1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tıp Kongresinde KOÜ’ye iki ödül
Tıp Kongresinde KOÜ’ye iki ödül

Tıp Kongresinde KOÜ’ye iki ödül

Antalya’da düzenlenen Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nden Kocaeli Üniversitesi’ne de gurur veren ördüler geldi. 850 katılımcının olduğu ve 400 poster sunulan kongrede, poster

A+A-

Antalya’da düzenlenen Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Kongresi’nden Kocaeli Üniversitesi’ne de gurur veren ördüler geldi.

850 katılımcının olduğu ve 400 poster sunulan kongrede, poster birincilik ve ikincilik ödüllerini Kocaeli Üniversitesi aldı.

-Doç. Dr. Murat Sayan (Kocaeli Üniversitesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Merkez Laboratuvarı, PCR Birim Sorumlusu Öğretim Üyesi.), Fatma Sargın (Göztepe Eğt Arş Hast. Enfeksiyon Hastalıkları), Dilara İnan (Akdeniz Üniv. Enfeksiyon Hastalıkları), Asuman İnan (Haydarpaşa Numune, Enfeksiyon Hastalıkları) Bahar Örmen (Katip Çelebi Üniv., Enfeksiyon Hastalıkları) Alper Gündüz (Şişli Etfal Eğt. Arş. Hast., Enfeksiyon Hast).

 “Türkiye’de HIV-1 ile infekte antiretroviral naif bireylerde primer ilaç direnci mutasyonları”  adlı çalışma poster bildiri birincilik ödülü aldı.

-Doç. Dr. Devrim Dündar (Kocaeli Üniv.,Mikrobiyoloji AD), Prof. Dr. Ayşe Willke (Kocaeli Üniv., Enfeksiyon Hastalıkları AD), Doç. Dr. Murat Sayan (Kocaeli Üniv., Araştırma ve Uyg.Hast. Merkez Laboratuvarı, PCR Birim Sorumlusu), Doç. Dr. Meliha Meriç Koç (Kocaeli Üniv., Enfeksiyon Hastalıkları AD), MRSA Çalışma grubu.

“Metisilin dirençli Staphylococcus aureus izolatlarının epidemiyolojik ve moleküler özelliklerinin araştırılması: Çok merkezli çalışma” adlı çalışma poster bildiri ikincilik ödülü aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.