1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. “Toplu atom cinayeti”
“Toplu atom cinayeti”

“Toplu atom cinayeti”

Yazının başlığını tırnak içinde okudunuz ve anladınız ki, bu başlık benim değil. Yaptığım bir alıntıdır. Kimden? Bu denli iddialı bir söylem hangi kaynaktan gelmiş olabilir? Konu atom ise,

A+A-

Yazının başlığını tırnak içinde okudunuz ve anladınız ki, bu başlık benim değil. Yaptığım bir alıntıdır.

Kimden? Bu denli iddialı bir söylem hangi kaynaktan gelmiş olabilir?

Konu atom ise, nükleer ise, çok anladığım bir şey değildir. Bir çok düz vatandaş gibi ben de kaba bilgilerden beslenirim belki. Dünya jandarması ABD’nin Japonya’ya attığı atom bombası, oradaki insanların bugün bile radyasyondan etkilenmeleri benim konu hakkındaki düşüncelerimi oluşturur.

Kim peki?

Prof. Dr. A. Ülkü Azrak söylüyor bunu. Cumhuriyet’in attığı başlığın tümü şöyle;

“Türkiye’de toplu atom cinayeti girişimi.”

Son günlerde çok sözü edilen bir konu bildiğiniz gibi. Önceki yıllarda Çernobil’de yaşananlar var. Çok acı deneyimler gördük bu konuda ve son zamanlarda AKP hükümeti de “atom da atom”, “nükleer de nükleer” diye tutturmuş gidiyor.

Bunlar doğal halleri. Nuh diyor peygamber demiyorlar. Son zamanlarda gemi o denli azıya aldılar ki, TBMM kürsüsünden Fethullah Gülen’e övgüler de düzüyorlar. Yani, “dediğim dedik, çaldığım düdük” aklı.

Konuya dönelim ve Prof. Dr. A. Ülkü Azrak’ın konu hakkındaki düşüncelerinin özetine bakalım isterseniz!

“Atom santralleri, ne kadar modern teknolojiyle kurulup işletilse de, iddi edildiği kadar temiz enerji üreten bir sistem değildir. Çünkü nükleer yakıt zinciri, karbondioksit emisyonlarının önemli bir kaynağı olduğu gibi, en gelişmiş nükleer enerji kaynakları bile önlenemeyen sızıntılar dolayısıyla çevreye radyoaktif etkiler yaymaktadır.”

Bu sözler de Prof. Dr. A. Ülkü Azrak’ın, yani işin uzmanının. Kandırılmış insanların oylarıyla seçilip, Cumhuriyet’i yok etmeye yemin etmiş kimi insanların TBMM çatısı altında toplanmış, bindirilmiş kıtalarından birinin değil yani!

Bilime inanır mısınız?

Hurafeci değilseniz inanmak zorundasınız. Öyle olunca da, bilim adamlarının sözleri sizi ilgilendirmeli, size yol göstermeli.

Sayın A. Ülkü Azrak bilim adamı mı?

Adının başındaki etikete baktığınızda bu çıkıyor ortaya ve ben inanıyorum ki iyi bir bilim adamı. Konu hakkında gerekli araştırmayı yapmış, gerekli bilgilere sahip, yurtsever, aydın bir bilim adamı.

Ya diğerleri? Yani siyasiler? Yani iktidarda olanlar?..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yeni bir koruma halkası eklenmiş. Bu halka, çevredeki nükleer sızıntıyı saptayan, tam donanımlı bir kamyonmuş.

Korkuya bakar mısınız? Bundan böyle Başbakan bir yerlere gidecekse önce bu kamyon gidecek, nükleer sızıntı olup olmadığını kontrol edecek, ondan sonra Başbakan konuşacak!

Akkuyu’ya nükleer santral kurmak için yırtınan, nükleerden korkmayan Başbakan’a bakar mısınız?..

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.