1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Toparlanmak zorundayız
Toparlanmak zorundayız

Toparlanmak zorundayız

Saplantısı olmayan, koşullanmamış ya da yalnızca yaşamaya, insanca yaşamaya koşullanmış olan insanlar şöyle bir baksın çevresine, baksın bakalım ne görecek! Dünyayı, dünyanın ülkelerini,

A+A-

Saplantısı olmayan, koşullanmamış ya da yalnızca yaşamaya, insanca yaşamaya koşullanmış olan insanlar şöyle bir baksın çevresine, baksın bakalım ne görecek! Dünyayı, dünyanın ülkelerini, insanlarını bir kenara bıraksın ve yalnızca kendi ülkesini, ülkesinin insanlarını düşünsün!..

Bana göre AKP devrim yapmıştır ve yapmaya da devam etmektedir. Bugüne dek hiç kimsenin düşünmediği, düşünse bile cesaret edemediği yığınla şeyi yapmak, kökten değiştirmek devrim değil de nedir ki?

Nasıl bir devrimdir bu?

Aslında sözcüğe aykırı ya, “olumsuz devrim” demek gerekiyor. Başkaca bir adı yok çünkü…

Bizim anlayışımızda, geleneğimizde, töremizde, güçlü olması gereken “devlet”tir değil mi?

AKP bu anlayışı ne yaptı söyler misiniz?

Devleti güçlü kılan bir tek yapı bıraktı mı ayakta?

Ekonomik anlamda devletin elindeki gücü alıp, hem de devletin gücünü kullanarak, “ben yaptım oldu” mantığıyla, istediği gibi dağıtmadı mı ona buna?

Sağlık hizmetlerini giderek özelleştirmedi mi?

Eğitim de yavaş yavaş oraya doğru gitmiyor mu?

Dış borçlarımız artmadı mı AKP döneminde?

Geçim daha da zorlaşmadı mı?

İşsizlik daha da artmadı mı?..

Tüm bu olumsuzluklara kim bilir ne kadarını daha ekleyebiliriz ve;

“AKP hiç mi iyi bir şey yapmadı” diye soran yandaşlara;

“Evet doğrudur, hiç iyi bir şey yapmadı” diyebiliriz…

Bunca yakınıyorsak, yapmamız gereken nedir?

Yanıt hazırdır;

“Birlik içinde olmalı, toparlanmalıyız!”

İyi de nasıl?..

İki gün önceydi. 24 Ocak’ta katledilen Uğur Mumcu’nun anması için, eski adıyla Uğur Mumcu Parkı, AKP’den sonra “Uğur Mumcu Alanı” olan yere gittik. Türkiye’nin aydınlık yüzlerinden biri olan, usta kalem, namuslu insan Uğur Mumcu’yu anmaya kaç kişi gelmişti dersiniz?

Sabah 10. 00 gibi başlayan törende, toplasanız 50 kişi ya vardı ya yoktu. Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği bu törenin ardından, saat 12. 30 gibi bir başka tören daha vardı çünkü ve o töreni de KYÖD ve ADD birlikte düzenlemişti.

Hepimiz birlikte yapamaz mıydık bu töreni? Doğrusu, yakışanı o değil miydi?..

Çıkarda birleşenlerin giderek azgınlaştığı bir dönemde, Türkiye’nin bunca önemsediği bir insanın anmasında bile toparlanamıyorsak, önemli eksikler yapmış olmuyor muyuz?..

Toparlanmalıyız! Hem de öyle uzun zamanda falan değil, hemen! AKP milletvekilinin bile tehlikeyi görüp istifa ettiği, sorumluluğa ortak olmak istemediği bir dönemde, akıllı geçinen, aydın, yurtsever geçinen bizler uyanmıyorsak, çocuklarımız, torunlarımız bizden bunun hesabını sorar bir gün!...

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.