1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Test ediliyor tık yok
Test ediliyor tık yok

Test ediliyor tık yok

Neler oluyor? İnsanların özel hayatları ile ilgili bu kadar basit ve ucuz yöntemlerle vur karayı çal karayı diyerek adeta test edercesine kamuoyu yaratma telaşında olanlar hiç mi vicdan yok

A+A-

Neler oluyor? İnsanların özel hayatları ile ilgili bu kadar basit ve ucuz yöntemlerle vur karayı çal karayı diyerek adeta test edercesine kamuoyu yaratma telaşında olanlar hiç mi vicdan yok sizlerde, insanlık ölmüş devir zeytin yağı gibi su yüzünde görünme devri vay bizim güzel ülkemizin insanlarının haline…..! Boş gündemin kuru sıkı palavralarına…….

Koskoca aklı  başında kelli felli adamlar, bazı uydurmalara bazı yalanlara inanıp bazı çirkin tezgahları fark etmeden yorum yapıp gündemin sakız konularına takılıp kalıyorsa bu siyasi  iktidar daha yıllarca ülke yönetiminde söz sahibi olur.

Hiç boşuna uğraşmayın didinmeyin hazineden bu gariban milletin vergileri ile alacağınız hazine yardımını da boş yere har vurup savurmayın. Sizleri  basit yöntemlerle ters köşeye yatırma anlamında uzmanlaşmış neredeyse 10 yıllık iktidarlarını güle oynaya yaşayan  bir anlayışın tutsağı olmuşunuz da farkında değilsiniz?

Uyanın artık uyanın ne olduğu belli olmayan bir muhabir söyledikleri ile anlattıkları ile çelişkili bir kişinin sözleri ile koskoca ana muhalefet partisi toz duman oluyorsa bu ülkede siyasetin ucuzluğuna söylemlerine halkın umut beklentisi içinde olanlarına gerçekten yazık…bazı  aklı başında insanlarımız bile akıl tutulması yaşıyorlar.

Birileri tarafından tezgahlanıp test edilip neredeyse işin moda söylemi ile adeta onaylanıyor, bizim ülkemizin siyasetindeki koca koca adamları  sazan balığı gibi atlayıp bu palavralara inanıyorlar. Yapmayın ne olur bu kadar saftirik olmak zorundamısınız?

İçinizden biride kalkıp hadi oradan yürü kardeşim seçim dönemi bırakın böyle palavraları yalanları iftiraları diyeceğine bizim işimiz ülkenin sorunları ülkede olağanüstü şeyler oluyor diyeceğine kalkmışınız bu çelişkiler yumağı içinde kendinizi buluyorsunuz.

Aklı başında olan hiçbir insana bunu yutturamazsınız? Bunu konuşmaz bile donanımlı olan insanlar tartışmazlar bile, bunun uydurmaca gereksiz şey olduğunu düşünür aklını böyle şeylerle yormaz bile,  Ama gelin görün ki bu ülkede gündemin neleri sakız gibi çiğnediğine karar verenler toplum nabzını bir de acemi çaylaklar ordusu gibi karşılarında duran ana muhalefet partisine ya tutarsa  yerlerse tarzından istediklerini yaptırabiliyorlar.

Yeter artık, şunun şurasında seçim takvimi denen ciddi bir sınavın var olduğunu algılayın bırakın gündemin magazin dedikodularını belden aşağı vuranlarla muhatap bile olmayın bu ülkenin insanları çektikleri sıkıntıları toplumsal beklentilerine yanıt verecek bir partinin iktidarın özlemi ile yanıp tutuşuyor. Sizlerin tartıştığı konuştuğu şu konulara bakın yazık çok yazık, toplumsal sorumluluk bilinci ile hareket edin de size umut bağlayanları üzmeyin artık.

Hani kadrolaşma yoktu?

Adeta resmi geçide çıkmışlar gibi sırasıyla kamudaki yasal süre içindeki görevlerinden istifa edip, iktidar partisinden vekillik yarışına koşuyorlar. Vay ….vay… kimler kimler aralarında  kamuoyunda yaptıkları icraatlar ile tartışılınlar iktidarın kare aslarına yakın duranlar, söylemleri ile iz bırakanlar.

Ama en çok Valilere kafam takıldı, tarafsız olması gerekenler, devlet terbiyesi bürokratlık çizgisi içinde Cumhurbaşkanlarının  o illerdeki temsilcisi olduğuna inandığım Valilerin istifa edip İktidar partisinden vekillik yarışına koşmalarına inanın içim acıyarak bakıyorum. Bizim ülkemizde Valilik makamı bana göre çok özeldir, kutsaldır, Valiler hiçbir zaman siyasi iktidarın memuru gibi hareket edemezler.

Onlar tarafsız özgür saygın bir kurumun kısaca Devlet temsilcisi olan insanlardır. Vatandaşın vali babalarıdır. Dertlinin tasası olanın başı sıkışan insanın sığınacağı limandır. Ben bunca yıldır medya dünyasında hep bu gözle bakmışımdır vali olarak görev yapanlara biraz da rahmetli babamın aile terbiyesi içinde bizlere kazandırdıkları görev yaptığı yerlerdeki devlet memuru anlayışından da bu tür özlemleri hep içimde yaşatmışındır. Aslında doğru olan da budur.  İnsanın Siyasetin memuru gibi görev yapıp daha sonra o siyasi partide politika yapmasına ses çıkarmayan tepki koymayan insanların beklentileri ne olabilir ki? İşte bizim ülkemiz bu sıkıntıları yaşıyor. Artık iyice cıvıklaşmış politize olmuş bir bürokrasi ile karşı karşıya olduğumuzu unutmayalım. Kadrolaşmanın en çarpıcısı yaşanıyor. Buna ses çıkarmayan sadece birkaç basit söylem ile geçiştirenlerde bu durumu kanıksıyorlarsa fazla söylenecek bir şey yok.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.