1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Teşekkür etmemiz gerekenler
Teşekkür etmemiz gerekenler

Teşekkür etmemiz gerekenler

Sırp futbolcu sorununun aşılarak, küme düşme yaptırımının ortadan kaldırılması nereden bakarsanız bakın çok büyük bir olay, başarıdır. Resmen uçurumun kenarından döndük. Kaynağı bulamasak

A+A-

Sırp futbolcu sorununun aşılarak, küme düşme yaptırımının ortadan kaldırılması nereden bakarsanız bakın çok büyük bir olay, başarıdır. Resmen uçurumun kenarından döndük. Kaynağı bulamasak sadece bir alt lige düşmekle kalmayacak, belki de kapanmanın eşiğine kadar gidecektik. Kocaelispor için kader anı diyebileceğimiz bir olaydı. Çok şükür ki korktuğumuz olmadı. Kocaelispor camiasına müjdeler olsun diyelim.

Vali, bakanı arayıp kocaelispor için para ister mi?

Sırp futbolculara ödenmesi gereken rakamın bulunması için büyük bir mücadele verildi. Kim ne derse desin bu mücadeleyi verenlerin başında Başkan Muammer Çelik vardı. Bakmayın siz, bazı gazetelerde parayı Vali buldu, Çelik'in hiçbir payı yoktu şeklindeki haberlere, yorumlara. Muammer Çelik düşmanlığı bunları yazdırıyor onlara. Oysa çok iyi biliyorlar ki kaynağın bulunmasında Muammer Çelik'in önemli bir payı vardı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, Futbol Federasyonu Başkanı ve Trabzonspor Başkanı ile ilk görüşen, kaynağın sağlanması için bu kişilere yalvaran Çelik'ten başkası değildir. Zaten akıl var mantık var. Parayı Vali buldu diyorlar. Sayın Valimiz kalkıp Spordan Sorumlu Devlet Bakanı'nını arayıp Kocaelispor'un Sırplara olan borcu için para isteyecek. Valimiz böyle bir şey yapar mı? Parayı isteyen, kaynağın sağlanması için Bakanın, başkanların kapısında yatan Kocaelispor başkanı Muammer Çelik'tir.

Çelik'in payi yok diyenler ellerini vicdanlarina koysun

Valimiz kaynağın nasıl aktarılacağı noktasında devreye girmiştir. Malum Kocaelispor'un tüm hesapları hacizde. Kulübe para aktarımı mümkün değil. Bu noktada Valimizin talimatıyla il özel idare devreye sokularak, kaynağın buradan gelmesi sağlanmıştır. Tamam, Muammer Çelik'in yanlışları vardır, tamam Muammer Çelik'ten nefret edebilirsiniz ama bu durum kimseye gerçekleri saptırma hakkı vermez. Yiğidi öldür, hakkını ver diye bir sözümüz vardır. Sorunun çözümünde Muammer Çelik'in en küçük bir payı olmadığını söyleyenlere insaf diyorum, ellerini vicdanlarına koymalarını istiyorum. Muammer Çelik'e bu olayda hakkını teslim etmeyenleri kınıyorum. Bu yaptıkları insafsızlıktır. Kocaelispor tarihi, Sırp futbolcu sorununun çözülüp küme düşme yaptırımının ortadan kaldırılmasında Muammer Çelik ismini ön sıralarda yazacaktır. Tek gerçek budur.

Çelik olmasa, kocaelispor çoktan tarih olmuştu

Bir Kocaelisporlu olarak, yaşadığı büyük sıkıntılara rağmen sorunun çözümünde büyük rol oynayan Başkan Muammer Çelik'e teşekkür ediyorum. Her Kocaelisporlunun Çelik'e şükran borcu olduğunu düşünüyorum. Geçen sezon transfer izninin alınmasında başrol oynamıştı, şimdi küme düşme yaptırımının ortadan kaldırılmasında payı oldu. Belki de, büyük bir olasılıkla o olmasaydı, o bu kadar koşturmasaydı 31 Ekim tarihi itibariyle küme düşecektik. Kim ne derse, ne yazarsa yazsın. Elbette yanlışları var, elbette hataları var. Ancak kent büyüklerinin, halkının, eski yöneticilerinin bu kadar ilgisiz, duyarsız olduğu, Kocaelispor'u dışladığı, yaşaması için kıllarını kıpırdatmadığı bir dönemde Muammer Çelik denen adam olmasaydı bu kulüp çoktan tarih olmuştu. Böylesine bir adam, böylesine yürekten sevdalı bir Kocaelisporculuya ancak saygı duyulur.

Sorunu kökünden çözen valimize teşekkür ediyoruz

Gelelim Sırp olayının çözümünde diğer katkı verenlere. Valimiz Ercan Topaca Kocaelispor'un küme düşme yaptırımıyla karşılaşmaması için devreye girmiş, üzerine düşeni yapmıştır. Kaynağın özel idare kanalıyla aktarılmasını sağlaması önemlidir. Bence Valimizin Kocaelispor'a yaptığı en büyük iyilik, Sırp sorununu kökünden çözmesidir. Valimiz olmasaydı büyük bir olasılıkla peşinat tutarını verip diğer ödemeler için taksitlendirme yapacaktık. Bu da ilerki günlerde yeniden başımızın ağrımasına neden olacaktı. İki-üç ayda bir küme düşme yaptırımı tehlikesi yeniden kapımızı çalacaktı.  Valimiz ileriki dönemde Kocaelispor aynı sıkıntıyı yaşamasın diye avukata rest çekmiş, 1. 8 milyon TL gibi bir borcu 500 bin TL'ye indirerek sorunu kökünden çözmüştür. Valimiz kulübü 1. 3 milyon TL gibi büyük bir borçtan kurtarmıştır. Valimizin yaptığı gerçekten büyük bir iştir. Vali olmak, kentin mülki amiri olmak böyle bir şey olsa gerek. Valimiz Ercan Topaca'ya Kocaelispor'a olan bu büyük desteği ve gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür ediyoruz.

Bu camia üç ismi hiç unutmayacak

Başkan Çelik'in, Valimizin Sırp sorununun çözümünde önemli girişimleri oldu ama esas önemli olan kaynağın kim, kimler tarafından sağlandığıydı. Kocaelispor Başkanı Muammer Çelik, “Üç isim bize yardımcı oluyor, iş bittikten sonra bunları açıklayacağım” demişti. Sorun çözüldü, isimler açıklandı. Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Kocaelispor'un yaşadığı zorluklara kayıtsız kalmamış,  feryadını duymuş, FIFA tarafından küme düşürülmesine razı olmamışlardır. Bu üç isim Sırp sorunun çözümü için kaynağı çıkartarak Kocaelispor'u uçurumun kenarından almıştır. Bakan Özak, Başkanlar Şener ve Özgener, Kocaelispor tarihine altın harflerle yazılmıştır. Allah onlardan razı olsun. Bu camia bu üç ismi de hiç unutmayacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.