1. YAZARLAR

  2. Hayrettin ALBAYRAK

  3. Tribündeki büyük değişim ve Taşkıran imzası
Hayrettin ALBAYRAK

Hayrettin ALBAYRAK

Yazarın Tüm Yazıları >

Tribündeki büyük değişim ve Taşkıran imzası

A+A-
Önceki akşam Kocaeli TV’deki top Ağlarda programında tarihi bir yayın gerçekleştirdik. Bir ilke imza atarak Hodri Meydan grubu lideri Özgür Taşkıran’ı konuk ettik. Yayın beklediğimiz gibi büyük ilgi gördü. Türkiye’nin pek çok ilinden,   yurt dışından rekor sayıda mesaj geldi. Düşünün ki Singapur’dan bile mesaj gönderen oldu. 100’ün üzerindeydi mesaj sayısı, sevgili Özkan Yılmaz okuya okuya bitiremedi. Baktı ki süre yetmeyecek 20-30 kişinin sadece ismini okudu. Bu vesileyle mesajlarını okuyamadığımız izleyicilerden özür dileyelim.  Hodri Meydan’ın namını biliyorduk da, bu kadarını tahmin etmemiştik. Hodri Meydan grubu liderini yayında gören mesajını gönderdi. Öyle sanıyorum ki 2000 yılından bu yana yayınlanan Top Ağlarda programı 15 yılın reyting rekorunu kırdı. Beşiktaş-G.Saray derbisi de aynı saatteydi ama o maç Kocaelisporluların hiç umurunda değildi. Yaklaşık 2 saatlik canlı yayında kamuoyunun tüm merak ettiği sorulara net yanıtlar verdi hodri meydan grubu lideri. İzleme şansı olmayanlar için programda öne çıkan mesajları, konuşmaları köşemde sizlere aktarmak isterim. 

“BÜYÜKŞEHİR  BAŞKANIMIZLA ARAMIZ ÇOK İYİ”
Kamuoyunun geneli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun özellikle Rize maçındaki küfür olayından dolayı hodri meydan grubuna kızgın olduğunu, bu yüzden Kocaelispor’a yardım etmediğini düşünüyor, böyle biliyor. Hodri Meydan grubu lideri Taşkıran yayında öncelikle bu konuya açıklık getirdi. Şunları söyledi: “Doğru, Büyükşehir Belediye Başkanımız ile bir dönem sıkıntı yaşadık. Rize maçında küfür ettik ve bize kızdı. O dönem Kulüp Başkanımız Serhan Gürkan bize İbrahim Karaosmanoğlu’nun kulübe hiç destek vermediğini söylüyordu. Biz de Rize maçında kendisine tepkimizi gösterdik. Ne zaman ki, yönetimi üstlendik, kulübün kayıtlarına baktık, gerçeği anladık. Gürkan dönemi Büyükşehir’in kulübe 7 milyon TL kaynak aktarımıyla ilgili belgeleri gördük.  Bizzat makamına ziyaretine gittim Büyükşehir Belediye başkanımızın ve kendisinden özür diledim. Bana basına da açıklama yap, kamuoyu gerçeği bilsin dedi. Ertesi gün basın açıklamamızı yaptık. Aramızda hiçbir sorun, soğukluk yok. Görüşüyoruz. Bazı deplasmanlar için otobüs talep ediyoruz, sağ olsun gereğini yapıyor”

1000 TANE KOMBİNE SÖZÜ VERMİŞ, TUTMAMIŞ  
Önceki akşamki yayının en can alıcı anları kuşkusuz Taşkıran’ın Serhan Gürkan ile ilgili sözlemleriydi. Taraftardan birinin” Gürkan yaptığının bedelini ödemeyecek mi ?” sorusu üzerine konu açıldı. Malum Gürkan ile Hodri Meydan grubunun son derece iyi ilişkiler içerisinde olduğu biliniyordu. Hatta dernek yönetimi geçen yılki iftara Gürkan’ı davet etmişti. Ekran başındakiler ve bizler Taşkıran’ın Gürkan ile ilgili neler söyleyeceğini merak ediyorduk. Adeta ağzımız açık onu dinlemeye başladık. Taşkıran öncelikle geçen yılki iftar daveti olayıyla ilgili bilgi verdi. Daveti neden yaptıklarını şöyle anlattı:  “Bizim iftar programına kendisini davet etmek gibi bir düşüncemiz yoktu. O günlerde bize hatasını anladığını ve kulübe destek olmak istediği yönünde haber gönderdi. 1000 tane maraton kombine kart alıp taraftara dağıtmak istediğini söyledi. Geçmişte kulübe kötülük yapmış olsa da, bugün hatasını görüp adım atmasını olumlu karşıladık. 75 bin TL zor durumdaki kulübümüz için ciddi bir kaynaktı. Kocaelispor Başkanını bu konuda bilgilendirip kendisini iftar programımıza davet ettik”

