1. YAZARLAR

  2. M.Zeki CANŞİ

  3. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar!
M.Zeki CANŞİ

M.Zeki CANŞİ

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye üzerinde oynanan oyunlar!

A+A-
Türkiye üzerinden oynanan oyunların envai çeşidine tanıklık ediyoruz. İşbirliği içinde ve aynı kaba pisleyen insanları birbiriyle bağdaştırmak mümkün gibi gözükmese de, aslında aynı amaç etrafında toplandıklarını görüyoruz. Bunu öğrenmek için kâhin olmaya gerek yok sanırım. 
Yarattığı sonuç itibariyle meydana gelen tahribatta kimlerin birlikte sevindiklerine bakmak yeterli… Paydaşları her ne kadar homojen bir yapıda gözükmese de aslında aynı amaç için hareket ettiklerini çıplak gözle görürüz. 
Süfli emellerine ulaşmak adına nasıl da akıl almaz şer odaklarını görevlendirdiklerini yapıp ettiklerinden anlaşılıyor. Bunlar, zaman zaman hayırlı ve de munis insanlar topluluğu olarak ortaya çıktıkları gibi, zaman zaman da ahlaksızlığın tüm parametreleriyle çeşitli mecralarda görmek mümkün. 
Özellikle İslam adına yapılan tüm terörist faaliyetlere baktığımız zaman aslında hedefin Türkiye ve istikrarlı yönetimi olduğunu görürüz. Keza, heterojen yapıyı ayrışma vesilesi kılıp birbiriyle çatıştırmak ve Cizre misali aktif fay hatlarını harekete geçirterek olası bir Kürt-Türk çatışmasını körüklemek suretiyle Türkiye’yi destabilizasyona sevk etmek ve böylelikle bölgedeki gücünü kırmak hedefleniyor. 
Etraftaki ülkelere baktığımız zaman, İslam düşmanlarına karşı bir mukavemet gösterebilecek Türkiye dışında pek bir ülke gözükmemektedir. Tabi, buna İran’ı da ilave ettiğimiz zaman kendi ayakları üzerinde duran başka da bir ülkenin kalmadığını ve çeşitli gerekçelerle bu ülkelerin güçlerini törpüleyip kol ve kanatlarını kırdıklarını görüyoruz. Başta Afganistan olmak üzere, Irak, Mısır ve Suriye gibi kadim ülkeler ne yazık ki işgal altında ve kendileriyle boğuşmak ve çatışmakla meşguller. Dikkat ederseniz kabak hep İslam coğrafyasının başında patlıyor. İslam düşmanları da ya seyrediyor, ya da birbirlerini çatıştırmak için yeni oyunlar kurmanın peşinde.
Fransa’daki son saldırılar ve onun sonuçlarına baktığımız zaman, bu oyunu alenen görürüz. Müslüman olduğu söylenen Fransa vatandaşı iki terörist, peygamberimizi gerekçe göstererek yine Fransa vatandaşı olan 12 provokatör karikatüstü öldürüyor. Bu yüzdeni tüm ehli salip, İslam’a ve onun değerlerine saldırarak “İslami terör” diyor.  Ama kendileri katliamlar yapıyorlar, İsrailliler devlet terörü yapıyor, hiç kimse “Hristiyan terörü” ya da “Yahudi terörü” demiyor.
Müslümanların uyanık olmaları, Yahudi ya da Hristiyanların oyunlarına gelmemeleri ve kendi aralarındaki olması gereken birliktelikleri ivedilikle tesis etmeleri şarttır. Aksi taktirde, böl, parçala ve yönet modeliyle bizleri bertaraf etmeleri an meselesi.
Bu yazı toplam 453 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Yapılan yorumlardan yazarları sorumludur.