1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk Eğitim Vakfı bağışlarınızı bekliyor
Türk Eğitim Vakfı bağışlarınızı bekliyor

Türk Eğitim Vakfı bağışlarınızı bekliyor

Türkiye’nin en köklü vakıf müesseselerinin başında gelen Türk Eğitim Vakfı, ilimizde de etkin biçimde çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Türk Eğitim Vakfı (TEV) 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç'un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 hayırsever tarafından kurulan vakıf, 50 yıldır ülkemizde başarılı öğrencilere burs veren, okul, öğrenci yurdu ve merkezleri açan, eğitim ve öğretim alanında çeşitli projeleri hayata geçirerek milli eğitime katkıda bulunan bir vakıf olarak görev yürütüyor.

KOCAELİ’DE DE ETKİN

2005 yılında açılan Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi Başkanlığı’nı son 5 yıldır Selma Bilgisu yürütüyor. Şube, Kocaeli dışında Sakarya, Bolu, Düzce ve zaman zaman Zonguldak’tan da sorumlu olarak faaliyet gösteriyor. Selma Bilgisu, şube olarak yapılan hizmetler konusunda şunları aktardı:

“- Vakfımız ilk kurulduğunda toplumumuzda bağış yapma bilinci az olduğu için bağışçı sayımız çok azdı. Bizler de bağışçı sayımızı arttırmak, burs kaynağı yaratmak için mevcut iş birliklerimizi sürdürebilmek-güncellemek, değişik projeler üretebilmek amaçlı bölgemizde kurumsal-bireysel ziyaretler yapıyoruz.

Kurumsal ve bireysel ziyaretlerimizde vakfımızın tanıtımını yapıyor, bağış konusunda işbirliği alanlarını ve yöntemlerini belirliyoruz”

KOCAELİ’NİN BAĞIŞÇILARI

TEV’in en büyük destekçisi bağışçılar. Kişiler malvarlığını hibe yoluyla bağış yapabiliyor.

Bağış yapmak isteyen kişi sağlığında, sahibi olduğu herhangi bir taşınır veya taşınmaz malı veya bir hakkı, vakfa şartlı veya şartsız olarak bağışlayabilir.

Kocaeli’de Aykut Moralı ve Zeynep Özsucu’nun vakfa hibe yoluyla bağışladıkları gayrimenkullerin (ev, daire, dükkan vb.) yönetimiyle öğrencilere burs desteği sağlanıyor.

Hayatta olan bağışçılara vakıf yöneticileri, sağlıklarıyla ilgili (doktor,hastane,ilaç yazdırılması, bakıcı bulunması vb.) hukuki işlemleri ile ilgili  ihtiyaçları doğrultusunda destek hizmetleri veriyor. Huzurevinde kalmak isteyen bağışçılara, bu konuda da destek olunuyor.

PERŞEMBE MEVLİT VAR

TEV Kocaeli Şubesi, her yıl hayatta olmayan bağışçılar için Ramazan ayında mevlit okutuyor. Bu yıl ki mevlit de yarın saat 12.00’de Fevziye Camii’nde gerçekleştirilecek.

TEV Kocaeli bu yıl Kocaeli Üniversitesi’nde 90, Teknik Meslek Lise’lerinde 15, Gebze Teknik Üniversitesi’nde 15 olmak üzere Kocaeli’de toplam 120 öğrenciye burs veriyor.

Vakfın kurulduğu günden bugüne Kocaeli’ de 6 bin üniversite ve 3 bin 500 Meslek Lisesi öğrencisine burs verildi. 2016-2017 yılında burs miktarı üniversite öğrencileri için aylık 480 TL., Teknik-Meslek Anadolu Liselerine verdiğimiz aylık burs miktarı ise 160 TL olarak belirlendi. TEV Şube Başkanı Selma Bilgisu, vakfa katkı sunan tüm bağışçılara, kurum ve kuruluşlara, yürütme kurulundaki arkadaşlarına teşekkür etti, Kocaelilileri vakfa bağışta bulunmaya davet etti.

Türk Eğitim Vakfı’na kişi ve kuruluşların TEV’e şartlı veya şartsız nakit bağışında bulunabiliyor. Düğün, açılış, doğum günü gibi özel günlerde TEV çelenkleri veya TEV kutlama kartlarını kullanarak da vakfa katkı sağlamak mümkün. Cenazelerde taziye dileklerini TEV çelenklerini kullanarak yapanlar da vakfa katkı sağlıyor. Bu katkılar, eğitim alan öğrencilere, eğitimin her anına aktarılıyor.

TEV’e bağış yapmak için TEV yazıp 6717’ye kısa mesaj göndermek yeterli. İletişim bilgileri de şöyle:

Karabaş Mah. Hafız Binbaşı Cad.İgsaş Vakfı İş Merkezi No:4 D:8-9 İzmit Tel: (325 85 41)

TÜRK EĞİTİM VAKFI(TEV) Garanti Bankası Kocaeli Şubesi(717)

İBAN:TR 29 0006 2000 7170 0006 297831

TÜRK EĞİTİM VAKFI(TEV) Yapı Kredi Bankası İzmit Şubesi(084)

İBAN:TR 39 0006 7010 0000 0084 548185

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.