GÜRKAN KOCA CAMİAYLA RESMEN DALGA GEÇİYOR  
Devamını tahmin edebiliyordum ancak merakla bekleyen izleyiciler adına “Peki sonra ne oldu ?” sorusunu yönettim.  Taşkıran, “Kulübü parayı göndermesini bekledik ancak o gün bugündür ne aradı ne sordu. Hodri Meydan için Serhan Gürkan artık bitmiştir. Hükümet ile paralel yapı, Cumhurbaşkanı ile Fethullah Gülen gibiyiz” yanıtı verdi. Dediğim gibi Özgür’un bu söyledikleri beni hiç şaşırtmadı. Zira aynı olayı biz de yaşamıştık. Hazır sırası geldi, bu vesileyle yayında onu da anlattım. Köşemde sizlere de aktarayım. Bahri Yavuz yönetimi göreve daha yeni gelmişti. Bir gün Genel Müdürümüz İsmet Çiğit’i arayıp ,”Yönetimde çok sevdiğim dostlarım var, onlara yardımcı olmak istiyorum. Hatırı sayılır bir para göndereceğim, lütfen siz Başkan’a teslim edin” demiş. Genel müdürümüz de servise gelip konuyla ilgili bilgi verdikten sonra, “Para gelince, sen Başkan’a getirirsin” dedi.  Tıpkı Özgür Taşkıran gibi ben de inandım, hatasını anlamış, elini uzatıyor diye sevindim. Ancak gel zaman git zaman, aradan 1.5 yıl geçti o paradan hiç ses çıkmadı. O gün bizi kandırdı, sonrasında hodri meydan grubunu. Kocaelispor’u batırıp kaçtığı yetmiyormuş gibi üstüne koca camiayla dalga geçiyor. 

YILLARCA AYNI ÇAĞRIYI YAPTIM  
Yazılarımı takip ederler çok iyi bilir. Geçmişte Hodri Meydan grubunun önemli isimleriyle ciddi çatışmalarımız olmuştu. O zamanki yorumlarımdan dolayı çok tehditler almış, çok küfür yemiştim. Hiçbir yazım için en küçük pişmanlığım olmadığını özellikle belirtmek isterim. Ben yazılarımda hiçbir gün Hodri Meydan grubunun tüm üyelerini hedef almadım. Çünkü grubun büyük bir kısmının Kocaelispor’u çıkarsız sevdiğini biliyordum. Ancak içlerinde parazitler vardı ve onlar yaptıkları eylemlerle gruba leke sürüyordu. Yıllarca grubun sağduyulu insanlarına seslendim, “İçinizdeki çürük elmaları ayıklayın” diye. Çağrım biraz geç de olsa duyulmuş. 

TEMİZLİKLE GELEN GÜZELLİKLER 
 Sevgili Özgür Taşkıran canlı yayında tribünde son yıllarda büyük temizlik yaptıklarını söyledi. Zaten bunu çok net bir şekilde görüyoruz. O eski olumsuzluklardan eser yok. Çirkinlikler gitmiş, güzellikler gelmiş. Bırakın en küçük bir taşkınlığı, tek bir küfür bile çıkmıyor. Tabi insanlar bu durumu Kocaelispor’daki rantın bitmesine bağlıyor. Taşkıran da yayında takımın dibe vurmasının tribündeki değişimde etkili olduğunu söyleyince hemen araya girdim, “Yarın bu kulüp yeniden üst liglere çıktığında, rant kapıları açıldığında yine eskisi gibi mi olacak ?” diye sordum. Sevgili Taşkıran, “Hayır, bugün bizler, yarın bizim yerimizse gelecekler böyle bir şeye izin vermez. Kocaelispor tribünleri o eski günlerine dönmez” yanıtı verdi.  İnşallah dedim. 
Gazetecinin görevi kişileri değil, eylemleri sorgulamaktır. Dün tribünlerdeki olumsuzluklarda nasıl tepki gösteriyor, verip veriştiriyorsam, bugün güzellikleri gördükçe takdirimi, övgülerimi gönderiyorum. Son yıllarda Kocaelispor tribünlerinde siyah ile beyaz kadar büyük bir değişim yapıldı, adeta devrime imza atıldı.   Bugün Türkiye sadece kalabalık veya coşkusundan dolayı değil, Fair-Play duruşuyla da Kocaelispor’un fanatik taraftar grubunu alkışlıyor, diğer taraftar gruplarına örnek gösteriyor.  Hodri Meydan grubunu hep böyle görmeyi diliyor, başta bu işin mimarı, taraftarın sevgilisi tribün lideri Özgür Taşkıran olmak üzere bu değişimde katkısı olanları yürekten kutluyorum.  
Bu yazı toplam 879 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum