬Sen Kocaeli Şubesi yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Kocaeli İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek 15 Temmuz gecesi ve sonrasında gösterdiği duruş nedeniyle teşekkür etti. 


Ziyarette konuşan Türk Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Şanlı, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hepimizin yüreğini ağzına getiren bir saldırı girişiminde bulunuldu. Bu saldırı girişimini kınıyoruz. Genel Başkanın saldırı sonrası yaptı konuşmada çok güzeldi. ‘Vatana canımız feda olsun’ şeklinde bir açıklaması vardı. Kendisine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ülkemiz 15 Temmuz’da Cumhuriyet tarihimiz boyunca görmediğimiz, belki de Türkiye tarihi boyunca görmediğimiz bir hadiseyle karşı karşıya kaldı. TBMM’ye asker elbisesi giydirilmiş teröristler tarafından bombalar atıldı. Cumhuriyetimiz umarım bir daha böyle hadiseler görmez. Türkiye Kamu-Sen olarak çok basit bir şey söylüyoruz. 15 Temmuz süreci öncesinde liyakat usulüne bağlı olmadan yapılan atamaların artık bir son bulması gerekiyor. Kim hak ediyorsa onların yönetici olması gerekiyor” dedi. 
 

MHP'YE TEŞEKKÜR

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube yönetimi, 15 Temmuz darbe girişimindeki duruşundan dolayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il Teşkilatını ziyaret etti. Ziyarete; Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi ve TES Kocaeli 1 Nolu Şube Başkanı Yaşar Şanlı, yönetim kurulu üyeleri, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.  

DEMOKRASİDEN YANAYIZ
Ziyarette konuşan Türk Eğitim Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Yaşar Şanlı, “15 Temmuz darbe girişiminin ardından milli birlik ve beraberlik durumunun devam etmesi adına bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Siyasi partilerimizi gösterdikleri tavırdan dolayı tebrik ediyoruz. Ülkemiz büyük bir badire atlattı. Allah bu millete bir daha böyle günler yaşatmasın. Bugünler bize devlette esas olanın liyakat olması gerektiğini göstermiştir. Kendi adamına ya da yandaşa göre yapılan atamaların milleti ve devleti büyük sıkıntıya soktuğunu gördük. Meclisi bombalayan insanın soy isminin Türk olması çok acıdır. Türkiye Kamu Sen olarak bu darbe girişimine ilk andan beri karşı çıktık. Demokrasiden yana olduğumuz gösterdik. Tavrımız her zaman vatandan ve milletten yanadır. Geçmişte yapılan hatalar bir daha yapılmamalı.15 Temmuz öncesi yapılan görevlendirmelerin, atamaların aynı şekilde devam etmemeli” dedi. 
BİRLİK BERABERLİĞİMİZ BOZAMAYACAKLAR
MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ise, "15 Temmuz öncesi özellikle öğretmen camiasıyla ilgili liyakatin esas almadan bir dizi atamalar görevden almalar yaşanmıştık. Eksiklikleri gördük, mücadele ettik. 15 Temmuz öncesinde bu konuları yapanların bugün nerede olduklarını herkes biliyor. Bundan sonra liyakat, devlet bilinci, vatan bayrak sevgisi esas alınmalıdır. Devletin yetkilileri devletini sevenle sevmeyeni, bayrağını sevenle sevmeyeni ayırt edecektir. Biz Milli mutabakat dedikçe, birlik beraberlik dedikçe bizi yıpratmaya çalışacaklar. Bu şuura sahip olan bizler bunlara müsaade etmeyeceğiz. Bu birlik beraberliği kimseye bozdurmayacağız. Devlet bu tür çalışmalarda liyakata özen göstermek zorundadır. Biz siyasiler de bunların takipçisi olacağız” dedi. 

HAKSIZ ATAMALAR İÇİN MÜCADELE ETTİK
MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Biz birbirimizi biliyoruz dediğimizde aslında bugünleri anlatıyorduk. MHP olarak 15 Temmuz öncesi yapılan haksız atamalar, için mücadele ettik. 15 Temmuz yaşandıktan sonra herkes neyin ne olduğunu gördü. Sadece söylemlerde kalmaması gerekiyor. Gerçek anlamda mücadele edilmeli. 100 binin üzerinde kamu personeli görevden alındı. Sayın Başbakan 150 bin daha olduğu yani toplam 250-300 bin arasında olacağını söylemişti. Biz 15 yıldır Türkiye’yi yöneten iktidarın söylemlerini ve eylemlerini takip ediyoruz. Bundan sonraki atamalarda vatanseverlik ve liyakat sahibi olmayanlar devlette görev yapmayacaklar. Yapmalarına da MHP olarak müsaade etmeyeceğiz” dedi. 
 

Ayşegül Kalaycı
 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.