1. YAZARLAR

  2. İbrahim ELGİN

  3. TÜRK  MİLLETİ  YETER Kİ  BİRLİK  OLSUN
İbrahim ELGİN

İbrahim ELGİN

Yazarın Tüm Yazıları >

TÜRK  MİLLETİ  YETER Kİ  BİRLİK  OLSUN

A+A-

Hayatta başarılı bir yönetici veya başarılı bir işletmeci olmak istiyorsanız önce azimli ve kararlı olacaksınız. Başladığı bir işin peşini bırakmayan ve bütün gücüyle o işi takip eden birinin başarısız olması çok zor bir ihtimaldir. Aslında başarının en temel üç sırrı vardır. Önce istemek, sonra kendine güvenmek ve en önemlisi de kendine iyi bir ekip kurmaktır.. Hayatta ne yapacağınızı iyi bilirseniz kendinizi ispat edeceğiniz fırsatlar mutlaka bir gün önünüze çıkacaktır. 
      Bakın size konumuzla ilgili güzel bir örnek anlatayım Meşhur Fizikçi Einstein konferanslarına hep şoförü ile gidermiş. Yine bir konferansa gitmek üzere yola çıktıklarında şoförü Einstein’a  “Efendim biliyorsunuz uzun zamandır siz konuşmanızı yaparken bende arka sıralarda oturup sizi dinliyorum ve neredeyse söyleyeceğiniz her şeyi kelimesi kelimesine biliyorum” demiş. Einstein gülümseyerek ona bir teklifte bulunmuş peki o zaman şimdi gideceğimiz yerde beni hiç tanımıyorlar. O halde bugün palto ve şapkalarımızı değiştirelim benim yerime konferansı sen ver ne dersin. 
      Bende arka sıradan seni dinlerim” demiş. Şoförü bu teklifi hemen kabul etmiş ve kürsüye çıkarak gerçekten çok şahane ve başarılı bir konferans vermiş. Konferansın ardından soru cevap kısmına geçilmiş sorulan bütün soruları da doğru cevaplamış. Tam kürsüden ineceği sırada bir kişi o güne kadar konferanslarda hiç sorulmamış ağır bir fizik sorusu sormuş. 
      Şoför hiç duraksamadan soruyu soran kişiye dönüp böylesine basit bir soruyu sormanız gerçekten çok garip demiş ve sonra da salonun arka tarafında oturan Einstein’ı işaret ederek şöyle devam etmiş. “Bakın şimdi size arka sırada oturan şoförümü çağıracağım bu sorduğunuz soruyu göreceksiniz o bile cevaplayacak” demiş. Tabii ki Einstein hemen kürsüye çıkarak sorulan o zor fizik sorusunu cevaplayıvermiş. 
      Yani şimdi buradan anlaşılan odur ki akıllı insan aklını kullanır ama daha akıllı insan başkalarının da aklını kullanır. Neticede akıllı insanlar yine akıllı insanlarla çalışır. Bakın görüyorsunuz Einstein’ın yanında bulunmak bile insana neler kazandırıyor. Hayatta şunu iyi bilmelisiniz ki yakınınızda bulunan insanlardaki hasletler zamanla size mutlaka bulaşacaktır. Eskiler boşa söylememiş. Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim diye. 
       Bende sizlere öncelikle şunu söylemeden geçemeyeceğim bugün Türkiye Cumhuriyetinin Başkanı olan R.Tayyip Erdoğan’ın başarısı da ta İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığından beri kurduğu ekip arkadaşlarıyla hala beraber çalışmaya devam etmesindendir. Şimdi bu ekip hem R.Tayyip Erdoğan’ın siyasi dehasından bir şeyler öğrendi hem de R.Tayyip Erdoğan ekibin teknik bilgilerinden faydalandı. Aslında yönetici demek her şeyi bilen insan demek değildir. İşini iyi bilenleri bir araya getirip onları yönetmektir.                                   Dikkat ederseniz senfoni orkestrasını yöneten orkestra şefi siz zannediyor musunuz ki orkestradaki onlarca aletlerin hepsini çalmayı biliyor. 
       Hayır, sadece nota bilgisi ve elindeki çubukla koca orkestrayı yönetiyor. Bir enstrüman yanlış bir notaya bastığı zaman müzik ahengi bozulmasın diye anında uyarıp düzeltiyor. Ekip çalışması demek işte böyle bir şey. Bu arada Ford Fabrikalarının kurucusu Henri Ford’un bir sözü aklıma geldi. Şöyle diyor. Önce bir araya gelmek başlangıç, dağılmadan bir arada durmak ilerleme, ancak birlikte çalışmak başarıdır der. 
        Öyle değil mi dostlar Milletlerinde birlikte hareket ettiği zaman neler yapabildiğini Türk Milleti olarak tüm dünyaya hem Malazgirt’te hem Çanakkale’de hem de yakın zamandaki 15 Temmuz hain Fetö saldırısında gösterdik. Şimdide ekonomik darbe dediğimiz dolar kuru üzerinden ülkemize yapılan saldırı bunu da hem birlikteliğimiz hem de liderimiz R.Tayyip Erdoğan sayesinde inşallah aşacağız. Hani Mehmet Akif bir şiirinde diyor ya “Toplu vurdukça sineler, onu top sindiremez” diye bugün yaşadığımız olaylar aynen öyledir Türk Milleti yeter ki liderine inanıp ona güvensin Dini, Vatanı ve Devleti için bugün olduğu gibi yapamayacağı şey yoktur. Herkese iyi pazarlar.

Bu yazı toplam 1070 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.