• BIST 78.844
  • Altın 125,412
  • Dolar 3,0876
  • Euro 3,3575
  • Kocaeli 6 °C

TEŞEKKÜRNAME

Erdoğar Kılıçcan

Kocaelispor Tesisleri’nin KEV Genel Kurulunda ne şekil alacağını merakla bekliyoruz. Yanlış bir değerlendirme yapılırsa taraftarlarda duygusal bir patlama olacağından endişe ediyorum. İnşallah üyeler doğru bir tercih yaparlar. Biz Kocaelispor sevdalıları gerek Bahri Yavuz’a ve yönetimine,  gerekse kulübün son anda kapanmasını önleyen ve Kocaelispor’a hem sporcu hem de başkan yönetici olarak hizmet veren Orhan Görsen’e çok şey borçluyuz. Kendilerine teşekkür etmek boynumuzun borcudur ve kendilerinin resimlerini altın çerçeve ile kalbimizde yaşatmaktayız.

Kocaeli Birlikspor kurulurken Körfez Belediye Kulübü de otomatik olarak kapanmış oldu. Bundan ne Körfezliler memnun kaldı ne de Kocaeliler. Bu kulübü ne Körfezliler işte bizim kulübümüz diye benimseyebildi, ne de Kocaeliler. Her iki taraf da bu kulübü sevemedi, benimseyemedi. Kocaeli Birlikspor teknik direktörü veda ederken yaptığı açıklamada çok manidar bir demeç vermiş. Ne yazık ki, bir avuç taraftarlarımızı sevindiremedik, mutlu edemedik demiş. Bence Kocaeli Birlik yapacağı ilk genel kurulda eğer statü izin veriyorsa yine Körfez Belediyespor olarak devam etmelidir. Böylece emanet sahibine iade olur.

Kocaelispor maçları artık tam bir görsel şölene dönüşmüştür. Eşini çoluk çocuğunu alarak maça giden aileler genç kızlar ve bayanlar, büyük bir mutluluk içinde stadı doldurmakta. Hodri Meydan grubu da yaptıkları nezih tezahüratlar ve şovlarla stadı adeta bir karnaval yerine çevirmekteler. Buradan onlara da teşekkür 

ediyoruz. Bence Kocaelispor taraftarları ve Hodri meydan Türkiye değerlendirmesinde bir numaradır. Düşünün takım BAL’da oynuyor, bu derece sevgi ve tutku hiçbir yerde yok ve olamaz da. Şimdi kent olarak Bahri Yavuz ve yönetiminin yanında yer almak ve destek vermek asli görevimiz olmalıdır ki, Kocaelispor yükselişe devam edebilsin.

Türkiye’de tüm kulüpler belediyeleri tarafından desteklenmekte ve sahip çıkılmaktadır. Örneğin Bursa Belediyesi, Bursaspor’a yeni bir stat yapmak kadar önemli ve büyük bir katkı vermiştir. Bu kulübün bir Aziz Yıldırım’ı, bir Fikret Orman’ı, bir Dursun Özbek’i yoktur. Kaldı ki bu kulüpler dahi gerek belediyelerden, gerek devletten destek almaktadır. Anadolu kulüpleri yaşamlarını bölge belediyelerine yaslanarak sürdürmektedir. Vilayetimiz Türkiye’nin en önemli sanayi tesisleri ile dolu olmasına rağmen Kocaelispor’a nedense ellerini uzatmamaktalar.

Bahri Yavuz ve yönetimi doğru dürüst ve şeffaf idaresi nedeniyle şehrimizde güven ve sempati kazanmıştır. Hiçbir zaman ve hiçbir nedenle maddi yardım talebinde bulunmamış (Tüm maddi güçlüklere rağmen) son derece akıllı buluşlarla kulübün maddi külfetini azaltmaya çalışmışlardır. Bu da Bahri Yavuz yönetiminin ne kadar asil ve takdire şayan olduğunun bir kanıtıdır. Ama artık bu kulübün kalıcı birkaç gelire ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Ne demiş atalarımız taşıma su ile değirmen dönmez. Biz buradan kimseye şunu yapın, bunu yapın dememiz doğru olmaz, kimseye de şöyle yapın diyerek töhmet altında bırakmak istemiyoruz. Bunun en münasibini şehrimizin dinamiklerini bulup çözmelidir, bunu bekliyoruz. Şu zamana kadar hem maddi hem manevi fedakarlıklar yapan Bahri Yavuz ve yönetimini canı gönülden kutlar, başarılarının devamını temenni ederiz.

Saygılarımızla Kocaelispor sevdalıları adına…  

Bu yazı toplam 993 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
ÖNE ÇIKANLAR
  • Cengiz Ağabey, konuyu anlayamamış
  • Acıtma
  • Okul kantinlerinde pahalı satılan ürünler
  • Özgür Kocaeli mobil uygulamamız yayında
1/20
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Özgür Kocaeli | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0262 331 11 11 Faks : 0262 321 21 37