1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Topaca’nın yılbaşı mesajı
Topaca’nın yılbaşı mesajı

Topaca’nın yılbaşı mesajı

Kocaeli Valisi sayın Ercan Topaca’nın yılbaşı mesajını okudum gazeteden. Kentin en üst düzey yöneticisi olarak düştüğü notları ben de kendi notuma düştüm. Kocaeli gibi bir kenti yönetmek kolay

A+A-

Kocaeli Valisi sayın Ercan Topaca’nın yılbaşı mesajını okudum gazeteden. Kentin en üst düzey yöneticisi olarak düştüğü notları ben de kendi notuma düştüm.

Kocaeli gibi bir kenti yönetmek kolay değildir. Kağıt üstünde Türkiye’nin en zengin illerinden biri olan Kocaeli’nin, kağıt üstünde olmayan, sözde kalmayan önemli sorunları da vardır çünkü ve bu sorunları çözme noktasındaki insanların başında gelmektedir sayın Topaca.

“Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde, birbirimize kenetlenmiş, daha güçlü bir ülke olarak, geleceğe daha bir güvenle bakarak yeni bir yıla giriyoruz.”

Bu söylem sayın Topaca’nın. Ne ki, bu söylemin ne kadarı gerçek sizce? Sanıyorum ki sayın Valimiz var olanları değil, olmasını istediklerini söylemiş burada. Yoksa, özellikle son günlerde, Türkiye’nin birliğinden, bütünlüğünden söz etmek olası mı? Ayrı dil seslerinin yükseldiği;

“Bir bayrak da biz assak ne olur ki” mantığının giderek daha da öne çıktığı Türkiye’de bu nasıl birliktir, nasıl bütünlüktür?

Bu ülkeyi bölmek için değil, ülkedeki sömürü sistemini değiştirmek için demokratik haklarını kullanmaya çalışan insanların dövüldüğü, sövüldüğü, işkencelerden geçirildiği, cezaevlerinde çürütüldüğü, sokak ortalarında kurşunlandığı, omuzu kalabalık birinin iki dudağından çıkan emirlerle ipe çekildiği günlere selam olsun değil mi!..

Sayın Topaca’nın yılbaşı mesajındaki iyi niyetinden hiç kuşkum yok. Mesajın bir yerindeki;

“Kocaelispor’u kapatan Vali olmak istemiyorum” anlayışına ise şapka çıkarırım.

Kenti yönetmenin zorluğundan söz ettim. Oysa ki, Kocaelispor’u bulunduğu bataktan çıkarmak o denli zor değildir.

Nesi var?

Devlete borcu varmış”

Devlet para mı vermiş de geri alamıyor Kocaelispor’dan? Var mı böyle bir şey?

Vergilerinin faizleri değil mi çoğu?

Devlet tefeci midir de bu kadar faiz bindiriyor? Hem de spor kulüplerine yapıyor bunu! Böyle bir mantık olabilir mi?

Bu konuda en sıkıntılı takımlarımızdan biri Kocaelispor ise, bu kentin AKP’lileri ne iş yapıyor? Milletvekili var, Bakan var, Büyükşehir Belediye Başkanı var ve hepsinin yakasında AKP rozeti var. Yani, hepsi iktidar partisinin birer adamı. Kenti çok düşündüklerini söylemekle yetineceklerine, baskı yapsınlar Ankara’ya ve bu saçma sapan uygulamayı durdursunlar. Kalan bölümünü de kentten, kentliden istesinler.

Sayın Topaca, “Kocaelispor’u kapatan Vali” olmak istememekte çok haklı. Bir kentin vebalidir çünkü bu durum. Bu anlamda yapacağı şeyler de çok açıktır. Kentin belli birimlerini, önder konumunda olan insanlarını, kurum ve kuruluşlarını bir araya toplar, anlatır, rica eder ve çözer. Başarının aslan payını da cebine koyar. Bu arada;

“Başkan da sıcak bakıyor” sözüne çok da katılmadığımı açıkça belirtmek zorundayım. AKP’nin Kocaelispor’a bakış açısını benim gibi herkes biliyor çünkü…

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.