1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Tümamiral Çetin: “Nutuk önlerinde ters duruyor”
Tümamiral Çetin: “Nutuk önlerinde ters duruyor”

Tümamiral Çetin: “Nutuk önlerinde ters duruyor”

Balyoz Davası’nda 4 yıl cezaevinde yatan Vatan Partisi İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Emekli Tümamiral Semih Çetin Türkiye Gençlik Birliği’ne yaptığı ziyarette muhalefet partilerini eleştirerek, “Nutuk önlerinde ters duruyor”dedi.

A+A-
Vatan Partisi İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili adayı olan Balyoz sanığı tümamiral Semih Çetin ve yine parti üyesi emekli tuğamiral İlker Güven Türkiye Gençlik Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarete, Vatan Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Cenap Yener, Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk , TGB Kocaeli İl Başkanı Furkan Yüce ve TGB üyesi gençler katıldı. Konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren, “Partlerin siyasi rehberi nutuk olmalı. ‘Nutuk bizim rehberimiz ‘diyenlerin nutuk önlerinde ters duruyor. Düz duran tek parti ise Vatan partisi”
OMUZ OMUZA ÇALIŞACAĞIZ
Ziyarette ilk konuşmayı Vatan Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Cenap Yener yaptı. Yener yaptığı konuşmada, “Türkiye 7 Haziranda önemli bir seçime girecek. Bu seçim çok önemli.  Seçimlerde TGB ile omuz omuza çalışacağız. Bu ülkenin geleceği için seçim çalışması yapacağız. Geçenlere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Paşalarımız da bize yardımcı olmaya geldiler. Kendileri, Kocaeli Gölcük’te uzun yıllar görev yapmıştı”dedi.
ADALET SİSTEMİ KALMADI
Vatan Partisi İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Emekli Tüm amiral Semih Çetin ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi “İzmitliyim. 2013’e kadar görevimi sürdürdüm. Balyoz sanıklarındanım. 3 kere içeri girip çıkarak 2013’te emekli edilerek Silivri’ye nakledildim. 18 Haziran 2014’te özgürlüğüme kavuştum. Siyasi mücadele içine girme gereği hissettim. Vatan Partisi saflarına katılarak İstanbul 3’üncü Bölge miletvekili adayı oldum. Türkiye’de insanların güvenebileceği adalet sistemi kalmadı. Kimin tutuklanacağı ve salıverileceği belli değil. Hukuk dibe vurmuş durumda. Terör sorunu ilginç bir boyuta ulaştı. Oslo görüşmelerinden sonra PKK ile yapılan sözleşme işin boyutunu uluslar arası arenada farklı boyutlara çekti.”

ATATÜRK’ÜN EKONOMİK MUCİZESİ

Demokrasi siyaset silahların gölgesinde. PKK temsilcisi HDP mecliste siyasetini silahlı bir tehdide dayandırıyor. Ekonominin gittikçe çıkmaza sürüklendiği gözüküyor. Atatürk’ün ekonomik mucizesi olan karma ekonomik sistemin tekrar geri döndürülmesi lazım. Özel sektörü yatırım üretim istihdam konusunda desteklerken kritik konularda devletin kontrolünün esas olması lazım. Meclisteki partilerle bu konuda tamamıyla fikir ayrılığımız var. Bu düşüncelerin serbestçe ifade edebileceği tek siyasi parti Vatan olduğu için bu saflara katıldık. Bu uzun soluklu mücadeledir. Yarım kalan kemalist devrimin tamamlanması gerektiğini söyleyen parti olan vatan partisinde siyasi mücadelemizi sürdürmeye karar verdik. 
TGB VATAN PARTİSİ’NİN KOZU
Vatan Partisi Kocaeli Milletvekili adaylarının seçim çalışmalarında kendilerine her türlü desteği vereceğim. Vatan Partisi’nin en büyük farkı TGB’dir. Türk gençliği ile ilgili Gezi olaylarına kadar olumsuz düşüncelere sahiptim. Ne olursa olsun tepki göstermezler, marka giyerlerve  az kitap okurlar diye düşünürdüm. Adam olmaz diye düşünceye sahiptim. Gezi’den sonra kendimden utandım. Laik Cumhuriyet tehlikeye girdiğinde neler yapabileceklerini gördüm. Tutukluyken beni genç bir kız ziyarete geldi. ‘Sizi buradan biz çıkaracağız’ dedi. Bu mangal gibi yürek Vatan Partisi’nin en büyük kozudur.

ADAY DEĞİL NEFERİM

Emekli tuğ amiral İlker Güven ise “Siz TGB’li gençlerin arasında olmaktan onur duyuyorum. Deniz Harp Okulu’ndan mezun oldum. Nefer olarak çalışıyorum aday değilim. Emperyal güçlerin uzun yıllar için hedefleri var. Orda Doğu’da oynanan oyunları takip ediyorsunuz. Siyasi haritanın değiştirilmesi için gayret var. Atatürk’ün kafasında bağımsız bir Türkiye oluşturmak vardı. Bu düşüncesini Sevr’i yırtarak oluşturdu. Bağımsızlık simgesini, anti emperyalist görüşleri barındırdığı, nefer gibi görev almak için Vatan Partisi’ne katıldım. Milli marşımızın adı bağımsızlık marşı. Bu ülkenin bağımsız olmasında Atatürk ve bir çok kahramanımızın kanı var. Büyük bir kavram karmaşası var. Techir’in vatan savunması olduğunu savunan Vatan Partisi’dir. Umudumuz gençlerde” dedi. TGB İl Başkanı Furkan Yüce ise, “Tam bağımsız laik bir Türkiye istiyorsak Cumhuriyet güçlerinin omuz omuza olmalıyız. Gençlik bu mücadelde önlerde olacak. Arkamızda sizleri görmek bizleri onurlandırıyor” dedi. 
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.
2 Yorum